Prasideda „nusitvorinėjimo“ metas Šilutėje?

2017-08-26, Saulius SODONIS

Šis ekspromtu sugalvotas naujadaras turėtų reikšti atvirkštinį procesą, kai kas nors, nuo ko nors norėdamas atsiriboti, statosi tvoras. Taigi – „nusitvorinėjimas“ – tvorų ardymo – griovimo metas. Tai ilgai lauktas procesas, nes iš visų pusių įvažiuojančius į Šilutės miestą iki šiol pasitinka dar sovietmečio laikais statytos gremėzdiškos neišvaizdžios betoninės tvoros. Apie tai buvo rašyta dar praėjusių metų gegužės mėnesio pabaigoje „Pirmoji pažintis su Šilute – betoninės tvoros?“.  Gali būti, kad išties prasideda „nusitvorinėjimas“.

Pirmoji kregždė  

Ja tapo pradėta versti betoninė tvora bei kažkokie buvę sandėliai, kuri nuo pašalinių akių saugojo UAB „Žibai“ teritoriją. To priežastis (postūmis) – jau keletą mėnesių šios įmonės kieme statomas milžiniškas būsimo MAXIMA prekybos centro pastatas. Suprantama, prekyvietė privalo būti atvira, tad jau prasidėjo ir tų tvorų ir sandėlių griovimas. Betoninės tvoros likučių Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių sankryžoje dar  yra, tačiau  galime manyti, kad netrukus ir jų nebeliks. Tad važiuojantieji pro šalį tikrai jau džiaugiasi atsivėrusia erdve – lyg ir padidėjo Šilutė.

Darbai atsilieka

Tuo tarpu bjauri betoninė tvora pirmiausia turėjo būti pradėta ardyti nuo dabartinės Šilutės autobusų parko teritorijos Tilžės gatvėje. Tai pagrindinė gatvė, kuria atvažiuoja iš Kauno ir Vilniaus vykstantys svečiai.  Kaip žinia, čia jau turėjo kilti naujos, modernios autobusų stoties su prekybos centru pastatai. Konkursą statyti viena iš dviejų dėl to konkurse besivaržiusių bendrovių ir laimėjo būtent dėl to, kad įsipareigojo visus darbus atlikti iki 2017 metų pabaigos ( str. „Sprendimas priimtas – autobusų stotį statys „Projestos projektai“). Tačiau akiai matomi darbai čia dar nepradėti.

Priežasčių bei pasiteisinimų dėl to atsilikimo ir minėta įmonė, ir Šilutės rajono valdžia turi. Vykdant šį projektą, yra numatyta, kad netoli „Šilutės šilumos tinklų“ Dariaus ir Girėno gatvėje turi būti pastatytas autobusų parkas. Autobusams iš Tilžės gatvės išsikėlus, čia turi būti statoma stotis. Tačiau labai gerai apie save galvojantys Šilutės valdžios vyrai nesugebėjo iki numatyto laiko sutvarkyti būsimos autobusų stoties žemės dokumentų, dėl to, manykim, visa tai ir atsilieka nuo numatytų grafikų ir terminų. Lieka tik viltis, kad „nusitvorėjimas“ Tilžės gatvėje prasidės žiemą ar bent jau kitais metais, nes įsipareigojimai turi būti vykdomi.

Nepajudinamos tvoros

O atvažiuojančius nuo Klaipėdos ir toliau pasitinka betoninės tvotos. Neblogą, ar net šaunią išeitį rado AB „Šilutės baldai“: greta miesto centro esančią neišvaizdžią tvorą „užmaskavo“ miesto bei krašto istoriją menančiais piešiniais ( str.„Jau galima grožėtis „Šilutės siena“). Šios įmonės, Šilutės meno mokyklos mokinių bei jų mokytojų išmaniai parengtas ir įvykdytas projektas, kurio realizavime dalyvavo kone visas miestas, dabar yra viena iš Šilutės įžymybių.

Tačiau kita AB „Šilutės baldai“ dalis tvoros, kuri nuo IKI prekybos centro pasitinka svečius, tebėra baisi. Lieka tikėtis, kad ir šią dalį niūrios tvoros kūrybingi įmonės vadovai sumanys kaip paslėpti.

Tačiau kaip bus su buvusios „Šilutės hidraulinių pavarų“ įmonės tvora – lieka didžiulis klaustukas. Šalia istorinės „Šilutės sienos“ ji atrodo ne tik niūriai, bet ir šiurpokai. O jos viršuje tebekaba nuo sovietmečio likusi spygliuota vielinė tvora, kas buvo neatsiejamas sovietinio gyvenimo simbolis, realybė ir vienas pagrindinių jos atributų. Apie už šios tvoros esančios įmonės veiklą neteko nieko girdėti. Priešingai – jau keletą metų ant jos sienos kabo didžiulis skelbimas apie jos pardavimą.

Miesto išvaizda bei įvaizdžiu turi rūpintis valdžia. Turėkime vilties, kad vieną dieną atsakingi žmonės pažiūrės į miestą svečių akimis ir susirūpins jokių investicijų nereikalaujančiu miesto estetinio įvaizdžio taisymu bei šio problemos sprendimu.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Viktoras2017-08-26
Visi bėga iš tos skylės dvigubos kainos darbū nėra ką tokioja vėtoja viekti landynė o ne šilutė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvęs 2017-08-26
Girdėjau pletkus, kad nuo naujų metų per nepilnus 8 mėnesius virš 700 žmonių iš Šilutės savivaldybės išsiregistravo. Gal čia problema, o ne tvoros? Komentaras patinka Komentaras nepatinka