„Sebastianas“ dar siaus: naktį aprimęs vėjas dieną vėl sustiprės

2017-09-15, Sinoptikė Alva Nagelytė

Žengiame į antrąją lietingojo rugsėjo pusę. Pamažu daugėja rudens ženklų. Spalvotu apdaru ima rengtis klevai, beržai ir kiti medžiai. Grybautojai puikuojasi pilnais krepšiais kaip niekad gausiai dygstančių baravykų.

Tik žemdirbiai vargsta nuimdami derlių. Dar nebaigta javapjūtė, o dirvas vis labiau įmerkia nuolatiniai lietūs. Vakar sulaukėme ir pirmųjų rudens vėtrų, daug kur pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai siekė 15–19, Klaipėdos jūros uosto akvatorijoje – iki 25 m/sek.

Smarkų vėją ir naują lietaus porciją atnešęs ciklonas mūsų šalies orus lems ir šiandien. Naktį truputį aprimęs vėjas dieną vėl labiau sustiprės ir ims pūsti iš vakarų. Beveik visoje šalyje jo gūsiai sieks 15–18 m/sek., pajūryje – iki 20 m/sek.

Penktadienio ryto 8 val. duomenimis, įplaukti į Klaipėdos uostą laukia 7 laivai, išplaukti – 4. Bangos aukštis jūroje tebėra 4–5 m. „Į uostą įplaukė DFDS Seaways keltai, kuriems nereikia locmanų pagalbos. Vakar vakare iš uosto buvo išvesti 2 konteinervežiai. Laivyba Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste yra ribojama nuo trečiadienio vakaro 22 valandos“, – pranešė Klaipėdos uosto atstovė.

Praslinks lietaus bangos. Gausesnis ir ilgesnis lietus merks vakarinę Žemaitijos dalį. Mažiau lietinga bus šalies pietryčiuose. Temperatūra įdienojus jau bus išties rudeniška, apie 13–14, pajūryje iki 16 laipsnių.

Šeštadienio orai bus bene palankiausi lauko darbams nudirbti ir grybauti. Didesnėje šalies dalyje gausesnio lietaus jau neturėtų būti. Tiktai kraštiniuose vakariniuose šalies rajonuose vis dar protarpiais lis. Dieną trumpas nedidelis lietus vietomis numatomas šiauriniuose rajonuose. Vėjas nurims, dieną pūs iš pietų. Temperatūra naktį svyruos apie 8–12, pajūryje – apie 13 laipsnių, dieną tikimasi 16–19 laipsnių šilumos.

Sekmadienį link šalies iš pietvakarių vėl artinsis ciklonas. Naktį lietus kliudys šalies pietryčius, antroji jau gausesnio netrumpo lietaus banga antroje dienos pusėje apims didesnę šalies dalį. Po gana vėsios nakties dieną temperatūra kils iki 16–19 laipsnių.
 

lrytas.lt

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?