Žolinės atneša besibaigiančios vasaros žinią

2017-08-25, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Nuotraukos Astos Andriulienės
Nuotraukos Astos Andriulienės

Tradicinės Žolinės šiek tiek pakitusiu pavadinimu vėl buvo švenčiamos Žukuose – žaliame, gražiame Pagėgių krašto kampelyje.

Sveikindamas bendruomenę šventės proga, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė, kad  Žukų gyventojai į šios šventės organizavimą įdeda pačias geriausias iniciatyvas ir idėjas, kad šventė visada alsuoja šiluma, draugiškais kaimyniškais  santykiais ir geranoriškumu.

Iškilmingumą šventei suteikė prie kaimo kryžiaus uždegtos žvakelės Amžinybėn išėjusių atminimui. Šventės dalyvius trumpa malda ir prasminga prakalba palaimino Viešvilės, Smalininkų ir Vilkyškių parapijų klebonas Kęstutis Pajaujis, pašventindamas žolynus ir taip prasmingai skelbdamas šventės pradžią.

Žvakelę gerai šventės eigai ir jaukumui uždegė  Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, prasmingomis dainomis susirinkusiuosius šildė Pagėgių krašto lakštingala vadinama Regina Pilkionienė. Dovanėles iš mero rankų gavo net penki jaunųjų Žukų atžalų tėveliai. Garbingo 80-mečio proga pasveikinta ilgametė Žukų mokytoja Irena Krapavickienė. Spaudė meras rankas dar dieną įvykusių tinklinio ir smiginio varžybų nugalėtojams. Šmaikščiai pokštavo medžiotojų būrelio vyrai išvirę ne tik gardžią šiupininę, bet ir organizavę  sportines rungtis bei apdovanoję nugalėtojus. Bendruomenės pirmininkės iniciatyva buvo prisiminti asmenys, prieš penkiolika metų Žolines „palaiminę“ ir nestokoję iniciatyvos, kad šventė gyvuotų, turėtų savo veidą ir koncepciją. Padėkota tuometiniam merui, administracijos direktoriui ir seniūnui. Anastazija Kubilienė dėkojo rėmėjams, geradariams už pagalbą organizuojant šį renginį ir kvietė visus norinčiuosius vaišintis šeimininkių paruoštomis košėmis, darbščiųjų žukiškiečių iškepta šviežia duona ir sūriu. Koncerto įkarštyje švenčiančiųjų puikią nuotaiką sustiprino įsiplieskęs šventinis laužas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?