Kūrybiškumu, energija ir gera nuotaika dalijosi stovykloje

2017-07-11, Direktorė Jūratė Mažutienė, Socialinė pedagogė Laima Bagdonienė

Stovykla – puikus būdas atitraukti vaiką nuo televizoriaus, telefono, kompiuterio ekrano ar betikslio slampinėjimo iš kampo į kampą. Todėl Stoniškių pagrindinė mokykla šių metų birželio 6-7 dienomis vykdė savivaldybės administracijos finansuojamą socializacijos projektą ,,Vasaros kiemas“.

Vasaros stovykla vyko Vilkyškių seniūnijos Mociškių kaimo sodyboje ,,Mociškių palivarkas“.

Projekto tikslas - organizuoti ir užtikrinti kryptingą vaikų užimtumą vasaros atostogų metu, skatintinant vaikus ir jaunimą įgyvendinti savo kūrybines fantazijas, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius, susipažinant su vartotojiškos visuomenės daroma žala gamtai. Stovykloje dalyvavo 6 -10 klasių mokiniai. Stovykla vyko dvi dienas. Jos metu buvo vykdoma kūrybinė, kultūrinė, sportinė, edukacinė, ekologinė veikla. Mokiniams buvo sudaromos sąlygos  įgyvendinti  savo idėjas, diskutuoti rūpimomis temomis, vaidinti, improvizuoti, piešti, šokti, žaisti, sportuoti.  Dalyvavome ekologiniame žygyje baidarėmis Jūros upe, talentų konkurse, vakaro fiestoje prie laužo, vaikai kaitinosi pirtyje, maudėsi kubile. Per veiklas buvo skatinamas mokinių kūrybiškumas, tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas. Mokiniai turiningai praleido  laisvalaikį, pasisemė gerų emocijų, vyresnieji mokiniai tapo mažesniųjų mokinių globėjais.

Birželio 30 - liepos 2 dienomis 6 - 10 klasių  mokiniai kartu su Vokietijos „Royal Rangers“ organizacijos savanoriais (vadovai Andreas Ruthart ir Iris Kruse) stovyklavo tarptautinėje stovykloje „Freundschaft“ („Draugystė“), kuri vyko Lazdėnų  kaime esančioje Nijolės ir Kęsto Stanišauskų sodyboje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Šeputienė ir socialinė pedagogė Laima Bagdonienė svečiams surengė ekskursiją po Rambyno regioninį parką, aplankė M. Jankaus muziejų.

Stovyklos metu Vokietijos „Royal Rangers“ organizacijos savanoriai mokiniams organizavo edukacinius užsiėmimus (gamino ekologišką, rankų darbo muilą, gamino turistines kėdutes, mokėsi kurti papuošalus ir kt.),  sportavo, žaidė. Bendraujant su bendraamžiais iš Vokietijos, mokiniai tobulino ir savo užsienio kalbos įgūdžius.

Stovyklose vaikai ugdėsi kaip asmenybės, mokėsi dirbti komandoje, praplėtė savo akiratį.

Visi užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vaikai labai džiaugėsi stovyklose praleistu laiku, jiems liko daug smagių ir malonių prisiminimų.

Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, energija ir gera nuotaika, kuria dalijomės vieni su kitais per visą stovyklų laikotarpį.

Dėkojame mokytojams, mokyklos darbuotojams už gerą darbą, už energiją ir entuziazmą. Taip pat dėkojame ir stovyklos „Freundschaft“ („Draugystė“) rėmėjams – Nijolei ir Kęstui Stanišauskams, Kęstui Komskiui, Ričardui Mažučiui, Irenai Šeputienei, Edmui Šepučiui.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?