Šilutės lauko teniso mėgėjų viešnagė Vokietijoje

2017-09-09

1992-ųjų vasarą Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ nariai, vadovaujami klubo įkūrėjo Viktoro Bučiaus, viešėjo Vokietijoje ir Rees mieste žaidė draugiškas varžybas su vietos klubo TC „Blau-Weiss“ nariais. Pergalę šventė kortų šeimininkai (klubo prezidentas Alfred Bartminn). Bet svarbu buvo ne mačo rezultatas, o užsimezgusi sportinė pažintis, beje, nutiesusi tiltą būsimai dviejų žmonių širdžių sąjungai. Argi ne romantika?

Po 25-erių metų, praėjusį rugpjūtį šilutiškiams pavyko atnaujinti draugystę su vokiečių didžiosios raketės mėgėjais ir išmėginti jėgas su Rees bei Emericho miestų klubų komandomis. Kontaktus atgaivinti padėjo Šilutės-Emericho bendradarbiavimo draugijos pirmininkė, pedagogė Rita Užgalienė.

Į Vokietiją – su dovanomis

Anksčiau planuota „Verdenos“ kelionė į Vokietiją vos neįstrigo. Padėtį gelbėjo klubo įkūrėjas, dabar jo garbės prezidentas Viktoras Bučius. Anot jo, žaidėjų daug, o kai reikėjo važiuoti – nebuvo kam: tas užimtas, anas užimtas. Vis dėlto surinko komandą, suspėjo. Žaisti su vokiečiais susiruošė vyresni ir jaunesni senjorai: Aloyzas Baltrukaitis, Arūnas Dikšas, Eugenijus (tėvas) ir Mantas (sūnus) Mirauskai, Mantas Andriekus ir Laurynas Jaruškevičius. Važiavo pastarojo autobusu. Kelionė į Rees truko 21 valandą. Vairavo pasikeisdami. Į Vokietiją vyko su dovanomis. Verslininkas Saulius Stankevičius dovanojo puikiai įrištas 6 autorines knygas-fotoalbumus lietuvių ir vokiečių kalbomis apie pamario kraštą, turinčias istorinę vertę, taip pat Šilutės-Emericho bendradarbiavimo draugijos pirmininkės Ritos Užgalienės sveikinimą, skirtą Vokietijoje veikiančiai Emericho-Šilutės draugijai, porą didžiulių šakočių. Gaila, kad klubas dar neturi sukūręs savo gairelės.

Vokiškos gatvės akcentas prie namo– ąžuolinė Vytauto Didžiojo skulptūra

Rees mieste gyvena apie 22 tūkstančius gyventojų. Veikia 4 lauko teniso klubai. Jie turi 22 aikšteles, Šilutės rajonas – 7, iš kurių viena neatitinka šiai sporto šakai keliamų reikalavimų. Taigi, atsiliekam. Įrengti gruntinį lauko teniso kortą, jį prižiūrėti – nemažų išlaidų reikalas. Vokiečių nebepavysim, bet Šilutės lauko teniso mėgėjai tikisi, kad situacija po truputį keisis, jei kils gyvenimo lygis.

Rees lauko teniso klubo „Mėlynai-Baltas” prezidento pareigas 10 metų ėjo Alfred Bartminn. Beje, jo gimtinė – Skiržemės kaimas Tauragės rajone. Nesunku suprasti A. Bartminn simpatijas Lietuvai ir lietuviams, išlikusias jam brangintinas pažintis, susitikimus. Už labdarą, skirtą socialiai remtinų šeimų vaikams, pelnė Šilutės rajono savivaldybės padėką bei yra įgijęs Lietuvos pilietybę. Ne vieną humanitarinės labdaros konvojų į pamario kraštą surengė vokiečių Emericho-Šilutės draugija, gyvuojanti nuo 1990 –ųjų metų. Per pirmąjį jos dešimtmetį į Šilutę atgabentos tonos labdaros už daugiau kaip 3 milijonus markių. Dėkingas jam ir lauko teniso klubas „Verdena“ už sportinį inventorių. Prieš 25-erius metus A. Bartminn palaikė V. Bučiaus pasiūlymą dėl lauko teniso mačo Vokietijoje. Pamariškius šiltai sutiko Rees miestas. Šilutiškių delegacijoje buvo ne tik sportininkai, bet ir jų žmonos, taip pat gydytojos Vita Bubilienė, Daiva Kaminskaitė. Pastaroji dar buvo ir vertėja. Likimas taip surikiavo, kad jos pažintis su kilniaširdžiu A. Bartminn tapo lemiamu gyvenimo posūkiu: surado vienas antrą ir tapo pora. Nors tąkart prezidentų dvikovą korte laimėjo V. Bučius, tačiau komandinę pergalę šventė vokiečiai. Net „Verdenos“ lyderis Česlovas Normantas turėjo pripažinti varžovo pranašumą. Svečiai dėl to nenusiminė. Svarbiausia buvo kitkas – nutiestas draugystės tiltas. Šiemet, rugpjūčio viduryje, Šilutės „Verdenos” klubo lauko teniso „muškietininkai“ po 25-erių metų pertraukos vėl viešėjo Rees. A. Bartminn namą Veseler (Weseler) gatvėje surado nesunkiai: orientyras – iškelta Lietuvos trispalvė ir Vytauto Didžiojo ąžuolinė skulptūra parodė kelią. Susitikimas buvo itin nuoširdus. Vertėjos pareigas vėl teko prisiminti Daivai Bartminn.

