Nesutaria dėl generinių vaistų: dalis gydytojų rekomenduoja ne juos

2017-09-12, Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt

Dalis gydytojų ir pacientų nesutaria su Sveikatos apsaugos ministerija dėl generinių vaistų veiksmingumo. Naujausios apklausos duomenimis, pusė medikų rekomenduotų geriausią žinomą, o ne pigiausią vaistą.

Liepą įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui, daug vaistų atpigo, tačiau kai kurie preparatai iš sąrašo buvo išbraukti, o palikti tą pačią veikliąją medžiagą turintys vaistai. 

„Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, kas penktas gydytojas rekomenduoja originalų vaistą, o ne generinį. Pasak Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos prezidento Juliaus Kalibato, generiniai vaistai nuo originalių skiriasi pagalbinėmis medžiagomis, o kai kuriems pacientams įprasto vaisto pakeitimas gali daryti neigiamą psichologinį poveikį. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad generinis vaistas yra analogiškas originaliam, nes jo veiklioji medžiaga yra ta pati, o besiskiriančios pagalbinės medžiagos nedaro reikšmingos įtakos vaisto veiksmingumui. 

Generiniai vaistai paprastai yra pigesni, nes jų gamintojams nebereikia atlikti brangių klinikinių tyrimų, kuriuos originalaus patentinio vaisto gamintojai turi atlikti.


Straipsnio komentarai

Nieko asmeniško ,tik biznis2017-09-12
Ar teisus šeimos gydytojas,neskiriantis kardiologo priskirtų vaistų,o rašo savus,kurie turi šalutinius poveikius ligoniui?Būtų labai malonu,jei atsilieptų su tuo susidūrę.Norėtūsi diskusijos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?