Geriausi Šilutės rajono abiturientai svajoja apie studijas sostinėje

2017-07-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Liepos 13-ąją Hugo Šojaus Freskų salėje pagerbti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusieji abiturientai. Šiemet jų buvo septyni. Geriausieji mokslo žinias krimto dviejose ugdymo įstaigose – Šilutės Vydūno bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijose. Paaiškėjo, kad daugelis jų dar nėra apsisprendę, kur konkrečiai ketina studijuoti.

Gauti 100 - nėra paprasta

Pirmiausia visus pasveikino tautiniais drabužiais pasipuošusi ir Mažosios Lietuvos krašto tarme kalbanti Vaida Galinskienė. Moteris akcentavo, kad svarbu žinoti savo krašto istoriją, ir priminė pasaką apie auksinę žuvelę. Palinkėta mokiniams niekada nelikti prie suskilusios geldos ir pagalvoti, ko išties jie dabar nori.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, švietimo sistemoje nuolat vyksta pokyčiai, o tai sukelia įtampas. „Šimtukus gavę abiturientai - tai lyg visų abiturientų veidrodis. Gauti 100 - nėra paprasta. Ruošėtės egzaminams ir nežinojote, kokių staigmenų jie pateiks. Nesuprantu tik vieno - lietuvių kalbą mokosi kasdien, o yra neišlaikiusių. 100 balų gal nebus lemiamas, bet jis - jūsų pasididžiavimas. Dėkoju mokytojams ir mokiniams, kad kryptingai dirbote. Tikiuosi, kad baigę universitetus, grįšite į savo kraštą“, - kalbėjo meras.

Duotas geras startas

Geriausiuosius sveikino ir Šilutės Vydūno gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Žemaitaitis. Jis pirmiausia dėkojo tėvams, kad šie savo atžaloms įskiepijo gerą požiūrį į mokslą, darbą, o mokiniams – kad tuos skiepus priėmė kantriai, nes jie suteikia ne visada malonų pojūtį, bet įskiepija imunitetą. Padėkota ir mokytojams, kad jie teikė pagalbą mokiniams, kurie nori daugiau nei vidutinis mokinys.

Minėtos įstaigos kuratorė Lilija Zdanevičienė priminė, kad į mokyklą atėjusiems mokiniams ji priminė tris kelius. Pirmas jų – mokytis, antras – mokytis, trečias – mokytis. „Savo vertybes duodame jums. Aš duodu jas, kad jūs jas duotumėte kitiems, Lietuvai, Pasauliui. Labai ačiū Jums“, - tęsė pedagogė.

Mylėti savo kraštą, kalbą linkėjo mokytoja Sandra Tamašauskienė. „100 balų – didelis pasiekimas. Ar mūsų mokykla tikėjosi jų – nežinau, laukė - taip, nustebo – ne. 100 – didelė paraiška ateičiai. Startas padarytas geras. Turite tuo pasinaudoti“, - įsitikinęs Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vadovas Liudvikas Genys.

Daug mokėsi

Netrukus moksleiviams įteiktos atminimo dovanos ir padėkos už aukščiausius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus. „Jūsų įgytos žinios, gebėjimai it būsimi prasmingi darbai bus reikalingi Šilutės kraštui. Jūs visada čia laukiami“, - tokie žodžiai puikavosi raštuose.

Aukščiausią istorijos egzamino įvertinimą gavo Martyna Bielskytė – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos auklėtinė. Šį dalyką jai dėstė pedagogė Marytė Lidžiuvienė. „Linkiu savo miesteliui, kad čia atsirastų daugiau veiklos jauniems žmonės. Jo istorija graži. Tegul ji tęsiasi“, - kalbėjo Martyna. Ji nori studijuoti anglų ir prancūzų kalbas, mat jos patinka, sekasi mokytis. Egzaminams pašnekovė ruošėsi paskutinius dvejus metus. Mergina teigė, kad nieko nereiškia, kai gyveni ir mokaisi mažame miestelyje – jei mokaisi ir čia galima pasiekti puikių rezultatų.

Matematikos egzaminą puikiai išlaikė ir minėtos ugdymo įstaigos auklėtinė Rita Milkerytė. Šio dalyko žinias jai skleidė mokytoja Giliara Peteraitienė. Abiturientė ketina studijuoti taip pat Vilniaus universitete. Svarsto apie teisės arba matematikos studijas.

Egzaminai praėjo greitai

Šilutės Vydūno gimnazija turi ir vėl kuo didžiuotis. Vaikščiojančiu stebuklu pavadinta kažkada buvusi Žemaičių Naumiesčio, dabar - Vydūno gimnazijos moksleivė Laura Regelskytė. Ji gavo net 4 aukščiausius įvertinimus. Lietuvių kalbos ją mokė S. Tamašauskienė, matematikos – mokytoja Asta Bendikienė,  chemijos – mokytoja Laimutė Avižinienė, geografijos – mokytoja Alicija Odinbergienė. Tiesa, jai trūko tik vieno procento - būtų gavusi 100 balų ir iš penkto laikyto egzamino. Mergina linki visiems didžiuotis savo gimtąją kalba, tarmėmis.  Pasak jos, daug galima išmokti būnant tarp skirtingų etninių kultūrų. Ji norėtų savo gyvenimą susieti su biologija. Nori studijuoti Vilniaus universitete. „Nesitikėjau tokio rezultato. Buvo nelengva. Kainavo daug nervų visus 12 metų. Pasisekė. Jei mokaisi nuolatos, rezultatus pasiekti būna lengviau“, - tikino Laura.

Matematikos egzaminą puikiai pavyko įveikti ir Viktor Vostrikov. Jį matematikos labirintais vedžiojo mokytoja Olga Dapševičienė. Vaikinas savo kraštui linkėjo pažangos informacinių technologijų srityje. Jis žavisi informacinių technologijų perspektyvomis, turi jos viziją. Todėl ketina šį dalyką ir studijuoti.

Gabija Norgilaitė aukščiausią įvertinimą užsidirbo iš anglų kalbos egzamino. Jai padėjo ruoštis mokytoja Renata Baliasi. „Kur studijuosiu, dar nenusprendžiau. Gal Vilniaus universitete. Svarstau apie politikos mokslus. Dvyliktoje klasėje buvo daug įtampos, streso, bet kažkaip egzaminai praėjo greitai“, - sakė Gabija.

Rugilė Endzinaitė ir Mantas Grigalius  aukščiausią įvertinimą gavo iš anglų kalbos. Šio dalyko mokė mokytoja Lolita Kučinskienė. „Akivaizdu, kad užsienio kalbą moku geriau nei lietuvių, tai teks važiuot į užsienį. Vydūno gimnazijai linkiu, kad čia liktų ir toliau dirbti geri mokytojai, būtų gera atmosfera“, - pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo Rugilė. Ji galvoja,  ką pasirinkti -  taikomosios fizikos ar energetikos fizikos studijas. Žino tiksliai tai, kad nori būti Vilniaus universiteto studente.

Mantas sako, kad išvykęs į kitą miestą savo kraštą pristatys, kaip labai gražų kraštą. Jis Vilniaus Gedimino technikos universitete ketina studijuoti programuotojo specialybę. Anot Manto, jam nebuvo sunku išlaikyti egzaminus, o jiems daug net ir nesiruošė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!