Pareigūno žūties atomazga – kaltininkas vairuotoju tebedirba

2017-09-14, Ramunė RAMANAUSKIENĖ, laikraštis „Tauragės kurjeris“

Tragedijos, kurios metu žuvo vienas geriausių Tauragės apskrities policijos pareigūnų Tomas Srūgys, tyrimas pagaliau pasiekė teismą. Kaltę dėl šių metų sausio 24-ąją sukeltos avarijos visiškai pripažįstančiam krovinių gabenimo įmonės vairuotojui gresia reali laisvės atėmimo bausmė, o bendrovei, kurios mikroautobusą jis vairavo, žuvusio pareigūno artimiesiems gali tekti atlyginti ne tik turtinę, bet ir neturtinę žalą. Dėl jos dydžio antradienį teisme ir kilo daugiausiai ginčų. Bylą nagrinėjanti Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė į kitus teismo posėdžius kvies dar daugiau kraupaus įvykio liudytojų. Viešus parodymus duoti privalės ir ilgametis Tauragės teismo medicinos ekspertas Antanas Gedminas.

Nepraleido policijos automobilio 

Kraupi avarija, kurios metu žuvo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas Tomas Srūgys, įvyko sausio 24-ąją, apie 14 val., netoli Pagėgių. Tauragės policijos komisariatui priklausantis tarnybinis patrulių automobilis „Škoda“ važiavo Pagėgių link, kai į jį kaktomuša trenkėsi siuntas gabenančios Kauno bendrovės „Eurotransrus“ mikroautobusas, lenkęs sunkvežimį. Krovininis „Mercedes Benz“ mikroautobusas buvo paženklintas firmos „Skubių siuntų tarnyba“ (SST) logotipais.

Patrulių automobilį vairavo T.Srūgys, į galimo nusikaltimo vietą jis važiavo drauge su kolega Dariumi Pleskevičiumi. Prie krovininio mikroautobuso vairo sėdėjo jaunas vairuotojas – tuomet dar dvidešimtmetis Birštono gyventojas Eimantas Revuckas. Avarijos dieną pranešta, kad vilkiko vairuotojas, važiavęs Šilutės kryptimi, pamatė priešpriešiais su švyturėliais atskubančią policijos mašiną. Sunkvežimio vairuotojas stabdė ir traukėsi į kelkraštį, kaip to reikalauja Kelių eismo taisyklės. Iš paskos skubėjusiam „Mercedes“ autobusiuko vairuotojui tai, matyt, tapo staigmena. Jis stabdė per vėlai ir sparnu kliudė puspriekabės galą. Greičiausiai nenorėdamas į ją įsirėžti siuntų mikroautobuso vairuotojas metėsi kairėn, į priešpriešinę juostą, kur kaip tik važiavo policijos automobilis. Pareigūnui toks manevras buvo visiškai netikėtas ir išvengti kaktomušos nebebuvo galimybės.

Eismo įvykio metu sužeistas 44-erių metų tyrėjas D.Pleskevičius – pareigūnui lūžo šonkauliai, buvo pradurtas plautis. Sužalojimų patyrė ir siuntų mikroautobuso vairuotojas – vaikinui lūžo koja. Visi eismo įvykio dalyviai buvo blaivūs.

Policijos pareigūnai važiavo į iškvietimą Pagėgių gimnazijoje, kur mokinys išdaužė lango stiklą.

Buvo vienas geriausių 

Žuvęs pareigūnas T.Srūgys buvo vienas geriausių Tauragės apskrityje, ne kartą laimėjęs geriausių pareigūnų konkursą. Ir 2016 metais jis buvo pripažintas geriausiu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos pareigūnu. „Netekome savo šeimos nario, visos policijos bendruomenės vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą Tomo artimiesiems“, – iškart po tragiškos avarijos pareiškė generalinis komisaras Linas Pernavas.
35-erių metų T.Srūgys buvo jau 34-as policijos pareigūnas, žuvęs tarnybos metu, atgavus Nepriklausomybę. Policijos pareigūnu jis dirbo beveik 12 metų, buvo ne kartą skatintas už gerus darbo rezultatus.

Suabejojo, ar segėjo saugos diržus

Šios tragedijos ikiteisminis tyrimas baigas tik dabar, byla pasiekė teismą. Antradienį avarijos kaltininkas E.Revuckas sėdo į kaltinamųjų suolą. Jis teisiamas pagal Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d. (tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų).

Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė buvo pasiryžusi didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlusio įvykio bylą išnagrinėti per keletą posėdžių, tačiau paaiškėjo, kad teismo procesai užtruks. Mat abi šalys: ir nukentėjusioji – žuvusio pareigūno sesuo Gerda J., ir kaltinamasis E.Revuckas bei civilinė atsakovė bendrovė „Eurotransrus“, kurios autobusiuką įvykio metu jis vairavo, teismui pateikė papildomų prašymų. Dalį jų teismas tenkino – į bylos nagrinėjimą įtraukta draudimo bendrovė „Gjensidige“, liudyti bus kviečiamas teismo medicinos ekspertas Antanas Gedminas, mat atsakovams kilo abejonių, ar žuvęs pareigūnas avarijos metu buvo prisisegęs saugos diržu. Iš teismo medicinos eksperto parodymų apie pareigūno patirtus mirtinus sužalojimus esą ši detalė gali paaiškėti, nors teismo posėdyje dalyvavęs drauge su T.Srūgiu važiavęs policijos tyrėjas D.Pleskevičius tvirtino, kad abu pareigūnai įvykio metu segėjo saugos diržus, tai nustatė ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atliktas tarnybinis patikrinimas. Liudyti kviečiama ir daugiau su avarijos aplinkybėmis susijusių liudytojų. Vienas jų – į avarijos vietą atvykęs ir prispaustą žuvusio pareigūno kūną iš sumaitoto automobilio vadavęs ugniagesys gelbėtojas Kęstutis Vaidilauskas. Teismui teigta, jog jis matė, kad T.Srūgys saugos diržu buvo prisisegęs. 

Mano, kad prašo per daug

Iš bendrovės „Eurotransrus“ žuvusio pareigūno sesuo Gerda J. reikalauja atlyginti patirtą neturtinę – per 12 tūkstančių eurų, ir turtinę – apie 1500 Eur žalą. Tiek nukentėjusiajai atsiėjo brolio atminimui statytas paminklas ir jos pačios gydymosi išlaidos, moteris teigia dėl brolio žūties patyrusi didžiulį stresą ir dėl to turėjusi sveikatos problemų. Atlyginti reikalaujama ir bylinėjimosi išlaidas.

Avarijos kaltininkas E.Revuckas savo kaltę pripažįsta visiškai, tačiau, kaip teismui sakė siuntų vežėjo advokatė, nukentėjusiosios Gerdos J. reikalaujama neturtinė žala yra per didelė. Vaikinas siuntų gabenimo bendrovėje „Eurotransrus“ tebedirba.

Kaltinamojo advokatas teismui pateikė ir prašymą neskirti E.Revuckui realios laisvės atėmimo bausmės, o patikėti jį laiduotojai, kaltinamojo tetai Aušrai Šukevičienei. Ji su kaltinamojo mama buvo atvykusios į teismo posėdį. Šį prašymą teismas svarstys.

Posėdyje dalyvavo ir avarijoje nukentėjęs pareigūnas D.Pleskevičius. Jis „Tauragės kurjeriui“ teigė jau pasveikęs po patirtų sužalojimų ir grįžęs į darbą. Šis pareigūnas iš avarijos kaltininko žalos atlyginti nereikalauja.

Kitas teismo posėdis šioje byloje vyko rugsėjo 7 dieną.


Straipsnio komentarai

Lukas2017-10-17
Vienu mentu maziau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To palaikau2017-09-15
Visiškai sutinku su jūsų komentaru. Jie nori labai gerai išsisukti. Čia viskas priklausys nuo advokato Komentaras patinka Komentaras nepatinka
palaikau2017-09-15
12 tukst daug??? Really? Pazinojau zuvusi tokiu geru zmoniu dar reikia gerai paieskot,ir tikrai 12 tukst nera daug,o kas kalba kad paprastiem zmonem tiek nemoka ,nejuokaukit,zinau zmogeli kuris padares avarija ir prazudes nepilnamete gavo sumoket seimai 200000 lt seimai neturtines zalos.tai koks xia gali but per daug??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ei tu, Joo2017-09-15
praeita komentatore, tu šiaip tokia keista ar tau už tai moka jog tokia būtum? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2017-09-15
Pareigūnai, važiuodami ir naudodami švyturėlius yra atsakingi už eismo saugumą, keliamas pasekmes. Jei būtų važiavę be švyturėlių, tokio eismo įvykio nebūtų buvę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
*2017-09-15
Nesvarbu,tas vairuotojas turi ar neturi jokių antpeciu- bet jis yra kaltas, kad užmušė žmogų! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Krstutis2017-09-15
Tragedija vairuotojui , visada turi būti labai atidus, pasekmės labai žiaurios Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar22017-09-15
kodel klausi ar b.... neluzo? ieskai kas papi... tavi :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2017-09-14
O tai policiniko gyvybe brangiau kainuoja nei kito zmogaus? Kodel kai teiseja uzmusa zmogu jos niekas nesodina ir dar ji turi teise kitus sodint. O va cia jaunas vaikinukas, kas jis? siuntu isveziotojas? tokius reikia kist i kaleimus, nes jie neturi antpeciu...pas mus tokie nelygus istatymai, kad gaila ziauriai gaila, kai teisiamuju suole atsiduria eilinis zmogelis... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
*2017-09-14
Ką jie čia nusišneka,kad suma per didelė. Ar jie įsivaizduoja, kad jis užmušė nekalta žmogų ir dar plius pareigūną. Kol dar laikas ieškokit gero advokato ir reikalaukite daugiau. Dabar 12 tūkst prieš tokį įvykį lygus nuliui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar 2017-09-14
Mikriuko vairuotojui by==s neluzo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?