Bikavėnuose paminėtos dvi svarbios sukaktys

2017-08-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Renginio akimirkos.
Renginio akimirkos.

Rugpjūčio 12-ąją Bikavėnai vėl  kvietė į  festivalį „Grajikit, Bikavos žiogeliai“. Jo metu išradingai paminėtos dvi svarbios sukaktys. Pirmoji -  nuo 1996-ųjų tik su vienerių metų pertrauka rengiamos šventės 20-metis, o antroji -  artėjantis Lietuvos valstybės 100-metis, kuriam atidengtas kol kas vienintelis visoje seniūnijoje akcentas - ąžuolinis paminklas.

1996 metais prasidėjusi kaip rajoninė kapelų šventė-varžytuvės, išaugo ir jau tapo tarptautiniu festivaliu, kuriame dalyvauja svečiai iš Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos. Renginys tradiciškai prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo klebonas Dainoras Židackas. Visus vėl džiugino iškilmingas vežimaičių paradas Bikavėnų centrinėje gatvėje.

Artėjant Lietuvos valstybės šimtmečiui ir siekiant jį įprasminti bei minint jubiliejinę Bikavėnų šventę „Grajikit, Bikavos žiogeliai“, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė atidengė atminimo ženklą su užrašu „Lietuvos valstybės šimtmečiui 2017“, kurį sukūrė Juknaičių menininkas Edmundas Naujokas. Dabar jis stovi gyvenvietės centre ir džiugina kiekvieno akį. „Nutarėme pasakyti visiems, kad norime prisidėti prie Lietuvos 100-mečio minėjimo“, - kalbėjo V. Mockus. Jis ne tik nuoširdų ačiū tarė, bet ir padėkos raštus įteikė visiems, kas darbu ar lėšomis prisidėjo prie paminklo atsiradimo - Vladui Gembutui, nepagailėjusiam savo miške augusio ąžuolo,  Remigijui Baltučiui, Laimai Rimkienei ir Arūnui Jagminui, Petrui Daukšiui, įsipareigojusiam paminklą kasmet naujai nudažyti, ir pačiam medžio skulptoriui E. Naujokui.

Meras V.Laurinaitis pasidžiaugė jubiliejine „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ švente. „Festivalis, muzika, daina jungia ne tik mūsų žmones, bet ir draugus iš užsienio šalių“, – sveikindamas susirinkusius sakė meras. Jis padėkojo Senųjų kaimo tradicijų centro direktorei Marytei Matevičienei, visam kolektyvui ir Bikavėnų bendruomenei už tradicijų puoselėjimą ir įteikė šermukšnį, kad saugotų bendruomenę nuo negandų bei būtų šios tradicinės šventės simboliu.

Baltarusijos garbės konsulas Nikolaj Logvin, sveikindamas susirinkusius šventės dalyvius, pasidžiaugė besimezgančiais Šilutės ir Borisovo draugiškais santykiais, galimybe padovanoti dalelę Baltarusijos – įvairių festivalių ir konkursų Europoje nugalėtojų koncertą. Sveikinančių ir gražiausių linkėjimų puokštes dovanojančių tądien netrūko. Atminimo dovanėlės bei  muzikinis kūrinys buvo skirti ir vardines švenčiantiems dviem apylinkės Rokučiams.

Gera nuotaika tiesiog liejosi per kraštus. Vienas kitą keitė dainingieji ansambliai: moterų ansamblis „Žolyna“, kapelos „Lolytėlė“ ir „Vaivorykštė“. Sukosi Švėkšnos „Šalnos“ šokėjai, maršus grojo „Gintarai“. Į šokio sūkurį visus tiesiog įtraukė uždegančiomis melodijomis  baltarusiai, ukrainiečiai ir latviai.  Vyko ir viktorina, kurioje teko prisiminti festivalio istoriją: kiek, kuriais metais „brikelių“ riedėjo Bikavėnų gatvėmis, kada renginyje dalyvavo rekordinis kapelų skaičius ir t. t. Renginio pabaigoje visi mielai skanavo savo mylimo ir gerbiamo Vainuto seniūno V. Mockaus tortą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?