Šilutiškių revanšas po 25-erių metų

Rees teniso klubo „Mėlynai-Baltas“ mačas su „Verdena“ įvyko rugpjūčio 17 dieną. Šilutiškius sutiko miesto mero pavaduotoja Mariehilde Hening ir teniso klubo pirmininikas Michael Kliemann. Sužaistos 8 partijos. Žaista iki sutemų, todėl paskutinė partija buvo nebaigta. L. Jaruškevičius, kovojęs su šeimininkų pirma rakete, pirmąjį setą pralaimėjo 4:6. Dvikova nutraukta, pergalė įskaityta Rees atstovui. Dar vieną tašką šeimininkai pelnė, kai jų sportininkas nugalėjo 74-erių Aloyzą Baltrukaitį. Tačiau kitus 6 susitikimus laimėjo pamariškiai. Neįveikiamas buvo Mirauskų dvejetas, be to, Mantas užtikrintai nugalėjo šeimininkų antrąją raketę – 6:0, 6:1, A. Dikšas kartu su L. Jaruškevičiumi nesunkiai pergudravo vyresnius varžovus – 6:1, 6:2. Labiausiai įtemptą dvejetų partiją žaidė A. Dikšas ir A. Baltrukaitis. Pirmąjį setą mūsiškiai atrodė beviltiškai, bet vėliau atsigavo ir per tai breiką išplėšė pergalę – 0:6, 7:5, 13:11. Bendras varžybų rezultatas – 2:6 šilutiškių naudai. Revanšas pasiektas. Kortų šeimininkai dėl to vakaronės metu pernelyg nesisielojo, vaišino svetelius dešrelėmis, kepsniais ir gardžiomis bulvytėmis, kurias mėgsta taip pat kaip ir lietuviai. Netrūko ir alaus bei geraširdiškų pasiplekšnojimų per pečius.

„Raudonai-Baltas“ – „Verdena“ – 1:5

Kitą dieną šilutiškiai išmėgino jėgas Emeriche su vietos klubo TC „Rot-Weiss“ bendraamžiais. Svečius sveikino mero pavaduotoja Elke Truepschuch ir teniso klubo pirmininkas Gregor Langen. Korte stipresni buvo lietuviai. Žaistos penkios porų partijos ir viena vienetų. Pastaroji partija buvo įdomiausia ir truko apie dvi valandas. A. Dikšas nugalėjo teniso klubo vadovą – 6:2, 4:6, 10:5. Kovota permainingai. Ekstra epizodas, kai Gregoras permetė kamuoliuką per prie tinklo išbėgusį Arūną ir jau laimingas žygiavo nusisukęs. Kai atsigręžė į varžovą, pamatė atskriejantį kamuoliuką, nes Arūnas spėjo šiaip ne taip aną atmušti. Mūsiškio varžovas liko sutrikęs, bet ką bepadarysi, kad taip atsitiko.

Dvejetų partijas laimėjo šilutiškiai: E. Mirauskas, L. Jaruškevičius – 6:0, 6:2; A. Baltrukaitis, M. Andriekus – 6:3, 6:3; A. Dikšas, E. Mirauskas – 7:6, 6:4; L. Jaruškevičius, M. Andriekus – 6:1, 6:3. A. Baltrukaičio partneriu buvo Emericho klubo lauko tenisininkas. Jie patyrė pralaimėjimą – 1:6, 1:6. Mačo nugalėtoja tapo „Verdena“ – 1:5.

Kelionė atgal į Šilutę užtruko 25 valandas. Važiuota neskubant, besidalinant įspūdžiais. Vokietijos teniso klubai turi gerai sutvarkytą infrastruktūrą, turtingi. Gražu ten žaisti, ilsėtis. Teniso klubo patalpoje šaldytuvai kupini lengvo maisto, gėrimų. Senjorai ten jaučiasi kaip namuose. Žodžiu, aukštas lygis. „Verdenos” atstovai patenkinti sutikimu, priėmimu. Bocholte su šeima gyvenantis žemaitis Stasys Čirpus dosniai pavaišino šilutiškius. Stasys – Emericho-Šilutės draugijos aktyvus narys, ne kartą ženkliai prisidėjęs renkant labdarą Šilutės rajonui. Laisvalaikiu „Verdenos” sportininkai pabuvojo Amstredame (Olandija). Reikia tikėtis, kad atgimusi sportinė draugystė su Rees ir Emericho lauko teniso klubais neužges, turės tęsinį Šilutėje.

Sujaudinti ir dėkingi

Šilutės teniso klubas itin dėkingas Alfredui ir Daivai Bartminams už nuoširdų triūsą bei kantrybę,o organizuojant susitikimus su Rees ir Emericho teniso klubais, taip pat sako „ačiū” šių klubų prezidentams Michael Kliemann ir Gregor Langen už šaunų priėmimą. „Verdenos” atstovai sujaudinti Rees ir Emericho miestų merų pavaduotojų, ponių Mariehilde Hennig ir Elke Truepschuch parodytu dėmesiu šilutiškių delegacijai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?