Remontuodami balkoną, sutaupė beveik 10 000 eurų

2017-09-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Trijų aukštų namo balkonas, pakibęs tiesiai virš judraus Tilžės gatvės šaligatvio Šilutėje, dar prieš metus kėlė rimtą grėsmę pro jį einantiems šilutiškiams. Šiandien  situacija visiškai pasikeitė, o žmonės džiaugiasi ne tik suremontuotu balkonu, bet ir sutaupyta solidžia pinigų suma.

Paskaičiavo kainą

Tilžės gatvėje 17 numeriu pažymėtame daugiabutyje yra 7 butai, kurių savininkai - ne tik verslininkai, bet ir užsienyje gyvenanti jauna šeima, vyresni sutuoktiniai ir pensininkė. Dar prieš metus patalpų ir butų savininkai bendrijos neįkūrė ir neturėjo sudarę jungtinės veiklos sutarties. Todėl savivaldybės administracijos nurodymu daugiabutį administravo UAB „Šilutės būstas“. Šiai įstaigai teko visi namo priežiūros darbai. Pagal galiojančią tvarką visų bendrojo naudojimo patalpų, sienų, balkonų, stogų remontų išlaidas turi dengti visi daugiabučių namų patalpų savininkai, nesvarbu, ar jų patalpos yra tiesiai po tuo stogu, ar siejasi su balkonais. Skiriasi tik sumos, skaičiuojamos už remontus, - jos priklauso nuo valdomų patalpų ploto. Tuomet administratorius paskaičiavo, kad balkono remonto kaina – 12000 eurų. Tai sukėlė didelę gyventojų pasipiktinimo bangą.

Rado būdą

Žmonės ėmė ieškoti ir rado bendrą kalbą – sukūrė jungtinę veiklą. „Buvęs administratorius buvo padaręs  apklausą, kas galėtų renovuoti balkoną ir sulaukė trijų pasiūlymų nuo 12000 iki 15 000 eurų. Tada jis skubėjo pradėti darbus, bet gyventojai tam prieštaravo. Kreipėmės net  į Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, kad šis neleistų „Šilutės būstui“ organizuoti balkono sutvarkymo. Padėjo. Nedelsdami sukūrėme jungtinę veiklą“, - kalbėjo įgaliotas asmuo Viktoras Bučius.

 Gyventojai patys organizavo apklausas, kas ir už kiek galėtų sutvarkyti balkoną. Ir  nepasigailėjo. Šių metų rugsėjo 19 dieną balkonas buvo sutvarkytas. Pasak V.Bučiaus, balkono pado renovacija kainavo 500 eurų, o turėklai – 2000 eurų. „Mums remontas atsiėjo 2500 eurų vietoj 12 tūkstančių. Liko dar aptinkuoti padą. Bet tą padarysime tada, kai bus renovuojamas fasadas. Kada bus vykdomi darbai ir kokie, spręs namo patalpų savininkai. Dabar, kai pagalvoji, kokius būtų tekę mokėti pinigus, darosi net baisu. Mes radome būdą sutaupyti“, - džiaugėsi pašnekovas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Andrius2017-09-30
šŠlutės būstas labai moderni kontora. Jau tris užklausas el.p. nusiunčiau, atsakymo nesulaukiau. Manau jie tiesiog neraštingi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Keista2017-09-30
visi keikia ir peikia, taciau niekas neorganizuoja piketu. Kuo toliau, tuo izuliau piktnaudziaujama su prirasinejimais arba nesiskaitoma su gyventoju pretenzijomis. Suprantama, kad visur paslaugos kainuoja, bet kad sitaip tyciotis, tai jau virsune. Galetu pasidometi ir Savivaldybe , kas per ciudai su tais konkursais. Jei paprasciausi kosmetikos lygio darbai perkami uz keliolika ar keliasdesimt tukstanciu ! Absurdas ir nekontroliuojamas lupikavimas, prisidengiant igautomis administratoriaus teisemis vienasaliskai spresti gyventoju problemas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
"Būsto" įkaitas2017-09-29
"Būstas" taip elgiasi visada, apetitas auga ir jokios institucijos net nebando jų kontroliuoti. "Būstas" tai kartu sudėjus -karas, badas ir maras.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ai jai jai2017-09-29
sukciai ir niekas daugiau kaip sitaip galima mulkint gyventojus bet tai nieko naujo juk cia Lietuva cia lietus lyja ir jokio gedos jausmo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HaHa2017-09-29
Oi būstas verkia tokį kąsnį pražiopsojus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O....2017-09-28
O projektas ar yra? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Negerai2017-09-28
Busto biznis suniui ant uodegos,kaip gyvens? Komentaras patinka Komentaras nepatinka