Usėnų 295 metų jubiliejus paminėtas ir rimtai, ir linksmai

2017-08-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Usėnai visus kvietė į savo 295-ąjį jubiliejų. Ta proga buvo suorganizuota šventė „Žolynėliai ligi pat dangaus“, kurios metu būta visko – nuo itin rimtų diskusijų iki šokių ir dainų.

Pradžia buvo sportiška

Šventinė diena prasidėjo sportinėmis varžybomis. Nuo ankstyvo ryto bumbsėjo krepšinio ir tinklinio kamuoliai, o dėl geriausiojo didžiųjų šachmatų žaidimo nugalėtojo vardo varžėsi  būrys žmonių.

Po sportiškosios dalies mažieji Usėnų seniūnijos gyventojai ir jų tėveliai skubėjo žiūrėti spektaklio „Profesorius ir blusa“.  Po jo domėtąsi, kaip žmonės gyvena kitose bendruomenėse. Todėl ne vieną sudomino filmas, pasakojantis apie Gasčiūnų kaimo žmones.

Itin įnirtingos diskusijos vyko kalbant apie  smurtą šeimoje.  Po rimtų kalbų atsipalaiduota klausantis operos solistės Ievos Prudnikovatės atliekamų kūrinių. Visus „įkaitino“ atlikėja Vitalija Katunskytė. Pradėjus jai dainuoti, ne vienas įsisuko į šokio sūkurį.

 Atidarymo metu pirmasis gražios šventės palinkėjo Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys. Nuoširdžiausių linkėjimų puokštę įteikė Lietuvos Respublikos Seimo narys  Alfredas Stasys Nausėda. Pasveikinti ir šermukšnį padovanoti, kad šis usėniškius saugotų nuo negandų, atskubėjo ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Dėmesys naujagimiams

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė už indėlį, saugant, turtinant ir atveriant Mažosios Lietuvos etnografinio-kultūrinio paveldo lobius, už bendruomenės telkimą, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką, padėkas įteikė etnografei Jūratei Daugalienei, Aldonai ir Algirdui Raukčiams.

O didžiausias dėmesys buvo skirtas nuo praėjusių Žolinių iki šių gimusiems vaikams. Šiemet jų - net septyniolika. Pasidžiaugta, kad pasaulį išvydo Simas Šeputis, Smiltė Jasaitytė, Lukas Dragūnas, Vakaris Ramanauskas, Oskaras Vaitonis, Valdas Šidlauskas, Donatas Vidžiūnas, Emilija Žemaitytė, Luka Nausėdaitė, Edvinas Briedis, Jokūbas Keršys, Ugnė Girskytė, Dainius Petrošius,  Goda Ačaitė, Emilija Kilinskaitė, Augustė Luganeckaitė ir Miglė Juščiutė. Dovanas mažyliams įteikė visų mylimas klebonas Kazys Žutautas. Apdovanoti ir sportinių rungčių nugalėtojai.

Apdovanojimų ceremoniją keitė Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės kinologų pasirodymas, kuris sužavėjo visus susirinkusiuosius.

Žemaitkiemio kaimo žmonės, Juknaičių, Traksėdžių, Ventės-Šturmų bendruomenės bei Usėnų kaimo Nemuno gatvės aštuntu numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai kūrė paveikslus iš įvairiausių žolelių. Darbais pasigrožėti galima ir dabar, mat jie eksponuojami Usėnų centre esančioje aikštėje. Po šios parodos atidarymo visus subūrė grupės „Tautinis brandas“ koncertas. Vakarą vainikavo šventiniai fejerverkai.

Tiesa, usėniškiai dar laikosi Žolinių tradicijos – dalintis šiemet užaugintomis gėrybėmis su sunkiau besiverčiančiais gyventojais. Todėl dar prieš savaitę šviežios daržovės nuvežtos trims šeimoms.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?