Švėkšnos skautai dalyvavo stovykloje ,,Gintarinė varna“

2017-08-02, Skautų vadovė Violeta Stonienė

Liepos 16-22 dienomis Varnių regioniniame parke, prie Lukšto ežero, stovyklavo Telšių ir Klaipėdos krašto skautai, kurių buvo virš 200. Stovyklos tikslas buvo draugiškai ir prasmingai  praleisti laiką, pasisemti patirties, įveikti skautiškus iššūkius ir svarbiausia laikytis ,,Gintarinių taisyklių“: saugoti save ir savo sveikatą, laikytis skautų priesakų bei įsakų, laikytis vadovų nurodymų, tausoti gamtą, prieš kuo nors skundžiantis, paklausti savęs: ,,O ką aš padariau, kad taip nebūtų?“, prisiminti, kad mamos nėra, už save atsakai pats, budėti.

Stovyklos dienotvarkė atitiko pavadinimą ,,Gintarinė varna“ - ryte keliame sparnus, lesame, skrendame ir t.t. Svarbiausia suprasti, kad  visi esame broliai ir sesės, todėl visus sunkumus reikia įveikti kartu. Kai kuriems stovykla baigėsi jau trečią dieną, nes noras namo, pasiilgimas mamos, savo lovos, tualeto, žaislų ir viso kito, buvo didesnis, negu ištverti išbandymus. Tokiu atveju, gali tik paguosti, kad nebijok, jeigu šiandien sunku, gal būt rytoj tai taps tavo geriausiu gyvenimo prisiminimu. Stovyklos viršininkas, brolis Donatas Barsys stengėsi visiems savo pavyzdžiu įrodyti, kad skautavimas yra ne tik gyvenimo iššūkis, bet ir nepamainoma pamoka - pats vadovas skautauja nuo aštuonerių metų.

Programa buvo suderinta atsižvelgiant į amžiaus grupes. Skautorama vyko visą savaitę, išklausytas 10 temų kursas - pirmoji pagalba, pionerija, mazgai, ženklai, maskuotė, uniforma, įsakai, laužai, gamta, mašina. Taip pat už kiekvieną atliktą gerąjį darbelį, broliai ir sesės gavo papildomus lipdukus. Kiekviena diena turėjo savo temą: pirmoji – atvykimo ir įsikūrimo, antroji – sporto, trečioji – mokslo, ketvirtoji – žygio, penktoji – turgaus, šeštoji – karo. Stovyklos uždarymo metu buvo apdovanoti aktyviausi, išradingiausi, kūrybiškiausi  broliai ir sesės.

Savaitė prabėgo labai greitai, nes veiksmas vijo veiksmą ir nebuvo kada liūdėti. Apie patirtus įspūdžius papasakoti neįmanoma, juos reikia patirti. Švėkšnos A. Rugytės skautai, vadovaujami Violetos Stonienės ir Danutės Šneideraitienės, savo įspūdžiais ir išmone pasidalins miestelio šventės metu.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?