Miklių pirštų savininkės žavi savo talentu

2017-09-25

Dvi Šilutės meno mokyklos mokinės – Meda Siliūtė ir Karolina Stonytė - pakerėjo jau ne vieno širdį savo atliekamais kūriniais. Jau koncertavo salėse, apie kurias daugelis pianistų gali tik pasvajoti. Muzikantės net per atostogas nesėdėjo rankų sudėjusios. Vasara joms prasidėjo šventėje, skirtoje gabių mokinių pagerbimui už Šilutės krašto bei Lietuvos vardo garsinimą mūsų šalyje ir už jos ribų, o rudenį pasitiko su dar didesne patirtimi, kurią įgijo šiltuoju metų sezonu dalyvaudamos neeiliniuose renginiuose.

Patyrė didelius išbandymus

Meda rugsėjo 24-ąją švęs savo dešimtąjį gimtadienį. Ji mokosi fortepijono klasėje. Grojimo paslapčių Šilutės meno mokykloje pradėjo mokytis nuo šešerių. Ilgai netrukus buvo pastebėtas jos karštas troškimas tobulėti skambinant fortepijonu.  Todėl greitai pradėjo atstovauti šią ugdymo įstaigą tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, festivaliuose. Nuolat dalyvauja visuose mokyklos bei už jos ribų organizuojamose koncertuose – ligoninėje, darželiuose, bažnyčiose, muziejuje. Dabar jaunoji fortepijono virtuozė svajoja išgirsti kitų šalių kompozitorių atliekamus kūrinius bei susipažinti su atlikėjais.

Patirtį ji kaupia dalyvaudama įvairiuose renginiuose. Druskininkuose vyko išskirtinis konkursas „Muzika be sienų“, kuriame susirungia dėl geriausiųjų vardo nuo pačių mažiausiųjų iki net itin garbingo amžiaus žmonių, mokytojai ir jų mokiniai. M. Siliūtė pasirodė dvejose kategorijose – solo, kur pelnė antrą vietą, ir su kameriniu orkestru, kur iškovojo trečią vietą, apie kurią nedaugelis gali net svajoti. Mat norint ją laimėti, reikia ne viename ture dalyvauti.

M. Siliūtė ir K. Stonytė grojo 5-ajame M. K. Čiurlionio tarptautiniame muzikos festivalyje. Kurhauzo salėje Meda grojo prieš profesoriaus Petro Geniušo pasirodymą, o Karolina – prieš profesoriaus Vytauto Landsbergio. Čia mergaitės patyri didelius išbandymus, kuriuose pasirodė labai gerai, nes jaudulys jų neįveikė. 

Yra ne tik talentingos

Abi muzikantės vyko ir į Šiaulius, kur savo gabumais susirinkusiuosius stebino 5-ajame tarptautiniame jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkurse. Čia kompetentinga komisija buvo sužavėta atlikėjomis. Konkursantės buvo įvertintos aukščiausiais balais ir pelnė prizus – galimybes groti su Šiaulių kameriniu orkestru, kurio dirigentas – Modestas Barkauskas. Abiem diplomai įteikti ir už geriausią lietuvių kompozitorių kūrinių atlikimą.

Paminėti tik keli renginiai, kuriuose dalyvavo muzikantės, o jų išties buvo daug...

Karolina Šilutės meno mokykloje mokosi nuo septynerių. Ji taip pat visada pasižymėjo labai gera muzikine atmintimi, nepaprastu atkaklumu bei dideliu noru skambinti fortepijonu. Pianistė taip pat sistemingai dalyvauja ne tik mokyklos renginiuose, bet ir už jos ribų, aktyviai ruošiasi tarptautiniams bei respublikiniams konkursams, atstovauja savo mokyklai su kitais gabiais mokiniais.

Abi jaunąsias muzikos mylėtojas grojimo fortepijonu moko mokytoja metodininkė Liudmila Sandra Tunaitienė. „Kiekvienas mergaičių geras pasirodymas dar labiau jas motyvuoja groti. Po jų dar su didesniu noru dirba. Nejaučia net nuovargio“, - pastebėjo jaunųjų muzikančių mokytoja. Anot jos, moksleivės yra neeilinės ir yra dovana pedagogui. „Jos apdovanotos muzikine klausa. Jų stipri motyvacija. Todėl viską daro greitai ir užtikrintai“, - tęsė L .S. Tunaitienė. Fortepijono mkytoja didžiuojasi, kad Meda ir Karolina – ne tik talentingos, bet ir darbščios asmenybės. Neabejojama, kad jei norės, galės pasiekti labai daug.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?