Stoniškių mokyklai – naujas autobusiukas

2017-09-30, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Autobusiuko dokumentų įteikimo ceremonijoje dalyvavo ir būrelis mokinių. Pagėgių savivaldybės nuotrauka
Autobusiuko dokumentų įteikimo ceremonijoje dalyvavo ir būrelis mokinių. Pagėgių savivaldybės nuotrauka

Stoniškių pagrindinės mokyklos mokinių kelionė į mokyklą tapo  komfortiškesnė. Dar rugpjūčio 29-ąją, iš Vilniaus Katedros aikštės į 55 šalies savivaldybes iškilmingai išlydėti 82 nauji geltonieji autobusai. Transporto priemonių perdavimo savivaldybėms ir mokykloms šventėje dalyvavo  Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Rakteliai nuo 19 vietų „Iveco Daily“ markės autobuso įteikti ir Stoniškių mokyklos bendruomenei.

Geltonasis autobusiukas – didelė parama mokyklai

Autobusiuko dokumentų įteikimo ceremonijoje su būreliu mokinių, pavaduotoja ir vairuotoju dalyvavusi Stoniškių pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė pasakojo, kad susirinkusiuosius pasveikinusi D. Grybauskaitė pasidžiaugė, kad geltonaisiais autobusiukais kaimų ir miestelių mokiniai ne tik greičiau ir saugiau pasieks mokyklas – dar daugiau vaikų turės galimybę lankyti būrelius ar vykti į pažintines keliones po Lietuvą, aplankyti muziejus ar teatrus. Pasak direktorės, didžiausia padėka Pagėgių savivaldybės administracijai už ir įžvelgtą būtinybę parengti paraišką Švietimo ir mokslo ministerijai autobusiukui gauti. Paraiška, pasak Švietimo skyriaus vedėjos Virginijos Sirvydienės, parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. birželio 8 d. įsakymu, patvirtinta „Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013 – 2017 metų programa“.

Skaičius auga, kokybė gerėja

„Iš 63 tūkstančių mokinių, kurie važiuoja į mokyklas, 22 tūkstančiai pavežami šiais mokykliniais autobusais. Tai būdas saugiai ir greitai nukeliauti į mokyklą ir grįžti iš jos. Pastaraisiais metais daugiau investuojame ir į saugumą – autobusuose, kuriuos perkame, įmontuoti ES standartus atitinkantys alkotesteriai“, – pabrėžė  ministrė J. Petrauskienė. Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 m. inicijavusi mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms jau yra nupirkusi 903 autobusus. Naujos transporto priemonės pirmiausia bus skirtos toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat moksleiviams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Įdomi naujovė ta, kad, prieš užvesdami autobusą, vairuotojai įmontuotu alkotesteriu turi pasitikrinti blaivumą. To nepadarius, transporto priemonės variklis paprasčiausiai neužsives.

Simboliškai atsidėkodami Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei bei Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei įteikė dailės mokytojos Liucijos Bungardienės tapybos darbus, kuriuose nutapyta Stoniškių mokykla.

 


Straipsnio komentarai

aaa2017-10-01
gaigys ,o autobusa iveco
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
faina faina 2017-10-01
tik nereikia ok Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02017-10-01
Kas tau nepatinka, niurzga? Šimtą metų vaikai be kondiškės važinėdavo ir nei karto nėra uždusę. O čia matai uždus, uždus. Nuo tos pačios kondiškės imunitetas silps ir sirgs, jeigu autobusiuko ir lauko temperatūros kontrastas per didelis bus. Supermamytės bln, rėkia už penkias, o smegenų vaikai daugiau turi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kuriuos užsenis išbrokuoja LIETUVA susirenką apdailina ir džiaugiasi kad nauji 2017-10-01
kas kad nauji bet kad kondicijonierių juose nėra tai koks čia gėris kai vaikai uždustų Komentaras patinka Komentaras nepatinka