Gardamiškiai Mokslo ir žinių dieną sutinko su darželio grupe

2017-09-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Elektrikai tvarkė elektrą su gera nuotaika.
Elektrikai tvarkė elektrą su gera nuotaika.
Išsaugoti kaimiškose vietovėse švietimo įstaigas – noras kilnus. Jį savo rinkiminėse programose deklaruoja beveik visi politikai. Tačiau po rinkimų viskas dažniausiai lyg ir pamirštama. Netrukus išrinktieji pradeda visiems įrodinėti, jog reikia taupyti, tad mokykla kaime tampa didelė prabanga.   Bet, kaip sakoma, jei darbai skiriasi nuo žodžių, tai nėra melas, o politika. Kad ir kaip ten būtų, Gardamo seniūnijos gyventojai džiaugiasi - jiems pavyko ne tik mokyklą išsaugoti. Nuo rugsėjo pirmosios tame pačiame pastate veiks ir darželis.

Gardamo seniūnijos specialistė, vykdanti seniūno funkcijas, Gardamo kaimo bendruomenės „Tenenys“ pirmininkė Birutė Pocevičienė tikina, kad bendruomenė labai džiaugiasi pavykus įgyvendinti savo siekį – įkurti vaikų darželį. Neabejojama, kad grupė bus lengvai užpildyta. Mažuosius gardamiškius ugdys dvi auklėtojos. Viena jų dirbs pilnu, kita – 0,5 etato. Joms talkins ir „auklytė“. Bus įrengta virtuvėlė, kurioje dirbs viena virtuvės darbuotoja.

Patalpas mažiesiems įrenginėja UAB „Žibai“. Jos labai erdvios, šviesios, dar kvepiančios dažais. Trečiadienį  elektrikai tvarkė elektros instaliacijas. B. Pocevičienė sakė darysianti viską, kad tik vaikai rugsėjo pirmąją ateitų į ugdymo įstaigą patenkinti. „Labai gerai, kad bus tokia darželinukų grupė. Tik trūksta lankstumo formuojant tokias grupes kaime. Dabar yra taip, jog, jei grupėje yra 3-6 metų vaikai, ją gali sudaryti 20 mažylių, jei 2-6 metų – tik 16. Yra keturi dvimečiai. Negalime pasakyti, kad jų nevestų – jų mamoms reikia į darbus. Norisi didesnio lankstumo – kad priimtų tiek, kiek vaikų yra“, - dėstė gardamiškė.

Darželio grupė priklauso Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazijai. Jos vadovas – Liudvikas Genys. Jis neskuba džiūgauti dėl daželio grupės. „Ar tėvai tikrai ves vaikus? Už tai reikia mokėti 45 eurus. Tai nėra dideli pinigai. Bet nedirbančiam – tai nemaža suma. Vaikus reiks maitinti tris kartus. Sunku rasti, kas tai darys. Verslininkai nori uždirbti. Jei būtų vaikų masė, būtų gerai, o dabar? Lieka tikėtis, kad niekas nesirgs ir viskas bus gerai. Jei atsiranda darželis, kai viskas uždarinėjama, reikia džiaugtis “, - kalbėjo L. Genys. Optimizmo jo kalboje neišgirdome ir paklausus apie Gardamo progimnazijos skyrių, kur rugsėjo pirmosios skambutis į klases pakvies 62 moksleivius. Anot pašnekovo, tokią mokyklą išlaikyti, įrengti tinkamai nėra lengva, mat mokytojai dėl kelių valandų nenori į tokias mokyklas važiuoti. „Manau, kad reiktų ryžtingų veiksmų. Vaikai įsilietų į Žemaičių Naumiesčio ugdymo įstaigos gyvenimą. Dabar ugdymo kokybė nukenčia. Bet bendruomenė mokyklos nori“, - baigė pokalbį direktorius.


Straipsnio komentarai

rita2017-12-20
Geri mokytojei darzelyje
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?