Šampano purslais laistomi tik čempionai

2017-07-28

Šilutės gatvės krepšinio lygos skambiausias akordas – praėjusį ketvirtadienį vykusios finalinės varžybos dėl prizinių vietų buvo ne tik sporto, bet ir šventinis reginys, padabintas muzika, šokiu, daina. O tas visas linksmybes nufilmavo bei įamžino virš aikštelės skraidęs besparnis aparatas. Lygos antrojo sezono čempionų vardus iškovojo  ekipa „Pilupis“ (kapitonas Lukas Petrošius), lemiamose rungtynėse įveikęs Šilutės „H. Šojaus įpėdinius“ (kapitonas Martynas Kuncaitis) – 77:59 (41:33, 36:26). Trečiąją vietą užėmė įmonės „Klasmann-Deilmann“ (kapitonas Paulius Anoškinas) komanda.

Gatvės krepšinio lyga įkurta pernai vasarą. Organizatoriai – krepšinio treneris Laimonas Eglinskas ir krepšinio vadybininkas. Varžybos antradienio, ketvirtadienio pavakariais asfalto aikštelėje prie Meno mokyklos tapo ne tik sportiniu įvykiu, bet ir lauko koncertų, gatvės prekybos šurmulio vieta. Rungtynių pertraukėlėmis žiūrovus džiugino jaunutės „Atėnės“ šokėjos. Lygos įkūrėjų mintis labiau sutelkti Šilutės bendruomenę, paįvairinti jos laisvalaikį pasiteisino su kaupu. Netrūko ir rėmėjų, įsteigusių įdomių prizų. Generalinis rėmėjas  -„Husqvarna“. Dovanų, malonių staigmenų paruošė parduotuvės „Technorama“, „BEKO“, , Jazz Bowling“, „Egmina“, kokteilių baras „Golden Room“, „Turgaus Urmas“, kelionių agentūra „VIATORA“, Pamario labdaros ir paramos fondas. „Šarūno reklamos“ siurprizas – marškinėliai čempionams. Taures, medalius skyrė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus . Muzikavo grupės „Karčema“ ir  „Prieskonis“. Garsų, spalvų, vaizdų tikrai netrūko.

Krepšinio šou ant asfalto

Šiemet, kaip ir pernai, gatvės krepšinio lygos pirmenybėse dalyvavo 4 komandos. Buvo žaidžiama penki prieš penkis, po du 20 –ties minučių kėlinius, nestabdant laiko. Komandas galėjo burti bet kas. Organizatorių tikslas – gražus krepšinis. Finalas krepšinio fanų viltis pateisino. Kova dėl trečios vietos tarp „Klasmann-Deilmann“ ir „Germanikos“ komandų priminė trilerį, o rungtynės dėl čempionų taurės tarp „Pilupio“ ir „H.Šojaus įpėdinių“ patraukė meistriškais epizodais. Beje, pirmenybėse nematėme pernykščių nugalėtojų, „Alkanų vilkų“ ekipos, kurios žaidėjai šiemet išsibarstė po kitas komandas. Geriausieji jų pasirinko „Pilupį“ ir  „H. Šojaus įpėdinius“. Kad turnyras tapo pripažintu, byloja tam specialiai iš užsienio grįžę krepšininkai.

Preliminariniame varžybų etape komandos žaidė ratų sistema. Po to – pusfinalis: pirmą vietą užėmusi komanda susitiko su ketvirtąją vietą užėmusia komanda, o likusi antra komanda žaidė su trečiąja. Finale nugalėtojai kovojo dėl čempionų laurų, pralaimėtojai – dėl bronzos medalių. Varžybų vyr. teisėjas – Jonas Gavėnia, protokolo sekretorius - Jokūbas Budvytis, rungtynių komentatoriai – Arnoldas Kuncaitis ir Laimonas Eglinskas, renginio didžėjai Ainas ir Rin. Virš aikštelės tyliai skraidantį besparnį aparatą DJI MAVIC PRO, panašų į vorą, valdė Julius Macnoris. Orlaivis viską nufilmavo ir bus parodytas internautams.    

Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Germanika“ (kapitonas Laurynas Žitkus) ilgai pirmavo prieš „Klasmann-Deilmann“ komandą, laimėjo pirmą kėlinį 38:28, tačiau įmonės krepšininkai nesiliovė vytis ir tas atkaklumas paskutinėmis rungtynių minutėmis atnešė jiems sunkią pergalę – 60:59. Nugalėtojų gretose „žibėjo“ Aurimas Girskis: du kartus įkrovė kamuolį iš viršaus, taikliai mėtė dvitaškius, tritaškius, nedrebėdamas realizavo baudų metimus.

Per rungtynių pertraukėles vyko keli konkursai: tritaškių, metimo iš aikštelės centro, kamuolio dėjimo į krepšį iš viršaus. Kamuolį iš aikštelės centro į krepšį įmetė „Germanikos“ krepšininkas Gytis Petrikauskis, kamuolį krepšin efektingiausiai „įtvojo“ Gvidas Čekanskas, „H.Šojaus įpėdinių“ komandos narys. Beje, po trijų bandymų serijos jam teko persirungti su Aurimu Girskiu. Konkursą vertino autoritetinga komisija: buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris Vitoldas Masalskis, krepšinio trenerė Loreta Stančiauskienė, krepšinio vadybininkas Jonas Gavėnia ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. 

Kovoti dėl pirmosios vietos kibo kovoti krepšinio asų rinktinės – „Pilupis“ prieš „H. Šojaus įpėdinius“. Pastarųjų buvo mažiau: šešetas prieš varžovų dešimtuką. Ko gero tai ir lėmė „Pilupio“ triumfą, nors H. Šojaus berniukai, tarp kurių ūgiu ir stotu išsiskyrė buvęs NKL krepšininkas, centro puolėjas Gytis Pakalniškis (205 cm), visomis galiomis priešinosi skaitlingesniems konkurentams. „Įpėdiniai“ net skaudžiai pargriuvę, skubėjo keltis nuo asfalto. Per šias rungtynes buvo daug gražių epizodų, įsimintinų metimų. Iš pat pradžių priekin išsiveržęs „Pilupis“ išlaikė žaidimo iniciatyvą iki galo ir pelnė pergalę – 77:59 (41:33, 36:26). Čempionų marškinėliai, taurė, medaliai atiteko Lukui Petrošiui, Taurui Ulevičiui, Erikui Mikužiui, Andriui Jukniui, Edvinui Kurlinkui, Šarūnui Bladikai, Lukui Bulsiui, Rokui Neimantui, Gvidui Galinauskui ir Karoliui Bakševičiui. „Jazz Bowling“ dovana – žaidimo kuponas. Žaibiška staigmena – UAB „Žibai“ direktoriaus Stepono Kazlausko improvizacija: piniginiai prizai aukso ir sidabro medalių laimėtojams bei „Atėnės“ šokėjoms. Dovanų komandoms paruošė ir naktinis klubas „Golden Room“, „Husqvarna“, „Šarūno reklama“. O šampano purslai buvo skirti ir gaivino tik čempionus. Varžybų organizatoriai taip pat mokėjo atsilyginti rėmėjams, įteikę jų atstovams specialiai dedikuotus puodukus. Gatvės krepšinio lygos finalas paliko gerą įspūdį visiems jo dalyviams, krepšininkams, muzikantams, dainininkams, žiūrovams.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!