Šilutės ligoninėje gausėja medikų gretos - darbus pradėjo nauji gydytojai

2017-08-24, Parengė Viktorija Skutulienė, Visuomenės informavimo specialistė

Daugelis Lietuvos rajoninių ligoninių baiminasi, kad nebeliks gydytojų, mat į provincijas jauni specialistai nevažiuoja. Tačiau VšĮ Šilutės ligoninė griauna šiuos gandus. Šiais metais ligoninės kolektyvą papildė net 7 nauji gydytojai. Šilutės rajono gydymo įstaigos vyr. gydytojas Darius Steponkus džiaugiasi, kad veržlus ir šiuolaikiškas jaunimas papildo ligoninės gretas, o vyresnieji kolegos noriai kartu bendradarbiauja.

Ligoninė atvira jauniems specialistams

VšĮ Šilutės ligoninės vadovas pastebi, jog jaunam, vos baigusiam studijas gydytojui yra svarbios ne tik finansinės galimybės darbo įstaigoje, bet ir dėmesys jiems. „Jaunimui labai svarbu galimybė save realizuoti profesine prasme, darbo užmokestis, perspektyvos ir dėmesys, bendradarbiavimas kartu su vyresniais kolegomis. Mūsų gydymo įstaiga yra atvira jauniems specialistams. Tiesa, pacientai džiaugiasi matydami jaunus veidus, todėl to siekia ir pati administracija“, - atviravo vyr. gydytojas Darius Steponkus. Jis atskleidė, jog vyresnių kolegų ir jaunų gydytojų bendras požiūris patenkina ne tik ligoninės lūkesčius, bet ir specialistai jaučiasi įstaigoje reikalingi. Tai priežastys, dėl kurių jauni gydytojai važiuoja į Šilutės ligoninę.

Įstaigos vadovas pastebi ir tai, jog ligoninėje pavyksta sėkmingai suderinti vyresniųjų gydytojų patirtį ir jaunesnių specialistų naujausias mokslines žinias. Pasak vyr. gydytojo, ir jauni, ir kiti kolegos, kurie sukūrė ligoninę tokią, kokia ji yra šiandien, puikiai sutaria. „Šis ryšys ir darbas kartu yra tik pacientų labui. Nauji kolegos įneša gaivaus vėjo į mūsų įstaigą, o senbūviai supranta, kad jų darbas turi tęstinumą. Juk atėję jauni specialistai gali tęsti jų kažkada pradėtus ir įgyvendintus gydymo metodus. Ateitis bus daug geresnė, todėl viskas priklausys tik nuo to, kaip mes gebėsime panaudoti jaunatvišką jų energiją“, - nuomonę išsakė D. Steponkus.

Du nauji gydytojai ortopedai-traumatologai

Turbūt jau girdėjote ar susipažinote su šiais metais atvykusiais naujais gydytojais ortopedais-traumatologais ir gydytoja neurologe. Nuo rugpjūčio mėnesio Šilutės ligoninėje pradėjo dirbti dar keturi nauji specialistai. Vienas jų - gydytojas ortopedas-traumatologas Gintaras Drūlia. Po rezidentūros Kaune, jis savo gydytojo karjerą pradėjo Pasvalio ligoninėje. Anot jo, Pasvalys gražus miestas ir dirbti ten puikiai sekėsi, tačiau nusprendė vis tik laimės ieškoti svetur. „Širdis mus atvedė į pamario kraštą – žmonės kitokie ir gamta unikali. Tiesa, visada norėjome būti arčiau jūros, todėl ilgai nesvarstėme. Aišku, suviliojo ir laisva darbo vieta Šilutės ligoninėje“, - pokalbio metu atviravo G. Drūlia. Gydytojas pasakojo, kad savo sprendimu, tapti gydytoju, niekada nedvejojo. Jei reikėtų vėl pakartoti visas medicinos studijas, tai jis taip ir padarytų. „Visada gyvenime prieini prie tokių esminių klausimų: ko nori iš gyvenimo arba ką nori jame nuveikti? Tai aš jaučiau, kad noriu padėti kitiems. Nors ne visiems gali padėti, tačiau norisi bent prie to prisidėti. Aišku, man ir įdomi medicina, o dar labiau - traumatologijos sritis“, - sakė pašnekovas.

Kartu su Gintaru Drūlia dirba naujasis ortopedas-traumatologas Alius Pauža. Iš Prienų rajono kilęs gydytojas jau po pirmų studijų metų praktikavosi Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) Kauno klinikose, o po antrojo - papildomai budėjo ir Šilalės rajone. Baigęs studijas, A. Pauža rinkosi darbą tarp Utenos ir Šilutės ligoninių. „Žinoma, apsilankiau vienur, kitur ir tik tada nusprendžiau. Aš su šio krašto žmonėmis susipažinau dar studijuodamas – geri, malonūs žmonės čia gyvena. Tiesa, mano gyvenimo draugė yra iš Kretingos, todėl norėjosi būti ir arčiau šeimos“, - prisipažino naujasis gydytojas A. Pauža.

