Vidaus reikalų sistemos pareigūnų algos didės palaipsniui

2017-08-09, Stasys Gudavičius „Verslo žinios“

Vyriausybėje sutarta, kad per artimiausius kelerius metus bus padidinti statutinių pareigūnų atlyginimų koeficientai, kas savo ruožtu leis beveik padvigubinti jų gaunamas algas.

Tam per 2018-2020 m. laikotarpį iš valstybės kišenės prireiks iki 300 mln. Eur.

Ministrų kabineto pasitarime trečiadienį priimtas principinis sprendimas pritarti Vidaus tarnybos statuto pataisoms, kurios leis statutinių pareigūnų atlyginimų koeficientus per trejus metus padidinti 1,5 punkto.

„Taip bus sukurtos teisinės prielaidos didinti pareigūnų darbo užmokestį tose institucijose, kurios imasi struktūrinių reformų ir efektyvindami veiklą geba sutaupyti lėšų“, – trečiadienį sakė Eimutis Misiūnas, vidaus reikalų ministras.

Nors šįkart Vyriausybės pasitarime iš principo pritarta sprendimui didinti tarnybinius koeficientus ir pačias pareigūnų algas, po savaitės kabineto posėdyje dar turės būti priimtas formalus sprendimas tam pritarti. O dar po mėnesio Vidaus reikalų ministerija (VRM) turės pateikti kitų teisės aktų pakeitimus, kurie leistų į algų padidinimo sistemą įtraukti ne tik vidaus reikalų sistemos institucijas, bet ir Muitinės bei Kalėjimų departamentus.

Anot pranešimo, naujos redakcijos statutą bei lydinčiuosius projektus ketinama pateikti Seimui rudens sesijoje, kuri prasidės rugsėjo 10 d.

,,Tikimės, kad dalį pinigų, reikalingų pareigūnų algoms didinti, pavyks rasti vykdant struktūrines pertvarkas. Vėliau, perskirstant biudžetą, taupant ar gavus neplaninių pajamų, šios lėšos galėtų būti nukreiptos pareigūnų algoms kelti", – aiškino ministras.

Ponas Misiūnas sako, kad pareigūnai realų atliginimų didėjimą pajus jau kitąmet.

Skaičiuojama, kad statutinių pareigūnų algos kitąmet vidutiniškai galėtų padidėti apie 190 Eur neatskaičius mokesčių, o iki 2020 m. vidutinis atlyginimas sistemoje pasieks apie 1.000 Eur „į rankas“. Šiuo metu jis nesiekia nė 600 Eur.

Be to, pareigūnų šeimų pajamos didės ir dėl didinamų vadinamųjų ,,vaiko pinigų“.

,,Didžioji dalis pareigūnų – apie 70% – yra jauni žmonės bei šeimos, turinčios vaikų. Atsižvelgiant į jų pajamas, jiems didės išmokos už vaikus, kas sudarys nuo 20 iki 50 Eur papildomų pajamų per mėnesį“, – aiškino p. Misiūnas.

VRM pranešė, kad vykdant pertvarkas 2015-2017 m. statutinės tarnybos jau sutaupė apie 17 mln. Eur. Jie ir bus nukreipti algų didinimui. Be to, kitų metų biudžete papildomai vidaus reikalų sistemai iš vadinamojo „pokyčių krepšelio“ numatoma skirti 6 mln. Eur.

Įgyvendinant algų pakėlimo planą 2019-2020 m. iš biudžeto bus skirti dar didesni asignavimai statutinių pareigūnų algoms didinti – skaičiuojama, kad po ne mažiau kaip 50-60 mln. Eur.

Šiuo metu vidaus reikalų sistemoje tarnauja beveik 20.000 pareigūnų.

vz.lt


Straipsnio komentarai

to joo2017-08-10
Turbut paciam vakar beisbolo lazda ant galvos nukrito, kad rasineji nesamones. Turbut is tokio asilo net ir neimtu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.0 to Joo2017-08-10
jeigu tu kiši, bent neviešink savo gėdos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2017-08-10
Jie ant kelių prisirenka, nuo kiekvieno pravažiuojančio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jau2017-08-09
Jau senai jiems turi moketi po tukstanti, ir vel kelti. Nes Policíninku darbas yra isties pavojingas. Tarkim. Vaziuoja i ivykio vieta, ir nezino kas jo laukia, koks pavojus tyko. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pliaupiantis lietus Jums sukėlė problemų?