Panemuniškis „užaugino“ įspūdingas voveraites

2017-08-03, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
K. Lileikis teigė, kad grybauti pradėjo dar net negimęs.
K. Lileikis teigė, kad grybauti pradėjo dar net negimęs.

Liepos 27-ąją Panemunės kaimo gyventojas Kęstutis Lileikis nustebino ne vieną savo laimikiu – rastomis voveraitėmis, kurios buvo įspūdingo dydžio.

„Mačiau sudygusias voveraites prieš dvi savaites. Specialiai jų neskyniau. Auginau. Dabar nebeiškenčiau ir nuskyniau. Didelės voveraičių galvos, o vienų jų net delne beveik netilpo“, - su gera nuotaika kalbėjo pašnekovas. Vyras pasakojo, kad vaizdas miške atrodė įspūdingai – samanų ir voveraičių kilimas, kurio vaizdo net žodžiais negalima nupasakoti. „Atrodo, pasiimk dalgį ir šienauk voveruškas“, - juokavo pašnekovas.

Išmatavome didžiausio grybo galvą. Jo plotis – 17 centimetrų, o svėrė 100 gramų. Klausėme Panemunės gyventojo - nuo kelių metų grybauja? „Ko gero, tai dariau dar net ne gimęs. Mano mama – dzūkė. O šiaip atsimenu, kad grybauti ėjau tik dvejų metų būdamas. Ir dabar, kai prigrybauju, mama, kuriai netrukus bus 90 metų, labai džiaugiasi šiomis miško gėrybėmis“, - dėstė Pagėgių savivaldybės gyventojas.

Apie tai, kur grybauja, jis neišdavė. Juokaudamas sakė, kad tai darė miške. Vėliau pavyko ištraukti šiek tiek informacijos apie tas slaptąsias vieteles. Pasirodo, grybavimo horizontai – platūs. Aplanko jis ir Plaškių, ir Šilininkų, ir Galzdonų miškus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pliaupiantis lietus Jums sukėlė problemų?