Kodėl naudinga vaikščioti basomis?

2017-08-26, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt

Kojų paduose yra receptorių, kurie refleksiškai veikia vidaus organų veiklą ir ją gerina – nuo pėdos stimuliacijos priklauso kelių, klubo sąnarių, juosmeninės stuburo dalies veikla, todėl jeigu turime galimybę pavaikščioti basomis, reikėtų tą daryti, sako gydytojas Gediminas Tankevičius.

Jo teigimu, batus galima prilyginti lengvai gipsinei langetei, todėl jeigu visą dieną vaikštome su batais, nefunkcionuoja reikalingi raumenys, prastėja jų valdymas.

Nauda organizmui pajuntama pavaikščiojus basomis jau vos penkias minutes. Bet geriau, pasak specialisto, pavaikščioti trumpiau, bet dažniau, o ne ilgai vieną kartą per dieną.

Gydytojas pabrėžia, kad danga, ant kurios vaikštoma, neturi būti aštri ir kieta. Idealiai tinka natūralūs gamtos paviršiai: smėlis, molis, žemė, žolė, negilus vanduo. O vengti reikėtų kietų – cementinių ir betoninių – paviršių.

Jei per šalta ar šlapia vaikščioti lauke, gydytojas pataria tai padaryti tiesiog namuose arba pasivaikščiojimus pakeisti paprastais pusiausvyros pratimais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?