Politikas Kęstas Komskis teisybės ieškos Strasbūre

2017-07-30, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjusių metų spalį iš naujojo Seimo pašalintas partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis pareiškė, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas priimtas, viršijant jos įgaliojimus. Jis teigė ginsiantis savo interesus tiek Lietuvos, tiek tarptautiniuose teismuose. Kaip žadėjo, taip ir padarė. Politikas, praėjęs Lietuvos teismų maratoną, tiesos nerado. Todėl kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių teismą.

Priešistorė tokia – VRK, išnagrinėjusi medžiagą apie galimą balsų pirkimo Šilutėje skandalą, nerado pagrindo šalinti visos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos (TTP) iš naujai išrinkto Seimo. Todėl į naujos kadencijos parlamentą pagal daugiamandatės apygardos rinkimų rezultatus pateko penki TTP atstovai. Tačiau VRK nusprendė iš išrinktųjų Seimo narių sąrašo šalinti, galimai, su šiuo teisėsaugos tiriamu skandalu susijusį TTP atstovą Kęstą Komskį. Nors „balsų pirkimo“ istorijose linksniuojamos buvo kelios pavardės, tačiau realiai nukentėjo tik vienas K. Komskis. Jis atsakė į „Šilokarčemos“ korespondentės klausimus.

- Vyriausioji rinkimų komisija jus pašalino iš LR Seimo dėl neva pirktų basų. Papasakokite apie tai.

- Po šio VRK sprendimo kreipiausi į Aukščiausiąjį administracinį teimą, paskui į Lietuvos apeliacinį, po to vėl į Aukščiausiąjį. Teismai atsisakė nagrinėti, vadovaudamiesi VRK sprendimu. Todėl mano sprendimas - Europos Žmogaus Teisių teismas. Įdomus dalykas – praėjo devyni mėnesiai po rinkimų. Nėra nė vieno nuteisto žmogaus, manęs neapklausė. Nėra nė vieno kaltinimo pareikšto partijai, o išmestas esu aš. Konstitucinis teismas yra pasisakęs, kad, jei nors vienas balsas pirktas, turi būti išbraukti visi iš sąrašo. O pagal anoniminius skundus pasakyta, kad balsai pirkti man, Žemaitaičiui, Bandaravičiui ir Kamlevičiui. Pastarasis ir pateko vietoj manęs. Jaučiuosi neteisėtai išbrauktas, apšmeižtas. Lietuvoje nebėra kur ieškoti teisybės, turiu tai daryti Strasbūre.

- Jau pateikėte Europos Žmogaus Teisių teismui pareiškimą-peticiją. Kada žinosite rezultatus?

- Sudėtinga pasakyti. Pirmiausia reikia, kad pareiškimas-peticija būtų priimtas. Manau, ar bus priimtas, sužinosiu per tris mėnesius. Nagrinės kada – sunku pasakyti. Gali praeiti du ar trys metai.

- Anoniminiai liudytojai sakė, kad balsai perkami ne jums vienam, kodėl tik jūs vienas išbrauktas iš sąrašo? Gal tai politinis susidorojimas?

- Dėl balsų pirkimo buvo minima ir daugiau pavardžių – Artūro Skardžiaus, Arvydo Jako, kurie nėra mūsų partijos nariai. Konstitucinis teismas pasakė: „Nors vienas liudytojas pasakė, galima išbraukti“. Akivaizdu, kad tos sąmokslo teorijos visada galioja. Konkurencija politikoje – visada labai didelė. Nesvarbu - tai iš tavo partijos ar kitos – visada stengiamasi konkurentų atsikratyti. Šioje vietoje ir taip matosi, kam tai buvo naudinga. Reakcija buvo ne tokia, kokia turėjo būti iš kai kurių politikų.

- Ir toliau aktyviai dalyvaujate politiniame gyvenime?

Atvirai - labai džiaugiuosi, kad šiame Seime nesu. Atidžiai seku, kas jame darosi. Praktiškai kiekvieną savaitę būnu Vilniuje. Bendrauju su buvusiais kolegomis, kitais politikais. Tokių sprendimų priėmimas, kokie yra priimami paskutiniu metu - naikinami regionai. Čia nėra jokių kovos priemonių, kad pakeisti „valstiečių“ nuomonę. Geriau jau nebūti ir nesinervinti. Sunku matyti, kad niekam nereikalingas kaimo žmogus, regionai, savivaldybės.

- Kas naikina regionus?

Pirmiausia tai, kad infrastruktūros objektai, kurie buvo įtraukti į investicinius projektus, jų neliko ne tik Pagėgių ar Šilutės atžvilgiu, pavyzdžiui, sporto kompleksai, baseinai, keliai... Jie buvo pažadėti. Viskas išbraukta. Iš regionų keliamos visos valstybinės, kontroliuojančios įstaigos. Reiškia jaunas žmogus nepadarys karjeros ir turi važiuoti į didmiesčius. Visose srityse tai padaryta. Daug visokių sričių, kurios jau sunaikintos arba artimiausiu metu bus sunaikintos.

