Edmundo Klimovo taurė iškeliavo į Šilgalius

2017-07-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Savaitgalį žirginio sporto mėgėjai rinkosi Priekulėje, Vingio parke, prie Minijos upės, stebėti tradicinių Edmundo Klimovo taurės varžybų. Pasigrožėti reginiu atvyko ne tik vietos gyventojai, bet ir svečiai iš įvairių šalies kampelių, o dėl geriausiųjų vardo kovojo raiteliai ne tik iš Lietuvos.

Ilgiausiai Lietuvoje – 22 metus trunkančias varžybas garsaus raitelio atminimui rengia brolio Vytauto Klimovo šeima, padedama bendraminčių.

 E. Klimovas gimė 1962 m. Priekulėje, nuo mažens užsiiminėjo jojimo sportu. Jis buvo keturis kartus Lietuvos konkūrų čempionas, daugkartinis įvairių Tarybų Sąjungos čempionatų laimėtojas. E. Klimovas buvo vienas talentingiausių visų laikų Lietuvos konkūrinio jojimo meistrų. Jis ne tik pats stebino savo puikiais startais, bet ir „uždegė“ visą Lietuvos tuometinę konkūrų komandą (dabar jos dalyviai dažnai vadinami legendiniais), kuri 5 metus iš eilės nežinojo pralaimėjimų visuose čempionatuose tuometinės Tarybų Sąjungos  ir Tautų spartakiadose, kurios tuo metu buvo aukščiausio rango varžybos po Olimpinių žaidynių ir Pasaulio bei Europos čempionatų. Edmundas buvo komandos širdis ir neįvardintas kapitonas, jis visada palaikydavo komandą savo nuotaika, nusistatymu laimėti ir, nors startuodavo psichologiškai atsakingiausiose situacijose, niekada nepavesdavo.

E. Klimovas žuvo 1994-aisiais, todėl kasmet, nuo 1995-ųjų į šias varžybas susirenka pajėgiausi respublikos raiteliai ir svečiai iš kaimyninių šalių susirungti dėl nugalėtojų vardo. Varžybos vyksta 2 dienas. Ypatingas dėmesys skiriamas šio sporto veteranams ir jauniesiems raiteliams, jiems organizuojamos atskiros rungtys.
Kaip ir kasmet,  į Vingio parką Priekulėje pasigrožėti eikliais žirgais ir grakščiais raiteliais susirinko didelis būrys vaikų, jaunimo, suaugusiųjų ir senjorų. Tinkamai paruošta varžybų aikštelės danga, aptverta erdvė žirgų rungtynėms, tvarkingos kliūtys džiugino ir sportininkus, ir atėjusius stebėti varžybų, kuriose teisėjavo visiems gerai pažįstama varžybų teisėja Regina Gražulienė. Varžybos vyko dvi dienas. Kiekvieno konkūro nugalėtojai apdovanoti atminimo taurėmis, medaliais bei piniginiais prizais.

Sunkiausia kova ir didžiausios aistros virė kovoje dėl Edmundo Klimovo taurės. Jos siekė itin stiprūs raiteliai, kurie dalyvauja ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinėse varžybose. Jiems teko įveikti kliūtis, kurių aukštis buvo 1.2 m, o, patekusiems į persirungimą, kartelės kilstelėtos iki 1.30 m aukščio.  Po itin įspūdingų kovų paaiškėjo, kad UAB „Lietuvos žirgynas“ Nemuno žirgyno filialo raiteliai pasirodė puikiai. Iš penkių apdovanotųjų net trys buvo iš Šilgaliuose esančio žirgyno. Penktąją vietą užėmė Raimonda Samušytė su kumelaite Hete, ketvirtas liko Mindaugas Bacevičius su žirgu Haris Poteris. Niekam nepavyko įveikti Kosto Gaigalo ir jo žirgo Henriko, be klaidų ir greičiausiai įveikusio persirungimo kliūtis. Duetas ir šventė pergalę. Todėl Edmundo Klimovo taurė iškeliavo į Pagėgių savivaldybę, Šilgalius.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?