Vėl visus subūrė tradicinė šventė „Bitkopis“

2017-09-01, Stoniškių bendruomenės informacija.
Renginio akimirkos.
Renginio akimirkos.

Pasivaišinti paskutinio medunešio medučiu, balčiausiu sūreliu, minkščiausia duonele visus seniūnijos gyventojus ir svečius kvietė Stoniškių seniūnijos seniūno pavaduotojas Gintautas Stančaitis.

Tradicinė seniūnijos šventė ,,Bitkopis 2017“ prasidėjo anksti ryte šventiniu bėgimu nuo Santaros paminklo, vėliau vyko moterų ir vyrų parko tinklinio bei krepšinio varžybos.  Antrą kartą šventės metu yra organizuojamos dviračių varžybos, kuriuose labai aktyviai varžėsi įvairaus amžiaus dalyviai. Šiemet jauniausias dalyvis neturėjo net 3 metukų, o vyriausia dalyvė - 78 metų močiutė. Vaikai ir tėveliai linksmai ir prasmingai leido laiką kartu su ,,Linksmuoju lagaminu“.

Šventės atidarymo pradžią, skambant ,,Bitininkų maršui“, skelbė dalyvių eitynės, vedamos mažųjų bitučių. Eisenoje dalyvavo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių Švento kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas, svečių delegacijos iš Ilavos(Lenkija) ir Kose (Estija) savivaldybių, Valstybinės sienos apsaugos Plaškių užkardos pareigūnai, Stoniškių seniūnijos, mokyklos, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Daug gražių tradiciniais renginiais tapusių švenčių turi stoniškiečiai – viena iš jų, vaikų ir jaunimo dailės pleneras ,,Bitutės šokis“. Šiemet jis buvo organizuotas septintąjį kartą Liucijos ir Algaudo Bungardų sodyboje. 25 kūrybingi vaikai tapė paveikslus, kurių paroda vyko šventės metu, patys įspūdingiausi paveikslai buvo padovanoti garbingiems svečiams ir rėmėjams.

Stoniškių seniūnijoje ne tik bitės daug medaus sunešė, bet ir gandrai gausiai suko ratus virš jaunų šeimų ir padovanojo net 10 gražuolių bitelių ir 11 bitinėlių. Šiomis dienomis ir bitės, ir bitininkai liejo prakaitą, nuo sunešto medaus lūžo koriai, medaus - nors vežimu vežk. Seniūnijoje bitininkyste užsiima net 24 šeimos. Kaip ir kasmet, buvo skirtas apdovanojimas pačiam šauniausiam bitininkui, ir jis atiteko Astrai ir Alvydui Jokubauskams iš Plaškių kaimo.

Šventę papuošė nuostabaus balso savininkės Reginos Pilkionienės atliekamos dainos, gražiomis dainomis džiugino Kamilė Jankevičiūte ir Augustė Antanaitytė, šokį ,,Mūsų dienos kaip šventė“ pristatė jungtinis Stoniškių pagrindinės mokyklos ir kaimo bendruomenės kolektyvas. Lydima vairuotojų klubo ,,Seni kibirai“ vyrų, į sceną kopė korespondentė iš laikraščio ,,Nesenstančios naujienos“ iš klausimų skyrelio ,,Ar bitė uodegon įgėlė?“. Šventės metu veikė vietos produktų gamintojų, amatininkų mugė, visus gardžiu šiupiniu vaišino Valstybės sienos Plaškių užkardos komanda.

Vakarinė šventės dalis –tai du gyvo garso ir muzikos koncertai: nuostabius romansus atliekanti grupė ,,Muzikinis vizitas“ ir grupė ,,Gazas“. Dėkojame Pagėgių savivaldybės administracijai už fejerverkų lietų. Tradicinei ,,Bitkopio“ šventei surengti Stoniškių bendruomenė teikė projektą Žemės ūkio ministerijai 2017 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti. Paraiška įvertinta teigiamai. Dėkojame Žemės ūkio ministerijai, remiančiai bendruomenių iniciatyvas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?