Vilkyčių trasoje triumfavo meistriškumas ir greitis

2017-08-01, Sergėjus Gvildys

Šalia Vilkyčių esančioje trasoje vėl riaumojo sportiniai automobiliai. Čia vyko Šiaurės Europos šalių (NEZ) ralio kroso II etapo, Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato II etapo  ir Lenkijos ralio kroso čempionato IV etapo varžybos.

Ralio kroso varžybos įdomios tuo, jog vyksta pakankamai trumpoje trasoje. Trasos ilgis tik 850 m, o  danga 45 proc. žvyro ir 55 proc. degutbetonio. Sportininkai važiuoja po 4 ratus kvalifikacijoje ir po 6 finaliniuose važiavimuose. Taip pat būtina bent vieną kartą įveikti JOKER ratą, kuris įveikiamas lėčiau dėl papildomų posūkių ir žvyro dangos.  Taigi lenktynininkams reikia ne tik išspausti iš savo automobilių maksimaliai galios, bet ir apskaičiuoti, kada važiuoti JOKER ratą. O tai lemia starto rezultatas, ir toks sprendimas dažniausia priimamas jau po starto. Be to, dėl skirtingos trasos dangos, vairuotojui lenktynės - tikras vairavimo įgūdžių ir technikos išbandymas.

 Varžyboms užsiregistravo 51 dalyvis iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos. Varžomasi buvo skirtinguose divizionuose, suskirstytuose pagal automobilio variklių galingumą. NEZ SUPER 1600 ( automobiliai su varikliais, kurių darbinis iki 1600 kub.cm) diviziono rungtyje nugalėjo lietuvis Rokas Baciuška, vairavęs Škoda Fabia automobilį. Rokas Baciuška – sportininkas, kilęs iš Tauragės, karjerą pradėjęs kartingų lenktynėse, o šiemet ralio kroso čempionate atstovauja VšĮ „Kauno sporto klubas Rimo“. Antroje vietoje finišavo latvis Edijs Ošs, trečias jo tėvynainis – Roberts Vitols. Divizione NEZ 2000 (variklių darbinis tūris iki 2000 kub. cm) nugalėjo suomis Tero Parkkinen, vairavęs Datsun 1200, antras finišą pasiekė automobilis Peugeot 306, vairuojamas taip pat suomio, pasivadinusio pseudonimu „Crazy Mike“. Trečiąją vietą šioje rungtyje užėmė latvis Maris Druva (BMW Compact). ASK „Vilkyčiai“ atstovas Mindaugas Sidabras su  automobiliu Honda Civic  liko tik ketvirtas. NEZ OPEN (automobiliai, kurių variklių darbinis tūris didesnis nei 2000 kub. cm.) divizione po atkaklios kovos ant aukščiausios nugalėtojų pakylos lipo suomis Mikko Ikonen (Ford Fiesta). Antras finišavo švedas Mikael Persson su VW Golf automobiliu. Trečiąją vietą užėmė Suomijos atstovas Raimo Kauttio, vairavęs Toyota Corolla automobilį. Varžybų šeimininkų komandos – automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ atstovas Lukas Sidabras su automobiliu BMW 318 liko penktas. 

Komandinėje NEZ įskaitoje Lietuvos lenktynininkai, surinkę 46 taškus, užėmė pirmąją vietą, antri liko Suomijos atstovai, surinkę 40 taškų, treti – latviai su 32 iškovotais taškais. Lietuvos ralio kroso čempionate, Super Cars divizione triumfavo Paulius Pleskovas su Ford Focus automobiliu. Komandinėje Lietuvos ralio kroso čempionato įskaitoje pirmąją vietą užėmė ASK  „Vilkyčiai“ komanda, antroje vietoje – Ukmergės automobilių-motociklų sporto klubo, treti – Klaipėdos miesto technikos sporto klubo „Baltijos sportas“ atstovai. Lenkijos ralio kroso čempionato IV-jame etape nugalėjo Pawel Hankiewicz su Renault Clio, aplenkdamas savo tėvynainius Lukasz Zoll su BMW E30 ir Robert Mazurkiewicz su Honda Civic.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?