Pagėgių šventę prisimenant – kiek kainavo ją suorganizuoti?

2017-09-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Jau tapo tradicija, kad kasmet antrąjį rugsėjo savaitgalį šventiškame šurmulyje paskęsta žalieji Pagėgiai. Šiemet miestas šventė 710-ąjį jubiliejų, kuris suorganizuotas tikrai įspūdingai. Čia turėjo ką veikti ir didelis, ir mažas. Ne paslaptis – retas žmogus, kuris spėjo visus užsiėmimus aplankyti. Domėjomės, ar sudėtinga suorganizuoti tokį renginį? Kiek tam lėšų panaudota? Ar užteko tik Pagėgių savivaldybės skirtų lėšų? Sužinojome ne tik  atsakymus į minėtus klausimus, bet ir tai, kokių naujų minčių kilo, kurias būtų galima įgyvendinti ateinančių metų šventės metu.

Prisideda kas kaip gali

Ar sudėtinga buvo suorganizuoti Pagėgių jubiliejinę, 710-jo gimtadienio, šventę „Pagėgiai - laiko labirintuose“? To pirmiausia klausėme Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinskienės. „Laiko niekada nebūna per daug - kuo daugiau laiko, tuo daugiau idėjų. Tačiau kasmet šventę pradedame organizuoti, kai tik pasibaigia šventė. Sumanymų visuomet būna daugiau, nei turime fizinių, finansinių ir techninių galimybių jas įgyvendinti, todėl daug ką paliekame ateinančių metų šventei. Organizuoti šventę nebūna sunku, nes jau turime įdirbį ir tie, kurie organizuojame šventę. Tai darome jau daug metų. Todėl vieni kitus suprantame iš pusės žodžio“, - pasakojo pašnekovė.

Kasmet prie šventės organizavimo prisideda Pagėgių krašto seniūnai su vietos bendruomenėmis. Jie kiemeliuose organizuoja prisistatymus ir įvairias veiklas bei vaišina šventės dalyvius kulinarinio paveldo patiekalais.

VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ organizuoja sportinę dalį, Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka – veiklas mažiesiems šventės dalyviams. Meno ir sporto mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai prisideda prie miesto puošybos. Sakraliais renginiais prisideda ir Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas. „Neatsiejama renginio dalis yra šventinė eisena, kurioje noriai dalyvauja dauguma krašto įstaigų ir organizacijų narių. Smagu, kad dauguma įstaigų tai daro savanoriškai“, - tęsė direktorė.

Naudojamos ir rėmėjų lėšos

Pasak S. Jašinskienės, lėšų, kaip ir laiko, niekada nebūna per daug, nes kiekvienas euras pagražina šventę ir praplečia galimybes. Maždaug pusę renginio lėšų sąmatos sudaro rėmėjų lėšos. Dar 6 100 eurų skyrė Pagėgių savivaldybės administracija. Daug metų generalinis šventės rėmėjas yra AB Vilkyškių pieninė, o fejerverkus kasmet dovanoja UAB „Klaipėdos mėsinė“. Šventę remia ir UAB „Ambervind“. Sulaukiama ir kitų rėmėjų, kurių lėšos, priemonės ar kita parama labai praverčia organizuojant šventę.

Džiaugiasi S. Jašinskeinė, kad šventės metu nebuvo jokių nesklandumų - atlikėjai atvyko laiku, visų trijų dienų šventės renginių programa ir sumanymai įgyvendinti sėkmingai. „Net tiesiogines krepšinio varžybas šventės metu sugebėjome transliuoti. Vienintelis nesklandumas, jei galima taip pasakyti, anot šventės dalyvių, – visko per daug, neįmanoma visur suspėti ir viską pamatyti. Tačiau mes, šventės organizatoriai, renginių gausą nesklandumu nevadiname, nes norime, kad kiekvienas, atėjęs į šventę, rastų joje ką veikti“, - pabrėžė vadovė.

Bus susieta su naujomis miesto erdvėmis?

Direktorė atviravo - jau kilo minčių, kokia galėtų būti Pagėgių šventė kitąmet. „Galbūt tai bus susieta su naujomis miesto erdvėmis. Pavyzdžiui, šiemet įžuvinome naujuosius tvenkinius, o kitais metais juose gal jau gaudysime mūsų norus pildančią „auksinę žuvelę“. Žinoma, daug šventės akcentų bus skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui, krašto šviesuoliui Vydūnui ir kitiems krašto išskirtinumams atskleisti, tad visus kviečiu į kitų metų šventę“,- baigė pokalbį kultūros darbuotoja.

Ar pavyko suorganizuoti Pagėgių jubiliejinę šventę, klausėme ir Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio? Anot jo, ji tikrai pavyko - gamta padovanojo puikų orą, sulaukta daug svečių iš kaimyninių savivaldybių, tarnybų ir įstaigų.

„Žmonių ir gražių šventinių akimirkų buvo labai daug... Džiaugiuosi kiekviena šventės akimirka. Kasmet stebina seniūnų ir vietos bendruomenių susitelkimas bei išmonė kūrybingai ir patraukliai pristatyti kiemelius. Taip pat kaskart džiaugiuosi šventės organizavimo darbo grupe ir žmonėmis, kurie prisideda prie šventės organizavimo ir idėjos įgyvendinimo, krašto meno kolektyvais, kurie dovanojo šventinę programą dienos metu. Dėkoju visiems, kurie vienaip ir kitaip prisidėjo prie šventės organizavimo“, - kalbėjo meras.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?