Robotikos žinios įgyjamos „Elektronikos kodo“ užsiėmimuose

2017-09-28, Bibliotekos informacija

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kiekvieną antradienį mokiniams vyksta „Elektronikos kodo“ užsiėmimai, kurių metu mokoma naudotis LEGO EV3 robotais. Šių metų sezonas pradėtas su dviem grupėmis – iki 7 metų amžiaus ir vyresniais dalyviais.

Šiandien robotai vis dažniau naudojami kasdieniame gyvenime ir jau nebėra srities, kur jie nebūtų bandomi ar naudojami. Pasirinkę robotiką, mokiniai tampa šio kūrybinio proceso dalimi. Užsiėmimų metu dalyviai susipažįsta su LEGO MINDSTORM EV3 robotų komplektais, patys konstruoja judančius, reaguojančius į aplinką, skleidžiančius įvairiausius garsus ir kovojančius vienas su kitu robotus, atlieka įvairiausias užduotis. Jų sukonstruoti robotai dalyvauja įvairiose varžybose, o nugalėtojai apdovanojami prizais. Robotukai – puiki priemonė sujungti įvairias mokslo kryptis: inžineriją, fiziką, matematiką, informatiką.

Pernai vienas paauglys sukonstravo robotą, gebantį važiuoti laiptais. Konstruojant tokį robotą, reikėjo pasikliauti ne tik instrukcijomis, bet ir savo išmone. Vaikinas šį LEGO gigantą rinko kelias savaites. Tad užsiėmimuose laukia daugybė naujų atradimų, tereikia išlaisvinti savo fantaziją ir domėtis šiuolaikinėmis robotikos technologijomis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?