Šilutės policininkai darbe nebesijaus kaip landynėje

2017-09-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Ne paslaptis – šalyje yra ne vienas komisariatas, kuris dirba apgailėtinomis sąlygomis: aptrupėjusios, pelėsiais išmargintos sienos, nubyrėjusios plytelės, klibantys laiptai, prasta ventiliacija arba jos nebuvimas, blausią šviesą skleidžiančios lempos. Toks buvo ir Šilutės komisariatas. Nuo šiol čia policijos pareigūnai turės geras darbo sąlygas, nes baigti pastato vidaus renovacijos darbai. Rugsėjo 14-ąją iškilmingai atidarytos komisariato patalpos.

Įteikė čekį

Kieme, nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, pakėlus trispalvę bei Europos Sąjungos vėliavas, pradėtos komisariato patalpų atidarymo iškilmės. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos generalinis komisaras Linas Pernavas. Pasak jo, policijos komisariate turi būti geros sąlygos ir žmogui, kuris kreipiasi, ir pareigūnui, kuris čia dirba. Svečias dėkojo pareigūnams už tai, kad jie sutaria su bendruomene. „Patalpos naujos, šiltos ir gražios bus tiek, kiek  jas saugosite. Prižiūrėkite, gyvenkite ir dirbkite“, - kalbėjo komisaras. Jis įteikė 1500 eurų čekį, už kurį bus nupirktas treniruoklis naujai įrengtoje sporto salėje.

Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila priminė, kad projektavimo ir remonto darbai iš viso užtruko ketverius metus: du metus vyko pastato vidaus renovacija. Viršininkas dėkojo  Policijos departamentui už tarpusavio supratimą, geriausių sprendimų priėmimą renovuojant pastatą. Tai pat „ačiū“ ištartas darbuotojams, kurie itin prastomis sąlygomis dirbo, kol buvo baigti darbai.

Skirtas didesnis dėmesys Šilutei

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įsitikinęs, kad atnaujintų patalpų komisariate reikėjo seniai. „Atėjus į patalpas, imdavo baugumas. Tikiu, kad visi atvesti pažeidėjai buvo ramesni, nes aplinka buvo tiesiog nepavydėtina. Dėkoju generaliniam komisarui ir Tauragės apskrities VPK viršininkui, nes, kai mes priklausėme Klaipėdos apskričiai, nieko  negavome. Prijungus prie Tauragės, situacija pasikeitė. Dėmesys Šilutei yra kitoks. Norisi, kad ir Šilutės apylinkės teismas persikeltų į kitas patalpas“, - sakė meras. Jis įteikė komisariato kolektyvui laikrodį, kad į jį pareigūnai žiūrėtų, kada rašo protokolą ir kada reikia eiti į namus. Sveikinimų puokštes įteikė ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Pagėgių pasienio rinktinės atstovai ir kiti garbūs svečiai. Norinčių palinkėti geros kloties kolektyvui tikrai netrūko.

Patalpos pašventintos

Po sveikinimų susirinkusieji buvo pakviesti į ekskursiją po atnaujintas policijos komisariato patalpas. „Pamatysite, kad jos skiriasi  kaip diena ir naktis“, - eidamas ištarė Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas. Priėjus įėjimą, buvo perkirpta atidarymo juostelė. „Jūs esate ypatingi - be jūsų neįmanomas ramus miegas, be jūsų neįmanomas saugumas, tvarkingas žmogaus gyvenimas“, - kalbą pradėjo dvasininkas, policijos kapelionas Vytautas Gedvainis. Sielų ganytojas pakvietė ir kolegą, policijos kapelioną, kanauninką Remigijų Saunorių, kuris policijos pareigūnams itin gerai pažįstamas. Dvasininkas, pašventinęs renovuotą pastatą, įteikė rūpintojėlį, kad jis saugotų komisariatą, o čia dirbantys saugotų ir gintų gyventojus.

Pravėrus komisariato duris, dar jautėsi dažų kvapas. Suremontuotos patalpos išties atrodo puikiai. Tik įėjus į vidų, įrengtos interesantų priėmimo patalpos, priešais – atpažinimo kambarys. Šalia durys į Reagavimo skyrių. Taigi, pareigūnai nuo šiol dirbs aplinkoje, kuri nebeatrodo bauginančiai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!