Draugystės po burėmis nesuvaidinsi

2017-08-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės“ stengiasi ugdyti jaunąją kartą. Todėl paskutinį vasaros mėnesį vaikai patyrė daug nepamirštamų akimirkų. Jie lėkė paskui  vėją ir bures, žavėjo judesių laisve, drąsa ir nežabotu veržlumu, mat Vėjų Dievai buvo palankūs.

Išsiugdo kitoks požiūris

Klubo kolektyvas rugpjūčio mėnesį suorganizavo stovyklą vaikams. Tai dar vienas projektas, kurį klubas įvykdė savo lėšomis. Dalyviams teko sumokėti tik šiek tiek už maistą.

Į stovyklą atskubėjo ne tik vaikai, bet ir jų tėvai. Jie visi drauge mokėsi buriavimo paslapčių. Teorinius ir praktinius mokymus vedė didelę patirtį ir žinių turintis instruktorius iš Marijampolės Aleksandras.

„Norisi, kad mūsų europinė šalis būtų ta, kurioje buriuoja daug vaikų, nes tuomet jų akiratis būna žymiai platesnis. Jie pradeda matyti visiškai kitą pasaulį, kitomis akimis ir visiškai kitaip. Todėl vaikai, kurie kartu su tėvais leidžia laiką buriuodami, būna visiškai kitokie žmonės. Jų kitoks požiūris į žmones, draugystę, santykius, darbus. Čia negali nepadaryti darbo iki galo, nes tai duos kažkokį rezultatą. Buriuojantys ne tik žino, kad reikia saugiai elgtis, bet tai jau įaugę jiems  į kraują. Jie būna savarankiškesni, gyvesni“, - sakė projekto vadovas Arūnas Maciulevičius. Pasak jo, rajono savivaldybė turėtų suprasti, kad klubas neturi kažkokių personalinių ketinimų, todėl galėtų  prisidėti prie buriavimo populiarinimo.

Turi žemės

„Draugystės po burėmis nesuvaidinsi, nes per keletą dienų greitai pasimato, koks yra žmogus“, - įsitikinęs  A. Maciulevičius. Stovyklautojai turėjo galimybę ne tik buriuoti, bet ir patys pamatyti, kaip paleidžiama speciali raketa nelaimės atveju. Tarp buriuotojų ne tik berniukai, bet ir mergaitės. Buriavimo mėgėjų klubo „Marių burės“ prezidentas Arūnas Speičys džiaugėsi, kad stovykla jos dalyviams patiko ir buvo naudinga.

Pašnekovas pasakojo, kad klubas dabar turi 99 metams „Marių burėms“ išnuomuotą 24 arų žemės sklypą. Jį prižiūri nuo 1998 metų. Netrukus pradėta ieškoti būdų, kaip pastatyti prieplauką jachtoms. Kol tą pasiekė, Kintų buriavimo mėgėjų klubas su partneriais vykdė ne vieną projektą.  Vienas aktualesnių – Pasaulio gamtos fondui teiktas projektas „Ekologinės vandentvarkos skatinimas Minijos kaimo bendruomenėje“. 2001-aisiais jis buvo patvirtintas.  Todėl buriuotojai statė ekologiškus valymo įrenginius kaimo dešinėje pusėje. Statant jachtų klubą Mingėje, jie labai palengvino šio projekto gynimą. 2003 metais teiktas projektas finansuoti jachtų klubo statybą. Surasti partneriai, projekto teikėjai, nes klubas, kaip nevyriausybinė organizacija, teikti projekto negalėjo – galėjo būti tik partneriu.

Projekto teikėjais sutiko būti Šilutės rajono savivaldybė. Savivaldybės „partneriais“ tapo ne tik  buriuotojai, bet ir Nemuno deltos regioninis parkas.

Saugo ir prižiūri patys

Pagrindinis tikslas pasiektas – jachtų klubas Mingėje pastatytas. Jis tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Dabar pomėgis buriuoti vienija vis daugiau žmonių. Teritoriją saugo ir prižiūri klubo nariai. Budėjimus vykdo pasikeisdami savanoriškai, o veiklas organizuoja iš savo lėšų. „Klubas neturi nuostolių. Susitvarkėme kiemą, pasistatėme elingą, turizmo informacijos centrą. Sakoma, kad Lietuvoje laivų yra du kartus daugiau nei joms stovėti vietų. Todėl bandysime kažkiek prasiplėsti, įrengti daugiau stovėjimui skirtų vietų. Bandome padaryti dar 12 vietų. Šiemet sugebėjome nupirkti pontoną su dviem pirštais keturiems laivams stovėti. Kitąmet gal pavyks nupirkti dar vieną ar net du. Klubo biudžetas kuklus – apie 20 000 – 25 000 eurų. Surenkame tiek už tai, ką patys mokame už laivų stovėjimus. Iš jų ir gyvename“, - sakė A. Speičys.

Tai kokie tie žmonės, leidžiantys laiką „ant vandens“. Anot klubo vadovo, jų yra įvairiausių – nuo aukščiausius postus užimančių iki paprastų eilinių žmonių. „Kažkada užmynę ant šio „kamščio“, suserga priklausomybės liga. Kai kurie perserga ir išeina, o kai kurie  lieka“, - baigė pokalbį prezidentas. Klubo veiklą neseniai tikrino ir Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai. Žodžiu ir elektroniniu paštu jie gavo atsakymą - operatyvaus patikrinimo metu pažeidimų nenustatyta.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Algis2017-08-29
O mane visada žavėjo burlaiviai. Toks laisvės jausmas atrodo, visai norėčiau pabandyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?