Dvidešimtoji šventė „Šventa Ona – duonos ponia“ Natkiškiuose buvo išskirtinė

2017-08-08, Renginių organizatorė Rasa Armonienė

Natkiškiuose skambėjo muzika ir dainos. Penktadienį būrys moterų, susirinkusių Natkiškių parkelyje, ėmėsi darbo iš peties: ruošė scenai dekoracijas, rišo ,,jievaro“ puokštes, pynė vainikėlius, kad šventės dieną scena atrodytų nuostabiai, ir joms tai pavyko. Nuoširdus ačiū visoms dekoracijų pynėjoms.

Šventinė diena prasidėjo jau nuo 11 val., kur šventės šaukliai važinėjo po visą kaimą ir visus  kvietė skubėti į šventę. 

Vidurdienį Natkiškių bendruomenės namuose prasidėjo edukacinė vilnos vėlimo programa ,,Vilna, vilnele, sušildyk mane“, kur susirinkusios moterys galėjo išmokti nusivelti iš spalvotos vilnos įvairių gražių papuošalų sau. To padaryti jas mokė Pagėgių neįgaliųjų draugijos narė Rasa Baranauskaitė. Nuo 13 valandos veiksmas pradėjo suktis parkelyje: privažiavo prekybininkų, amatininkų ir tautodailininkų - galėjai įsigyti medžio darbų, servietėlių, rankdarbių, papuošalų, odos gaminių, šimtalapio paskanauti ir net sūrių įvairių nusipirkti. Amatininkai, tautodailininkai ir sportininkai buvo pavaišinti lietuvišku plovu, kurį išvirė Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinė mokykla. Ačiū už pagalbą. Šv. Mišių metu giedojo Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“ (vadovas Valdas Armonas), pašventinta Šv. Onos duonelė, Ropkojų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius pasveikino visas Onutes ir palinkėjo gero oro, kuris ir šiaip buvo nuostabus. Po mišių visi  dalyviai galėjo paragauti pašventintos duonelės, sūrių ir  naminės giros. O scenoje  koncertuoti jau ruošėsi vokalinis ansamblis ,,Inmezzo“. Moterys nustebino  ne tik kūriniais, bet ir nuostabiais balsais. Šurmulys vyko ir tinklinio aikštelėje, kur vyrai varžėsi stengdamiesi laimėti. Vyko smiginio varžybos, o mokyklos stadione savo jėgas išbandė visi, kuriems patinka žaisti krepšinį. Netrūko pramogų ir mažiesiems šventės dalyviams, jie visi buvo laukiami ,,Vaikų pramogų saloje“, kur galėjo piešti, tapyti ant akmenų, lipdyti, pūsti muilo burbulus, žaisti įvairius judrius žaidimus, ieškoti lobio ir jį pasidalinti.  Visų laukė nugalėtojų dovanos, kurias parengė švedų organizacija ir Tadas Girčius. Linksmos sportinės varžybos irgi pritraukė didelį būrį norinčių išmėginti savo jėgas vienoje ar kitoje rungtyje. Vyko skylinio rungtis, 5 kg kūjo laikymas, pasagos metimas ir 32 kg. svarmens kėlimas. Daugiausia emocijų ir geros nuotaikos  suteikė jėgos ir greičio estafetė, kur dalyviai šokinėjo su maišais, vienas kitą vežė karutyje, vaikščiojo parketu. Tiek rimtų, tiek linksmųjų sportinių varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.

Labiausiai, turbūt, buvo laukiama šventės vakarinė dalis, kur galėjai pasišokti, kiek jėgos leidžia. „  Prieš 20 metų, 1997 m. liepos 26 dieną, buvo suorganizuota pirmoji vasaros šventė mokyklos stadione, kurioje paminėtas labai gražus jubiliejus – Natkiškių kultūros namų 50-šimtmetis, pasveikintos Onutės. Šiemet Natkiškių kultūros namai mini jau 70 metų savo gyvavimo datą. Ačiū visiems kultūros darbuotojams ir saviveiklininkams, garsinusiems ir iki šiol garsinantiems mūsų Natkiškių kaimelį“, - kalbėjo viena iš šventės vedėjų Rasa.

Nepamiršta tradicija pasveikinti mūsų mažųjų kaimo gyventojų, gimusių nuo Oninių iki Oninių. Jų šiemet 7: 3 mergaitės ir 4 berniukai. Juos sveikino seniūnė Vilyta Sirtautienė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tėveliams palinkėta savo vaikams būti širdies dalimi, pavyzdžiu ir užauginti juos dorais piliečiais. Didžiausia padėka žinoma skirta šventės rėmėjams už jų gerumą, dosnumą, darbštumą ir aktyvumą. Lėšų projektui  skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, šventę finansavo  Pagėgių savivaldybės administracija.

Organizatorių vardu dėkojame visiems šventės rėmėjams: įstaigoms, įmonėms, bendrovėms, verslininkams, ūkininkams, individualiems rėmėjams, informaciniams rėmėjams, pagalbininkams, saviveiklininkams.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?