Prasidėjo Nepriklausomybės akto kelionė

2017-09-15, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Žygio akimirkos. Edvardo Lukošiaus nuotraukos.
Žygio akimirkos. Edvardo Lukošiaus nuotraukos.

Rugsėjo 8 dieną, Stemplėse Lietuvos tarybos nario Kazimiero Stepono Šaulio, 1918 metų vasario 16-tąją paskelbusio valstybės Nepriklausomybę, tėviškėje, prasidėjo seniūnijų bendruomenių akcija „Nepriklausomybės akto kelionė per Šilutės rajono savivaldybės seniūnijas“.

Pirmiausia  Stemplių bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. Po jų visi rinkosi prie K. S. Šaulio paminklo. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pristatė visą Nepriklausomybės akto kelionės idėją, o Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasirašė  ant  Nepriklausomybės akto kopijos ir jį perdavė pasiruošusiems pradėti žygį. Prie paminklo pasodintas ąžuoliukas, kuris nuo šiol bus simbolis, primenantis, kaip svarbu būti laisviems ir kokia svarbi tautai laisvė buvo, yra ir bus.

Žygeiviai, įrašę savo vardus ir parašus metraštyje, sėdo ant dviračių ir pajudėjo Gardamo seniūnijos Bliūdsukių kaimo link. Čia prie bendruomenės namų jų laukė būrys Gardamo seniūnijos bendruomenių atstovų. Atvykusieji vieną įrėmintą popierinę kopiją padovanojo susirinkusiesiems atminčiai.  „Norisi, kad Nepriklausomybės aktą pamatytų kuo daugiau seniūnijos gyventojų. Todėl istorinio dokumento kopiją paliekame pirmiausia Bliūdsukiuose vienai savaitei, kad  bendruomenės nariai  pamatytų. o vėliau ji keliaus į kitą bendruomenę“, - sakė Gardamo seniūnijos specialistė, vykdanti seniūno pareigas Birutė Pocevičienė.

Gardamo seniūnijos bendruomenių atstovai su gera nuotaika perėmė akto kopiją, ant kurios sutikti žmonės pasirašė, o  kelionė tęsėsi Žemaičių Naumiesčio link. Čia jie taip pat buvo draugiškai sutikti. Gera nuotaika tiesiog tvyrojo ore.  Taip žygis tęsis nuo vienos seniūnijos iki kitos. Kiekvienai seniūnijai bus perduota ir paliekama Nepriklausomybės akto kopija, o aktas, apkeliavęs  seniūnijas su žygeivių parašais, bus perduotas Savivaldybės vadovams. Nepriklausomybės akto kelionė tęsis iki rugsėjo 16-tos, kai Nepriklausomybės aktas bus atneštas į Švėkšną, kur įvyks paminklo Nepriklausomybės akto signatarui K. S. Šauliui atidengimo iškilmės.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?