Mero automobiliu socialinės darbuotojos nebesinaudos

2017-09-20, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Rugsėjo 14 dieną Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms buvo itin gera diena – joms perduoti dviejų „Volkswagen Polo“ automobilių rakteliai. Nuo šiol jos rizikos šeimas lankys naujomis transporto priemonėmis.

Tikimasi geresnių rezultatų

Susirinkusias darbuotojas pirmiausia pasveikino rajono valdžia – Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Neabejojama, kad darbuotojams bus daug patogiau vykti lankyti šeimų, todėl bus laukiama geresnių rezultatų. Valdžia pažadėjo ir toliau stengtis, kad socialinėms darbuotojoms gerėtų darbo sąlygos. 

Susirinkusios seniūnijos darbuotojos neslėpė džiaugsmo, kad joms skirti nauji, šiais metais pagaminti automobiliai. Vieno jų kaina yra apie 12000 eurų.  Jie perkami lizingu.

„Iki šiol darbuotojos pas rizikos šeimas važinėjo su pusantro automobilio, nes vienas iš jų buvo nuolat gendantis. Dėl to patiriama daug išlaidų. Nebeapsimokėjo jo tvarkyti. Juo kažkada važinėjo meras. Naujų automobilių tikrai reikėjo. Labai džiaugiuosi, kad jie perkami“, - „Šilokarčemai“ sakė Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Jo duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu yra pustrečio šimto socialinės rizikos šeimų, apie 100 jų - Šilutės seniūnijoje. Anot vedėjo, šeimų skaičius kinta. Taip nutinka dėl to, kad keičiasi jų  gyvenamosios vietos, šeimyninės padėtys.

Nebelaužys savo automobilių

A. Šimelionis tikino, kad didžiuosiuose miestuose nėra net kalbos pirkti automobilius ir leisti jais naudotis socialinėms darbuotojoms, mat ten perkami tik maršrutinių autobusų bilietai. „Yra ir tokių miestų, kur vos ne dviračiu darbuotojos turi važiuoti pas socialinės rizikos šeimas. Šilutės seniūnijai skirti trys automobiliai – tikrai neblogas pasiekimas“, - tvirtino A. Šimelionis. Šių metų kovą Šilutės rajono savivaldybė įsigijo 5 naujus automobilius „Škoda Fabia“. Jie taip pa perduoti socialinėms darbuotojoms, kurios dirba su rizikos šeimomis seniūnijose. Socialinės paramos skyriui pavyko sutaupyti 460 tūkst. eurų valstybės skirtų lėšų. Už jas ir nupirktos naujos transporto priemonės. Kiekviena „Škoda Fabia“ su benzininiu 1000 kub. cm varikliu kainavo po 12,3 tūkst. eurų.

Gavusios naujus automobilius, Katyčių, Usėnų, Juknaičių, Saugų ir Kintų seniūnijų socialinės darbuotojos, kurios dirba su socialinės rizikos šeimomis, neslėpė džiaugsmo, jog nuo šiol galės nebelaužyti savo nuosavų automobilių ir šeimas lankyti su patogiomis, techniškai tvarkingomis mašinomis. 

Šiuo metu automobiliais yra aprūpintos visos 11 seniūnijų. Šilutės rajono savivaldybėje yra įsteigti 25 socialinių darbuotojų etatai, iš jų devyni etatai yra Šilutės seniūnijoje.


Straipsnio komentarai

O kada Dienos 2017-09-21
centro neįgaliesiems bus atnaujintas transportas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
v2017-09-21
renata atvaziuok Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As to Silutiske2017-09-20
Ponia, as - socialinis darbuotojas, dirbantis ta pati darba. Todel argumentuoju - perzvelkit statistika Silutes rajone 2007 ir 2017 metu. Ir palyginkit. Gal tada suvoksite esme ne tik rezultatuose, bet ir socialinio darbo prasmeje. Beje, ne pro sali ir paciai savo ivaizdziu pasirupinti, ne tik kitiems patarimus zarstyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
silutiske2017-09-20
rasau ,tai yra kreipiuosi i "as"- patarimas, maziau kalbek ir atrodysi protingesnis(e), Nemegstu komentuoti, bet kai zmones reiskia savo mintis visiskai nesuprasdami apie ka yra kalbama, taip ir norisi isreiksti ir savo nuomone. Patikekit, soc. darbuotoju darbas be galo sunkus. Zinoma, pakeisti zmoniu mastyma , supratima ir atsakomybe uz savo vaikus- yra be galo sunku. Bet tai yra dalis musu, ir mes turime jiems padeti, ka ir daro soc. darbuotojai. Tikrai dar prireiks daug metu, kad musu visuomeneje butumem visi idealus, zinantys i kuria puse pasukti, kad nepaslystumem gyvenimo kely. Saunu, tiesiog pagirtina, kad soc. darbuotojoms sudaromos geresnes salygos dirbti su seimomis, kurioms reikalinga kitu pagalba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2017-09-20
Per 10 metu situacijos nepakeite, nekis ir dar 10 metu. Jokio skirtumo 25 ar 10 seimu, be masinos ar su ja... jugi veidai tie patys, tie patys ir darbo metodai (jeigu dar tokie yra...).Vienas aria - 10 stebi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gyventojas2017-09-20
Keista kaip matau važiuojančią seniūne su škoda, o ne siocialine darbuotoja. O mat ši važinėja su sena seniūnės automobiliu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?