Nuo kitų metų didės socialinė parama ir augs jos gavėjų skaičius

2017-09-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nuo kitų metų didinti valstybės remiamas pajamas iki 122 eurų. Dėl to padaugės socialinę paramą gaunančių žmonių skaičius, augs kai kurios išmokos. Šis skaičius ūgtels ir Šilutės rajone. „Ateina ir tokių, kurie pasako: „Nežinau kas, bet ir man kažkas priklauso“, - sako Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Gaus daugiau žmonių

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad šalyje žemiau skurdo ribos gyvena beveik 22 proc. asmenų ir šiems žmonėms Valstybės parama ir dėmesys itin svarbus. „Kol kas negalime užtikrinti jiems oraus gyvenimo, tačiau turime stengtis, kad jų ateitis būtų šviesesnė. Didesnės socialinės išmokos yra vienas žingsnis link šio tikslo“, – sakė Ministras Pirmininkas. Valstybės remiamos pajamos šiuo metu yra 102 eurai. Šis dydis taikomas, skaičiuojant socialinę paramą skurdžiai gyvenantiems asmenims, būsto šildymo kompensacijas, teisę į nemokamą mokinių maitinimą ir kitas išmokas.

A. Šimelionis teigė, kad, padidinus remiamas pajamas, dar didesnis ratas Šilutės rajono gyventojų gaus paramą. Anot pašnekovo, remtinų žmonių skaičius kartais vos ne kasdien keičiasi. Pavyzdžiui, vienų pajamoms padidėjus, parama nutraukiama, kitiems, netekus darbo – ji skiriama.

Skaičiai keičiasi kasdien

„Gerai, jei remiamos pajamos padidės. Daugiau vaikų gaus nemokamą maitinimą, lėšas mokyklinėms prekėms įsigyti. Kasdien pasirašau krūvas sprendimų dėl nemokamo maitinimo, lėšų mokyklinėms prekėms. Daug tokių, kurie dėl šios paramos tik dabar kreipiasi“, - kalbėjo vedėjas. Jo duomenimis, kasmet vidutiniškai socialinę paramą gauna apie 3500 – 4000 rajono gyventojų. Šiuo metu, pavyzdžiui, maisto produktus gauna 3924 asmenys. Neabejojama, kad, padidėjus remtinoms pajamoms, šis skaičius taip pat ūgtels. Tiesa, 2013-aisiais  šis skaičius buvo įspūdingas. Tais metais pasiektas rekordas – nemokamo maisto ateidavo pasiimti 8050 gyventojų. A. Šimelionis tikina, kad neretai pasitaiko atvejų, kuomet žmogaus gaunamos pajamos didesnės keliais eurais ir  jis negauna išmokų. Tuomet Socialinio paramos skyriaus specialistai bendradarbiauja su seniūnija ir įvertina realią žmogaus situaciją – atlieka buities tyrimo aktą. Išsiaiškinus, kad žmogui tikrai reikalinga parama, jam skiria vienkartinę pašalpą. „Ateina ir tokių, kurie pasako: „Nežinau, kas, bet ir man kažkas priklauso“. Neva iš kaimyno išgirdęs, kad jie  paramą gauna. Bet pamiršta, kad jų pajamų dydis skiriasi. Arba būna atvejų, kai žmogus tikrai sunkiai verčiasi, bet turi žemės, kuria naudojasi vaikai, o išmokos pervedamos tikrajam savininkui. Tokios išmokos taip pat yra pajamos“, - kalbėjo A. Šimelionis.

Taigi, socialines išmokas gaunančių skaičius didės. Ministerija skaičiuoja, kad, padidinus valstybės remiamas pajamas 20 eurų, socialinę paramą galinčių gauti gyventojų padaugės 40 tūkst., o dar 80 tūkst. žmonių gaus didesnes pašalpas. 

 Tam iš valstybės biudžeto per metus papildomai reikės 6,8 mln. eurų, o iš savivaldybių biudžetų – 64,8 mln. eurų lėšų.


Straipsnio komentarai

biški ne į tema 2017-09-30
nuo neįgaliujių atims seimunam pridės geras sumąnymas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kada tas viskas baigsis 2017-09-29
viskas vis nuo kitų metų o kainos ir mokesčiai didėja tai dabar Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?