Kol laukiame tikros žiemos, pasigrožėkime nuotraukose užfiksuota ledine gamta Rusijoje

2014-12-23, 15min.lt
Žiema Urale
Žiema Urale
Baltų Kalėdų šiemet neturėsime, todėl pasigrožėti šalčio ir ledo sukaustyta gamta kol kas galime tik žiūrėdami nuotraukas. Vienos tokių, kvapą gniaužiančių nuotraukų yra gamtą fotografuojančio Sergėjaus Makurino. Pastarojoje serijoje jis įamžino ledinį grožį Vakarų Rusijoje, Permės krašte ir Sverdlovsko regiono, kur žiemą termometro stulpelis dažnai rodo – 32 laipsnius šalčio.

Nuostabius kadrus fotografas padarė Uralo kalnuose. S.Makurino nuotraukose užfiksuotas regionas beveik negyvenamas, tačiau būtent todėl fotografui pavyko pagauti užburiančius kadrus su sniego ir ledo sukaustytais medžiais ir purpuriniu dangumi. 

45-erių S.Makurinas „Dailymail“, kuris publikuojama jo nuotrauka, sakė, kad Uralo kalnuose pirmą kartą apsilankė paauglystėje, kai jam buvo 12 metų. „Jau tuomet buvau nustebintas. Vėliau pajutau, kad turiu šio neįtikėtino regiono vaizdais pasidalinti su likusiu pasauliu", – pasakojo fotografas. – Kai kurie medžiai atrodo šiurpiai. Be to, kai žinai, kad esi vienas vietovėje, kuri negyvenama, pradedi truputį nervintis“, – prisipažino į kelionę po Uralo kalnus leidęsis vyras.

Anot jo, tokios fotosesijos nepaskubinsi – kai kuriuos kadrus pavyko padaryti tik per kelias valandas. Buvo ir tokių, kuriems prireikė ne vienos dienos. Tačiau varginanti kelionė ir pats procesas pasimiršdavo, kai pavykdavo pasiekti savo tikslą – užfiksuoti žadą atimantį natūralios gamtos vaizdą. „Tokios žiemos niekur kitur nėra. Tik Urale“, – įsitikinęs fotografas.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?