Devyniasdešimtmetės nestokoja gyvenimo džiaugsmo

2017-07-24, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Šylių kaimo gyventoja Marijona Šedienė bei Kintų gyventoja  Eugenija Žilvytienė  liepos mėn. sutiko savo 90-uosius jubiliejus. Gimtadienius jos šventė artimųjų apsuptyje. Sulaukė jubiliatės dėmesio ir iš rajono valdžios.

Su visais gerai sutaria

Puikiai nusiteikusi Marijona susirinkusiuosius džiugino savo šypsena, noriai bendravo. Nors sveikata jau ne tokia kaip jaunystėje, sunku vaikščioti, bet senolė nesiskundžia ir džiaugiasi, kad yra šviesaus proto. Ją sveikino Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei Gardamo seniūnijos specialistė, vykdanti seniūno funkcijas Birutė Pocevičienė. Linkėta sveikatos, artimųjų meilės ir daug gražių dienų ateityje. Netrukus paaiškėjo, kad gimtadienį švenčia ir vicemeras, kuris taip pat kilęs iš Šylių. Todėl gražiausių linkėjimų puokštės įteiktos ir jam.

Jubiliatė susirinkusiesiems mielai papasakojo apie save. Ji gimė, užaugo ir iki šiol gyvena Šyliuose, Gardamo seniūnijoje. „Augau 11 vaikų šeimoje. Smetonos laikai buvo bėdini. Tuomet taip negyvenome kaip dabar, bet buvome vieni su kitais draugiški. Tėvai gyveno Amerikoje, bet tėvelio sveikatai sušlubavus, jiems teko grįžti į Šylius. Čia aš ir gimiau. Jie turėjo 11 hektarų žemės ir vertėsi ūkiškai. Paūgėję, tarnavome pas ūkininkus. Nelengva ta mano vaikystė buvo. Vėliau darbavausi tarybiniame ūkyje. Teko būti ir lauko darbininke, ir melžėja, ir kiaulių šėrėja“, - kalbėjo pašnekovė. Marijona baigė keturias klases tuometinėje Šylių pradinėje mokykloje. Sako, kad matematika sekėsi prastai.

Savo vyrą Stasį sutiko Šyliuose tuomet, kai jis grįžo iš fronto. „Šieną pjovėm ir susipažinom“, - prisimena senolė. Ji ištekėjo devyniolikos metų. Sutuoktinis buvo septyneriais metais vyresnis. Pora susilaukė šešių vaikų: Stasio, Remigijos, Janinos, Petro, Alfonso ir Rasos. „Geri mano vaikai. Galiu sakyti, kad auksiniai. Blogo žodžio nesu iš jų girdėjusi. Ir su marčiomis, ir su žentais taip pat sutariu“, - atviravo jubiliatė. Ji jaučiasi  turtinga moterimi, kadangi turi dar ir 11 anūkų ir tiek pat proanūkių, kurie visi atskubėjo į močiutės šventę.

Yra išmintinga

M. Šedienė visuomet buvo aktyvi moteris, turėjo gražų balsą. Todėl eidavo giedoti. Daina ją lydi iki šiol. Dar visai neseniai ji Šylių bendruomenės atžalas mokė, kaip vilną rateliu verpti. Tuomet ne vienas su susižavėjimu žiūrėjo, kaip vilna tiesiog tirpsta senolės rankose. Ji tikino, kad dabar kasdien laiką iki pietų skiria maldai, o popiet mielai žiūri televizorių.

Šilutės rajono savivaldybės Kintų seniūnijos atstovai 90-ojo jubiliejaus proga pasveikino ir Eugeniją Žilvytienę. Palinkėjo svečiai stiprybės, sveikatos, paragino dalintis savo išmintimi su artimaisiais. Kintų seniūnas Antanas Kližentis, įteikdamas gėlių puokštę, džiaugėsi, kad nors moters kelias nebuvo lengvas, jos veide vis dar šviečia šypsena. Pasak anūkės, močiutė visada buvo labai išmintinga,  patardavo, pamokydavo, taip pat buvo labai rami, tačiau savo pasiekdavo. Ilgaamžė, užauginusi 5 vaikus, šiandien džiaugiasi turėdama 13 anūkų ir net 20 proanūkių, kurie susirinks paminėti šio garbingo ir išskirtinio jubiliejaus kitą savaitę.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

įlgiausių metų senoliai 2017-07-25
bet jau pasifotkint jau patys pitys pirmi bėga ko tokie rūpestingi prie darbų nėra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?