Šią savaitę Rusnėje – ir festivalis, ir pleneras

2017-07-31, Saulius SODONIS

Visą  savaitę Rusnės miestelyje, jo apylinkėse ir net visoje saloje vyraus kūrybinė muzikine atmosfera. Čia jau aštuntą kartą bus surengtas festivalis „Muzikuojanti Rusnės sala“. Be to vietos gyventojai neturėtų nustebti  sutikę nematytus žmones, nes saloje kurs  keletas dailininkų,  tuo pat metu čia bus surengtas tarptautinis pleneras „Klaipėdos krašto sakralios architektūros ypatybės kraštovaizdyje“.  

„Muzikuojančios Rusnės salos“ projekto sumanytoja, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė prisiminė, kaip, prieš septynerius metus prasidėjęs bendradarbiavimas su Šilutės meno mokykla, išaugo į gražų projektą. Tuomet čia vasarodavo ir dienomis grojo mokytojo Gražvydo Railos pučiamųjų orkestro mokiniai. O tai, ką jie išmokdavo per dieną, vakare grodavo aikštelėje priešais bažnyčią. Rusniškiai  su malonumu klausydavosi ir džiaugdavosi galimybe išgirsti orkestrinės muzikos. Vėliau per eilę metų tokie vasaros koncertai išaugo į savaime suprantamą dalyką.

O šie metai Rusnei jubiliejiniai: kaip sakė B. Servienė, prieš 225 metus - 1792 - Prūsijos valdžia Rusnės miesteliui suteikė miesto teises su privilegija turėti turgaus aikštę. Tai norėta ir pažymėti surengiant  „Muzikuojančios Rusnės salos“ festivalį. Kiekvieną vakarą 18 valandą Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje bus rengiami koncertai. Čia koncertuos mišrus choras „VOX LIBRI“, antradienį savo programą „Ieva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos metraštininkė“ pristatys Šilutės folkloro ansamblis „Ramytė“. Tačiau prieš tai Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centre 16 valandą bus atidaryta dailės plenero dalyvės Ilonos Daujotaitės Janulienės tapybos paroda, skirta tautinio kostiumo metams.  

Trečiadienis – ypatinga diena: Rusnėje lankysis Evangelikų – liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. 15 valandą bažnyčioje bus surengtas seminaras „Reformacija ir menas“. O 18 valandą koncertuos Senosios muzikos instrumentinis ansamblis „TOCCO MUSICALE“. Jie parodys programą „Senosios muzikos gaidas atvėrus“.

Ketvirtadienį į Rusnę atvyks mišrus choras „Melodija“ iš Garliavos. Jie atliks programą „Susitikti tave norėčiau“. Penktadienį Rusnės festivalio svečias bus Virgilijus Noreika. Jis su bičiuliais Rusnės bažnyčioje surengs nuotaikingą ir žavų koncertą „Virgilijus Noreika. Mano Lietuva“.

Šeštadienis – baigiamoji festivalio diena. 18 valandą vyks tarptautinio dailininkų plenero „Rusnė 2017“ uždarymas – sukurtų saloje darbų parodos atidarymas. O taip pat bus surengtas baigiamasis koncertas „Lietuvai ir Rusnei“. Čia koncertuos mecosopranas iš Kauno muzikinio teatro Rita Preikštaitė, pianistė Beata Vingraitė ir aktorius Andrius Bialobžeckis. 

Šio festivalio bei plenero pagrindinės rengėjos – Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė B. Servienė ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Jos su didžiuliu būrių talkininkų bei rėmėjų ir surengs  šventę muzikos ir dailės mėgėjams.


Straipsnio komentarai

jai nesugiaba ponulis kam reikia apsiimt šitokias kėdes 2017-08-01
o rusnėje matosi iškart kad šeimininkė moteris toks jaukumas aplinkos ir švara o šilutė nesugiaba net šaligatvių susitvarkyt prie savivaldybės dailina vis dailina o aplink kirmyja greit bus 50 m kaip šaligatviai netvarkyti nuo didžiosios iki link traksėdžių Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?