Pokalbio metu naujasis gydytojas atskleidė, kad labiausiai jam patinka dirbti operacinėje. Jo teigimu, kai kurie ortopedai-traumatologai būna mokslo žmonės. Esą mažiau operuoja, o daugiau atlieka įvairius tyrimus. Gydytojui priešingai – darbas operacinėje yra didžiausias malonumas. „Prie paciento norisi prisiliesti savo darbu. Man tai kaip konstrukcija traumos metu, nes turi viską sudėlioti į reikiamas vietas. Vaikystėje patiko įvairios dėlionės - tai gal dėl šios priežasties pasirinkau ortopedo-traumatologo sritį“, - juokavo medikas. Anot jo, kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl, perskaitęs ne vieną vadovėlį, be patirties negali nueiti į operacinę. Operacijos metu turi suktis iš padėties ir padaryti viską geriausiai. A. Pauža pridūrė, jog gydytojo širdį visada džiugina laimingi pacientai. Pasak jo, geriausias rezultatas – besišypsantis po operacijos ir patenkintas gydytojo darbu pacientas. Kai operacija pavyksta, tada tik dar kartą įsitikini, jog tavo darbas nenuėjo veltui.

Naujas chirurgas ir radiologas

Šilutės ligoninės Chirurgijos skyrius pasipildė nauju abdominalinės chirurgijos gydytoju Pauliumi Vaitiekūnu. Kilęs iš Panevėžio, baigęs LSMU medicinos studijas Kaune, gydytojas kartu su žmona atvyko į Šilutę. „Abu nusprendėme, nes žmona yra vaikų chirurgė ir atsilaisvino jai laisva darbo vieta Klaipėdoje, o man - šioje ligoninėje. Tiesa, apie Šilutės ligoninę buvau girdėjęs gerų atsiliepimų..“, - sakė P. Vaitiekūnas. Dar studijų metais chirurgas praktikavosi Respublikinėse Kauno ir Panevėžio ligoninėse, Kauno onkologinėje ligoninėje ir dirbo chirurgu asistentu Anykščiuose. Anot gydytojo, svarbiausia darbe ryšys tarp paciento ir gydytojo bei geri santykiai su personalu. Visa tai atsispindi paciento gydyme. Kaip jis pats teigė, jog šią sritį pasirinko dėl to, kad greitai pastebimas rezultatas. „Džiugu matyti pacientą iškart geresnės būklės, negu prieš jam atvykstant į ligoninę. Juk chirurgas iškart gali išspręsti problemą, negu gydant vaistais“, - patikino abdominalinės chirurgijos gydytojas.

Ligoninės kolektyvą papildė ir gydytojas radiologas Povilas Čepanauskas iš Vilniaus. Keturis metus praktikavęsis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, gydytojas džiaugiasi įgijęs radiologijos specialybę. Gydytojo teigimu, ne tik aparatai, tačiau ir gydytojo darbas yra svarbus nustatant diagnozę. Norint ją teisingai nustatyti, reikia daug žinių, supratimo diagnozuojant įvairias ligas, mokėti valdyti pačią techniką ir dar daugiau. „Tiesa, tirti galime ir nematydami paciento, tačiau jei nori gerų rezultatų turi žinoti jo nusiskundimus, perskaityti jo ligos istoriją, susipažinti su klinikinio ištyrimo ir laboratorinių tyrimų duomenimis. Yra visiškai skirtingų ligų, kurių radiologinis vaizdas panašus, ar net identiškas, todėl šie papildomi duomenys apie pacientą labai svarbūs. Todėl vien tik pažiūrėti į ekraną neužtenka, dažnai tenka apžiūrėti ir patį pacientą.  Juk svarbu pateikti aiškų ir išsamų atsakymą, suformuluoti tikslią išvadą, nes nuo to priklausys tolimesnis paciento ištyrimo ir gydymo planas“, - aiškino radiologas. 

Radiologas atviravo, kad darbo išties nemažai ir įsikurti bei susipažinti su pamario kraštu dar nebuvo laiko. Tačiau, anot jo, tam laiko dar bus, o šiuo metu svarbiau pacientai ir laiku atliktas darbas.

Nors gydytojai Šilutės ligoninėje dirba vos kelias savaites, tačiau jaučiasi joje reikalingi. „Kolektyvas draugiškas, neatsisako padėti ar patarti. Tiesa, reikia laiko priprasti prie ligoninės, prie jos sienų ir ilgų koridorių, tačiau juk viskas su laiku. Šiuo metu darbo nemažai, todėl tikiuosi, kad jo bus ir vėliau“, - atviravo ortopedas-traumatologas G. Drūlia. Jam antrino ir kiti nauji gydytojai. Anot jų, džiaugiamės savo sprendimu dirbti Šilutės ligoninėje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Xx2017-10-28
Ne jie pirmi, ne jie paskutiniai. Kaškodėl neužsibūna jauni gyditojai šitoje ligoninėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ligonė2017-08-26
Lankiausi pas Gintarą, taktiškas, dėmesingas. Džiugu, kad turime naujų daktariukų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gydytojai turi būti profesionalai visiems vienodai2017-08-24
Ir tegul ima kyšius iš tų ,kurie neturi kur dėti pinigų,bet tai neturi būti reketas kiekvieno ligonio.Daugeliui vaistai nebeįperkami.Linkiu energijos naujiesiems medikams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ko2017-08-24
ko jau tikiuosi, jog sąžiningi būtų. Kad durnos bobutės nepripratintų prie kyšių Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nEG A d I n k 2017-08-24
negadinkit jaunų daktarų su kyšiais visos tokios auksinukais apsikarščiusios poniutės pripratina o paprastam žmogeliui iš ko duot kai pradeda nachališkai reikalaut Komentaras patinka Komentaras nepatinka