Kantariškiuose paminėtas solidus jubiliejus

2015-01-01, Gerda BELOKOPYTOVA
Jubiliatė džiaugėsi sulaukusi gausaus būrio sveikintojų.
Jubiliatė džiaugėsi sulaukusi gausaus būrio sveikintojų.

Gruodžio 17 dieną Kantariškiuose (Juknaičių sen.) gyvenančios Stepanijos Striaukienės namuose buvo minima neeilinė sukaktis – 95-erių metų jubiliejus. Ir nors praeitų dienų atsiminimai kiek išblėso, vis dėlto gimtadienio dieną senjorė jautėsi laiminga sulaukusi gausaus būrio svečių.

O pasveikinti jubiliatės garbingo gimtadienio proga atvyko Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, taip pat Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas ir socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė.

Senjorės, išvydusios sveikintojus, akyse galėjai įžvelgti ne tik nuostabą, bet ir džiaugsmą. O glausdama prie širdies gautus gėlių žiedus ji išklausė palinkėjimų bei sveikinimo žodžių.

Vis dėlto prabėgę 95-eri gyvenimo metai stipriai įsirėžė į moters kūną ir jėgos jau nebe tokios kaip anksčiau. O ir gyvenimas niekuomet nelepino. Stepanija kilusi iš Galnės kaimo (Vainuto sen.), jos tėveliai buvę ūkininkai, nemažai žemės turėję. Ji buvusi vyriausia iš aštuonių vaikų šeimos. Mokėsi vietos mokykloje, baigė 4 skyrius. Išmoko rašyti ir skaityti tiek, kaip pati sakė, kiek jai reikėjo. Dirbo Stepanija įvairius darbus ne tik tėvelių ūkyje.

Anot jubiliatės, ji jau nebepamenanti, kiek jai buvę metų, kai ištekėjo. Bet giliai jos atmintin įsirėžę, kad vyras net 25-erius metus buvo įkalintas Sibire. Senjorė savojo mylimojo laukė daugiau nei du dešimtmečius. Išlaukė. Stepanija sakė, kad į šokius nevaikščiojusi, nė neturėjusi minties savojo vyro tiek metų nelaukti. „Jis vis tiek mano vyras buvo ir aš jo laukiau“, - sakė močiutė. Deja, jie taip vaikų ir nesusilaukė. Bet iš gimtojo Galnės kaimo išvyko į Kantariškius, kur ir dabar tebegyvenanti. Čia kartu su vyru pasistatė namą. Jame gražiai leido bendro gyvenimo dienas, abu dirbo. Vis dėlto likimas sutuoktiniams neleido ilgai džiaugtis vienas kitu. Mirtis juos išskyrė prieš daugybę metų...

Tačiau Stepanija neliko vieniša ar užmiršta. Dabar ji gyvena brolio anūko namuose ir yra puikiai prižiūrėta.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?