Vaikų gatvės futbolo finalinis akordas – šventė stadione

2017-09-23
Daivos Liaugaudaitės nuotraukos
Daivos Liaugaudaitės nuotraukos

Pagal 1993-iaisiais gimusią tradiciją, visą vasarą ketvirtadieniais Šilutės stadione vykusios vaikų mažojo futbolo varžybos finišavo rugsėjo 12 dieną didele dalyvių ir jų tėvelių švente. Devynių komandų futbolininkai nuo 8 iki 16 metų pelnė 90 medalių bei renginio mecenatų, organizatorių dovanas, specialius prizus, taip pat garbę nusifotografuoti su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi, laikant iškeltą jo įsteigtą taurę. Gražių akimirkų, įspūdžių tą saulėtą dieną stadione netrūko.

Vaikų mažojo futbolo gatvių komandų turnyrų ketvirtadieniais organizatoriai – VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneriai Rimantas Čeliauskas, Bronius Mackevičius ir futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas. Rėmėjai: Šilutės seniūnas R. Steponkus, „Šarūno reklama“, Švedijoje pedagogu dirbantis buvęs krepšininkas Artūras Gavėnia. Galima sakyti, kad organizatorių iniciatyva buvo įsteigta vaikų vasaros futbolo lyga. Tikslas: šios sporto šakos populiarinimas, neformalus vaikų ugdymas. Rungtynių rezultatai šiame etape - ne svarbiausias dalykas. Pagrindinis tikslas – užkrėsti berniukus ir mergaites sportu, noru ateiti į stadioną rungtyniauti, draugauti, būti vieningu komandos nariu, pajusti jos dvasią. Po to niekas nenustebs, jei vaikams kils noras lankyti reguliarias treniruotes, tapti pripažintais sportininkais, garbingais žmonėmis.

Futbolas vaikams – pramoga ir gerumo mokykla

Šilutėje gerokai daugiau nei 100 gatvių. Ketvirtadienio turnyrai surinkdavo 7-9 vaikų komandas. Ne perteklius, bet, pasak R. Čeliausko, pradžioje išmokime Lietuvoje džiaugtis mažu. Susiburdavo vaikai patys, nebūtinai iš vienos gatvės. Komandos vedlys, siela – kapitonas. Žaidė ir kaimo vaikai. Atvažiuodavo iš Saugų, Kintų. Saugiškius išjudino R. Čeliauskas, kintiškius – B. Mackevičius.

Būdavo, kuri nors komanda išyra, bet ateina naujokai ir vėl pilnos gretos. Sporto mokyklos krepšinio treneris Alius Rauluševičius atvedė dvylikamečius auklėtinius, kad berniukai fiziškai sutvirtėtų, taptų drausmingesni. Kaip sakoma, be valios nėra kelio. Juk niekam ne paslaptis, kad naujoji karta lepesnė, tingesnė. Žinoma, ne visi tokie, bet pakanka. Geras treneris kartu yra ir dvasinių dalykų mokytojas, o kiekvienos varžybos vaikams padeda lavinti sportinius įgūdžius, stiprinti charakterį. Be atidos, kantrybės šito neįskiepysi. Tenka ir pakovoti. Kartą A. Rauluševičius išvedė auklėtinius iš stadiono, kai varžovai nesitvardė keiksnoti konkurentus. Kam to klausytis. Gal ir piktžodžiautojai suprato per daug sau leidę.

Saulė danguje, žalia žolė, kamuolys ir šypsenos veiduos...

Praėjusį antradienį Šilutės stadiono antroje aikštėje, padalintoje į kelias vejas, žaidė 9 komandos. Viešnios – mergaičių ekipa „Blizgės“. Septynios paauglės. Futbolas joms – pomėgis. Treniruojasi du kartus per savaitę. Treneris – B. Mackevičius, komandos kapitonė – Vita, žaidimo dirigentė - Sandra (Nr.17). Sandra greita, neblogai valdo kamuolį, moka apeiti dengėją, stipriai smūgiuoja.

„Blizgės“ susirungė su krepšininkais. Kadangi pastarųjų buvo devyni, mergaitėms talkino du legionieriai berniukai. Nugalėjo „Blizgės“ – 1:0. Įdomiai vyko ir kitos rungtynės. Kai visos varžybos baigėsi ir komandas pakvietė apdovanojimams, vaikai, paklausti ar patiko, atsiliepė choru: „Taip!”. Mažuosius ir didesnius futbolininkus sveikinęs Šilutės seniūnas R. Steponkus dėkojo jų tėveliams, kad atveždavo vaikus į stadioną ir parveždavo, linkėjo mokinukams gerų mokslo metų, kad būtų sveiki. R. Taršauskas išreiškė viltį, jog futbolas jiems bus ne tik hobis, bet paskatins lankyti treniruotes, būti sportininkais.

Pirmieji atsiimti medalius, seniūno dovanas (arbūzai, maišeliai saldainių, mineralinis vanduo) pakviestos dvi „Spragtukų” komandos, po to – ekipos „Kintai”, „Naikai” su savo kapitonu, puolėju Titu, krepšininkai (kapitonas Kajus Galinauskas), „Blizgės“, JŠO, „Gluosniai“, „Alkani vilkai“. Du specialūs prizai skirti žaidėjams, kurie kūrė draugiškumo, gerumo atmosferą ir tapo pavyzdžiu visiems. Firmos „Adidas“ futbolo kamuolys įteiktas dvylikamečiui Aironui Trakšeliui (Švedijoje dirbančio Artūro Gavėnios dovana), o futbolo bucais džiaugėsi penkiolikmetis Lukas Stražnickas (trenerių R. Čeliausko ir B. Mackevičiaus dovana). Dovanėlėmis paskatintas kiekvienos komandos narys, nepraleidęs ketvirtadienio varžybų. Apdovanojimų ceremonija susilaukė didžiausio fotografų dėmesio. Vaikų, tėvelių, organizatorių, rėmėjų veidai švietė šypsenomis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?