- Ką veikėte, kai buvote išbrauktas?

- Politika – visada buvo mano hobis. Profesionalioje politikoje – 17 metų. Į ją atėjau iš verslo. Dabar grįžau atgal. Šiuo metu esu kelių įmonių direktorius, vienai jų vadovauju. Tapau ir ūkininku. Esu Pagėgių savivaldybės verslininkų asociacijos prezidentas. Esu paramos-labdaros fondo steigėjas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdyboje, 17 metų esu Pagėgių skyriaus pirmininkas. Veiklos yra ir norisi dirbti, o dirbti yra ką. Geriau jautiesi, kai matai konkretų rezultatą. 8 metai Seime - kai esi opozicijoje, nedaug ką gali padaryti.

- Koks turi būti žmogus, norintis valgyti politiko duoną?

- Rinkimai kuo toliau, tuo labiau darosi nešvaresni. Kai žmonės ateina iš tam tikrų struktūrų, jie turi daug informacijos, įvairių šantažo būdų. Šioje vietoje politika darosi nešvari. Mano atveju, apipylė pamazgomis, o tu plaukiok, aiškinkis, kad  nesi kupranugaris, kad nekaltas. Niekam tai nerūpi. Dabar politikoje didžiulė konkurencija ir iš savų, ir iš svetimų. Neužtenka turėti stuburą – jį galima sulaužyti. Tiems, kurie lankstūs, ir šiandien Seime, o tų, kurių neperlenkia, sulaužo. Dabar visiems žmonėms labai sunku.

- Ką daryti, kad būtų kitaip?

Gaila, kad tampame policine valstybe, kuri baudžia žmones. Vyrauja baimė, kad, jei kažko neatliksime, būsime nubausti. Dėl to ir bėgama iš Lietuvos. Žmonės turi laikytis savo žodžio. Rinkėjai turi daugiau mąstyti, ką renka į Seimą ar Tarybą. Vis lipam ant to pačio grėblio. Vis renkame gelbėtojus, o jų nėra. Gelbėtojai esame mes patys. Reikia žiūrėti, kas yra šalia mūsų, kad žmogus žmogui daugiau padėtų, nes niekas kitas nepadės – nei Seimas, nei Vyriausybė.

- Ką ketinate daryti ateityje? Dalyvausite Savivaldos rinkimuose? Gal būsite kandidatas į merus?

Laiko dar daug. Kiti rinkimai po pusantrų metų. Galvoju, dar matysime labai įdomią situaciją politiniame gyvenime. Turbūt iki Savivaldos rinkimų matysime daug įdomių sprendimų tiek su Seimu, tiek su Vyriausybe. Šiuo metu mane tenkina ta padėtis, kurią užimu. Rinkimams ruošiuosi, bet gyvenimas parodys, ar būsiu kandidatas tik į Tarybą, ar į merus. Daug priklausys ir nuo Strasbūro veiksmų, nuo partijos – kuria linkme eisime, kitų partijų.

- Ačiū už pokalbį.


Straipsnio komentarai

Prūdas2017-09-27
Aš kaip buvęs politikas, išėjęs į politinį pogrindį išvis nesuvokiu Komskio -mastymo.Tai žmogus-erogancija,tai žmogus be garbės-kodekso,-žmogus medis (nors jis turi sielą).Komskis eis per-lavonus,(ar manote,kad ji .....,nusižudė iš meilės ?) Ji nekentė apgaulės,melo,veidmainystės,patyčių kitų žmonių atžvilgiu,ji tikėjo,kad dėdė yra-sažiningas.Gal Ji, jos mirtis paveiks politikus praregėti,o taip ir liks ČIUKČIAIS. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to lalai2017-08-02
Tokie kur vagia ir kontrabanda suka, vadovauti daugiau negali. Teisingai padare, kad ismete kaip s... Is partijos!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Liudna,2017-08-01
Lietuva be Komskio, kaip rytai be Subinladeno..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
:DDDD2017-08-01
:DDDDD Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ana2017-08-01
Man šie taksioro ūsai kelia susijaudinimą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
senis2017-07-31
LALA'i
O kur tamsta matei miesta?
Ar Pagegiai miestas????? Gero vyro gera ciurksle ir Pagegiu nera- nuskendo...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lala2017-07-31
man vistiek jis geriausias. nors ir voge, ir kontrobanda suko, bet bent savo miestui negailejo. kiti tik sau gviesias, o jis ir meistui gero daro. paziurekit koie pagegiai grazus
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hipsteris2017-07-30
Ūsai :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02017-07-30
Baronas Miunhauzenas ir tas įtikimiau melavo. :/ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Smikis2017-07-30
matyt pats esi vargo bite ka jis jums padare gal i uzpakali ispyre jei taip tai gal buvo ka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vargo bite,2017-07-30
jei toks "nuskriaustas", o Lietuvoje nerandi teisybes - varyk pas Popieziu, i Vatikana. Strasbure nieko nepesi, ten jau buvo Paksas.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka