Pagėgių rinktinėje lankėsi garbingas svečias

2017-09-03

VSAT  Pagėgių rinktinėje lankėsi  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas,   brigados generolas  Valdemaras Rupšys ir jį lydinti delegacija.

Kariškiams  pagrindinius sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės uždavinius, funkcijas bei darbo specifiką pristatė Pagėgių rinktinės vadas  Rimantas Timinskis. Jis papasakojo apie veiklą,  pasiektus rezultatus. R. Timinskis  su  brigados generolu Valdemaru Rupšiu   kalbėjo apie bendradarbiavimą, pagalbą bei tarpusavio komunikaciją.

Kariškiai  domėjosi nelegalios migracijos srautais rinktinės saugomame ruože. Kalbėta ir apie Rusijos bei Baltarusijos kariuomenių strategines pratybas „Zapad 2017“.

Pagėgių pasieniečių vadas R. Timinskis aprodė rinktinės muziejų bei jo ekspoziciją po atviru dangumi, papasakojo kai kurių eksponatų atsiradimo istoriją bei prisiminė įvykius, kuriuose figūravo tos transporto priemonės.

Svečiams aprodytas sulaikytų kontrabandinių prekių sandėlis, šaudykla, sporto salė.

Vėliau delegacija vyko į VSAT Pagėgių rinktinės padalinius – Bardinų, Plaškių, Vileikių užkardas.

Čia brigados generolas Valdemaras  Rupšys  su delegacija pamatė, kaip yra saugoma valstybės siena, padedant techninėms sienos kontrolės stebėjimo sistemoms.

Svečiai džiaugėsi už suteiktą galimybę apsilankyti viename iš VSAT padalinių, išgirsti daug vertingos informacijos, savo akimis pamatyti, kaip yra saugoma išorės Europos Sąjungos siena.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Cirkui2017-09-14
Nemunas tankams - ne kliūtis...tuo labiau desantininkams arba sviediniamsbei raketoms...gana cirkintis su tuo ale puls... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Cirkas be pinigu2017-09-04
is paziuros lyg ir nenukarse, bet demesys pasieniui lygus O. Jei tokio rango pareigunus domina muziejines "vertybes" nei kovine parengtis, tai rusams puolant musu laukia liudnos misios. Jau dabar, nelaukiant manevru, turi buti priestankiniai uztvarai, uzminuoti tiltai ir iskasti apkasai. Bet kas jiems, mano kad Trampas isgelbes. Tikri dundukai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka