Teisme – skersai kelio Paksui stojusio prokuroro ir įtakingų politikų akistata

2017-09-13, Alfa.lt
K. Komskis teigė nepripažįstantys savo kaltės, tačiau parodymus politikas duos tik kito posėdžio metu.
K. Komskis teigė nepripažįstantys savo kaltės, tačiau parodymus politikas duos tik kito posėdžio metu.

Ketvirtadienį sostinės širdyje esančiame Vilniaus apygardos teisme susirinko kiek neįprasta kompanija – į teisiamųjų suolą sėdo žinomi politikai, „tvarkietis“ Kęstas Komskis ir Valdas Vasiliauskas, o nukentėjusiojo vietoje įsitaisė įprastai kaltintojo pozicijoje bylose dalyvaujantis prokuroras Irmantas Mikelionis. Audriaus Cinino vadovaujama teisėjų kolegija aiškinsis, ar iš tiesų, piketuodami prie I. Mikelionio namų, buvę parlamentarai trukdė dirbti prokurorui, kuris užsimojo baudžiamojon atsakomybėn patraukti „širdžių prezidentą“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ galvą Rolandą Paksą.

Stojo skersai kelio Paksui – sulaukė piketo

Buvusiems Seimo nariams V. Vasiliauskui ir K. Komskiui teisme tenka aiškintis dėl 2016 m. kovo mėn. prie I. Mikelionio namų surengto piketo, kurio metu, kaip teigia kaltintojas, buvo siekta paveikti prokuroro profesinę veiklą. Tokiu piketu, kaip įtariama, korupcija įtariamos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos viršūnėlės siekė paveikti jų galimus nusikaltimus tiriantį I. Mikelionį – žinomas prokuroras buvo užsimojęs netgi kreiptis į Europos Parlamentą ir prašyti panaikinti R. Pakso neliečiamybę, kad būtų galima šį politiką teisti už galimą kyšio ėmimą kartu su „Lietuvos ryto“ vadovu Gedvydu Vainausku: įtariama, kad G. Vainauskas susitarė su R. Paksu, jog šis už kyšį susitars ar paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, kad šie leistų Prienuose pradėti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę.

Į teisiamųjų suolą su K. Komskiu ir V. Vasiliausku turėjo sėsti ir Petras Gražulis, tačiau šis skandalingas politikas vienintelis iš trijulės buvo vėl perrinktas Seimo nariu ir išsaugojo politinę neliečiamybę, todėl baudžiamosios atsakomybės išvengė. Vos pradėjus baudžiamąją bylą, teismui buvo pateikti du prašymai bylą nutraukti, tačiau juos teisėjai atmetė, kaip nepagrįstus. V. Vasiliauskas ir K. Komskis teigė nepripažįstantys savo kaltės, tačiau parodymus politikai duos tik kito posėdžio metu.

Žalos sakosi nepatyręs

I. Mikelionis teigė, kad jam kaip prokurorui kol kas anksti kalbėti apie abejonių dėl moralės ir etikos keliančius politikų veiksmus.

„Kol kas nieko negaliu komentuoti, nes bylos nagrinėjimas tik prasidėjo ir kaip nukentėjęs privalėsiu duoti parodymus teisme, taip, kad jūsų klausimas pernelyg ankstyvas“, – sakė I. Mikelionis.

Nors K. Komskiui ir V. Vasiliauskui viešai teko pylos už tai, kad savo protestais ne tik bandė paveikti I. Mikelionį, bet ir baugino jo šeimą, prokuroras sakė, kad nesiruošia pateikti civilinio ieškinio, kuriuo prašytų moralinės kompensacijos už patirtus išgyvenimus. „Aš nemanau, kad civilinis ieškinys yra pagrindinis klausimas šioje byloje“, – sakė I. Mikelionis.

Anot prokuroro, jam nėra žinoma, ar į teisiamųjų suolą sėdę K. Komskis ir V. Vasiliauskas pripažįsta savo kaltę, I. Mikelionis taip pat sakė, kad teisiamieji nebandė su juo susisiekti ir susitaikyti. „Jie man tikrai nesiaiškino ir neprivalo man aiškintis – teigė nukentėjusiuoju pripažintas prokuroras. Tačiau I. Mikelionio pasakojimo teisėjams teks palaukti – į teismo posėdį atvykęs prokuroras atskleidė už pusvalandžio turintis dalyvauti kitoje byloje, todėl prašėsi būti apklausiamas kito posėdžio metu. Dėl šios priežasties nutarta atidėti ir kaltinamųjų apklausą, kad joje galėtų dalyvauti ir nukentėjusiuoju pripažintas prokuroras.


Straipsnio komentarai

Algimantas2017-09-14
koks jis man baisus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
DK2017-09-13
Nesiseka jums ponuli oi nesiseka. O žinot kodėl. Bet čia tik pradžia. Toliau bus dar baisiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar palaikote medikų sprendimą kovoti dėl oresnės ateities ir darbo sąlygų?