Vasaros „dovana“ – viesulas

2011-07-01, Stasys BIELSKIS
Valdo Lacko nuotrauka
Valdo Lacko nuotrauka
Rusniškio fotoobjektyvas birželio 24-osios rytą Rusnėje užfiksavo gana retą gamtos reiškinį – besisukančius du viesulus, kitaip dar tornadais vadinamus. Jie apie 15-20 minučių buvo matomi Skirvytėlės upės pusėje.
 
Pernai, rugpjūčio pabaigoje, rusniškiai irgi galėjo stebėti panašų viesulą. Spėjama, kad jis buvo susisukęs virš Kuršių marių, nes Rusnės saloje jokių nuostolių nepadarė. Viesulą mačiusiųjų teigimu, iš pradžių tai buvusi plona, iš debesų besileidžianti gysla. Vėliau ji pastorėjo. Paskui tas viesulas pasidarė žymiai galingesnis, nutrūko nuo žemės ir dingo debesyse.
 
Hidrometeorologų teigimu, tokie viesulų susiformavimai virš vandens telkinių nėra retas reiškinys, be ir ne dažnas. Viesulas susiformuoja dėl skirtingų įšilimo paviršių - galėjo atsitikti taip, kad ant šiltesnio vandens telkinio užslinko vėsesnė oro masė, kuri ir susisuko…
 
Nuo 1951 metų Lietuvoje iš viso buvo pastebėtiti 24 tornadai – maždaug po vieną kas dvejus metus. Nors Rusnės seniūnas Voitechas Deniušas šioje saloje gyvena jau ne vieną dešimtmetį, sakė, kad tokį viesulą pernai matęs pirmą kartą.
 
Šįkart “Šilokarčemos” pakalbintas V.Deniušas teigė praėjusį penktadienį tornado Rusnėje nematęs. Taip pat teigė ir Šilutės hidrometeorologijos stoties hidrometeorologė Liubovė Osadčaja – ši tarnyba viesulo Rusnėje tądien neužfiksavo.
 
Šios nuotraukos autorius sakė, kad šiemet matytieji du viesulai buvo žymiai mažesni nei pernai.
 


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?