Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės gyventojus dalyvauti akcijoje „Diena be automobilio“

2017-09-13, Šilutės Visuomenės sveikatos biuras

KODĖL TAI AKTUALU? Stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui.

PATARIMAI KAIP DALYVAUTI AKCIJOJE:

  • Siūlome, kuo mažiau važiuoti automobiliu. Vykti į darbą, į mokyklą pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, paspirtukus, riedžius, riedučius, keliavimą pėsčiomis;

  • Jeigu neįmanoma išsiversti be automobilio, prašome gyventojus būti bendruomeniškais ir pavežti kaimyną ar kolegą, taip mažinsime transporto spūstis bei taršą!

  • Automobilį statykite ne prie pat darbo vietos, o kiek tolėliau – nauda jūsų sveikatai. Vaikščiodami pėsčiomis sukaupsite keletą „auksinių“ fizinio aktyvumo minučių.

  • Pietų pertraukos metu, jeigu turite likusio laisvo laiko – neskubėkite atgal prie darbo, geriau  pasivaikščiokite.

  • Nueikite 10 tūkst. žingsnių per dieną (apie 8 km), reguliarus fizinis aktyvumas stiprina jūsų sveikatą, sumažina riziką susirgti ir numirti nuo širdies infarkto, insulto ir kitų ligų, gerina fizinį pajėgumą ir psichinę būseną (informacija pagal Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą).

  • RUGSĖJO 18 DIENĄ, pirmadienį, esant galimybei į darbą, mokyklą važiuokite dviračiu, ir nurodytu laiku, atvykite į renginio vietą, kur bus žymimi dviračiai. Taip ne tik padidinsite savo fizinio aktyvumo lygį bet ir apsaugosite savo turtą. Bus drąsiau užrakintą dviratį palikti prie darbo vietos ar kitos įstaigos.

  • Jeigu negalėsite atvykti į renginį rugsėjo 18 dieną, primename, kad būti fiziškai aktyviais galite ne tik šiomis dienomis, bet ir visomis kitomis dienomis!

KAS, KADA IR KUR VYKS RENGINIO METU?

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnais

2017 m. rugsėjo 18 d. nuo 16.00 val. iki 18.00 val., prie Šilutės seniūnijos pagrindinio įėjimo, adresu: Lietuvininkų g. 17, vykdys dviračių ir kitų vertingų daiktų žymėjimą.

 

KOKIA NAUDA?

  • Dviračių ir kitų vertingų daiktų žymėjimas nieko nekainuoja;

  • Dviratis pažymėtas, todėl bus galima drąsiau palikti dviratį užrakintą prie įstaigos;

  • Nauda sveikataijudėjimas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras.

Tarptautinė diena be automobilio Tavo mieste rugsėjo 18 dieną! Visų atvykusių su dviračiais lauks staigmenos! J


Straipsnio komentarai

Bobulė2017-09-15
Geras dalykas tas dviratys.Sėdi mini ir dainuoji .Tik gaila ir baugu ,minti gatvės kraštu .Mašinos zuja ir pypsi ,man net baisu.Ponai ,būkit geri visi to prašome :nubrėškit linijas , dviratukams mieste. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Bobulė2017-09-15
Geras dalykas tas dviratys.Sėdi mini ir dainuoji .Tik gaila ir baugu ,minti gatvės kraštu .Mašinos zuja ir pypsi ,man net baisu.Ponai ,būkit geri visi to prašome :nubrėškit linijas , dviratukams mieste. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas sutinką palaikot 2017-09-13
pirmą kai pamatysim visus savivaldybės klerkus ir jų sekretores bent savaitę su dviratukais tai tikrai palaikysim tokia akcija Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vejas2017-09-13
Kad dabar dviračiais pavojinga vazioti Komentaras patinka Komentaras nepatinka