Pareigūnai įspėja gyventojus būti atsargiems naudojant pirotechnikos gaminius

2014-12-23, Tauragės AVPK informacija

Kasmet artėjant Naujiesiems metams policijos pareigūnams rūpestį kelia pirotechnikos priemonių naudojimas bei jų prekyba. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įspėja gyventojus būti atsargiems ir atsakingiems parduodant ir naudojant pirotechnikos gaminius.

Dauguma nelaimingų atsitikimų įvyksta naudojant pirotechnines priemones ne pagal paskirtį ar pažeidžiant nustatytas saugos taisykles bei dėl neatsargaus ir neatsakingo elgesio su ja. Svarbu, kad pirotechnikos gaminiai būtų uždegti kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Masinėse susibūrimo vietose fejerverkai negali būti nukreipti į žmones. 
Remdamiesi civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymu, pareigūnai įspėja, kad yra draudžiama naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 75 metrai nuo mokyklų, vaikų darželių. Taip pat naudoti jas arčiau kaip 75 metrai nuo gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su atsakingais už šių pastatų (statinių) ar patalpų eksploatavimą asmenimis ar kitose savivaldybės tarybos uždraustose vietose. Draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienomis, masinių pramogų renginius, kuriuos rengti nustatyta tvarka yra išduotas leidimas), taip pat kitu savivaldybės tarybos uždraustu laiku. Draudžiama naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei naudoti ir parduoti savadarbes pirotechnikos priemones. Pirmos kategorijos pirotechnikos gaminius t.y. degtukus ar bengališkas ugneles gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys. Antroji kategorija šiek tiek galingesnė pirotechnika, ją gali įsigyti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys. Trečios kategorijos pirotechnikos gaminius gali įsigyti tik pilnamečiai. Nepilnamečiams dar galingesni gaminiai neparduodami.Pirotechnikos priemonių naudojimo taisykles pažeidusiems asmenims gresia baudos. 
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina žmones būti atsakingais, saugant ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?