Kalėdų rytą Vainuto seniūniją sudrebino sprogimas

2014-12-31, Stasys BIELSKIS
Kalėdų rytą Balčių k. esančiame name nutekėjo dujos ir įvyko sprogimas, kurio metu nukentėjo namo šeimininkai
Kalėdų rytą Balčių k. esančiame name nutekėjo dujos ir įvyko sprogimas, kurio metu nukentėjo namo šeimininkai
Praėjusią šventinę savaitę Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai tris kartus skubėjo gesinti gaisrų. Į Traksėdžius skubėta du kartus, o štai Traksėdžių ir Balčių kaimuose gaisrai kilo dėl dujų balionų.

Sprogus dujoms supleškėjo visas namas

Galingas trenksmas ketvirtadienio, gruodžio 25-osios, rytą sudrebino Vainuto seniūnijos Balčių kaimą. Balčių gyventojai puolė skambinti į visas pagalbos tarnybas šaukdami, kad gaisras ir kad yra apdegusių žmonių.

Aplinkiniai subėgo į gaisro vietą, patys ėmė gesinti namą semdami vandenį iš šulinio. Bet nesėkmingai, nes ugnis jau siautėjo visame name.

Į nelaimės vietą išskubėjo keturi ugniagesių ir du medikų ekipažai. Kai ugniagesiai nuvyko į nelaimės vietą, namas jau degė atvira liepsna. Prie namo gulėjo sprogimo bangos išsviesti langai, o pro visas langų angas veržėsi ugnis.

Nukentėjo sprogimo metu virtuvėje buvę namo šeimininkai. 50-ies metų Vytautas Pauparis apdegė galvą ir rankas, jo 42 metų žmona Alma - įvairias kūno vietas. Nukentėjusieji buvo išvežti į Kauno klinikas.

Šeimininkas pasakojo, kad jam pakeitus dujų balioną iš jo ėmė veržtis dujos. Šalia buvo užkurta krosnis. Todėl netrukus ir įvyko sprogimas. Dukra iššoko pro langą, apdegę tėvai išėjo pro duris.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus „Šilokarčemai“ sakė, kad seniūnija nelabai kuo galės šiems žmonėms padėti, kažkiek pinigų skirs Šilutės rajono savivaldybė. Sudegė visas jų turtas. V. Mockaus teigimu, nebent tik aktyvi Balčių kaimo bendruomenė galėtų surinkti lėšų šiems nuo gaisro nukentėjusiems gyventojams. Bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė teigė, kad aukos bus renkamos Birutės Erciuvienės parduotuvėje Balčių kaime. Pasak K. Užpelkienės, tikimasi, kad žmonės surinks nemažai pinigėlių  - kaimo gyventojai yra darbštūs, nuoširdūs, vieni kitiems padedantys. Balčių kaime gyvena apie 200 žmonių. Dabar nelaimėliams tvarkyti visus reikalus padeda V. Paupario brolis, Lazduonėnų kaimo ūkininkas Stasys Pauparis.

Užsidegė krėslas...

Antrąją šv. Kalėdų dieną Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą apie gaisrą viename iš Traksėdžių daugiabučių.

Atskubėję ugniagesiai pamatė tik nedaug dūmų, mat gaisrą patys gyventojai jau buvo užgesinę. Buto šeimininkas, 74 metų vyriškis sakė, kad jis per arti prie krosnies buvo pastatęs krėslą, todėl jis užsidegė. O nuo krėslo ugnis persimetė į patalynę.

Gaisro metu aprūko kambario sienos ir kitos patalpos.

Praplyšusi dujų žarna sukėlė gaisrą

Antradienį, gruodžio 23 dieną, Šilutės PGT ugniagesiai, gavę pranešimą, kad ūkiniame pastate įrengtoje virtuvėje užsidegė dujų balionas, skubėjo į Traksėdžius.

Ten nuvykę ugniagesiai pamatė, kad patys gyventojai užgesino gaisrą.

Šeimininkas pasakojo, kad gaisras kilo tada, kai praplyšo prie dujinės viryklės prijungta guminė žarna ir dujos ėmė veržtis į patalpą. O dujinė viryklė tuo metu jau buvo užkaista.

Bet traksėdiškis nesutriko, skubiai užsuko dujų baliono sklendę, užsidegusią medinę sienos plokštę užliejo vandeniu ir taip išvengė didesnių nuostolių.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!