Būstų renovacijai parama mažinama iki 30 procentų

2017-10-05, Saulius SODONIS
Rajono vadovai spaudos konferencijos metu ( iš kairės į dešinę): mero pavaduotojas A. Bekeris, meras V. Laurinaitis, Administracijos direktorius S. Šeputis ir jo pavaduotojas A. Pozingis. S. Sodonio nuotr.
Rajono vadovai spaudos konferencijos metu ( iš kairės į dešinę): mero pavaduotojas A. Bekeris, meras V. Laurinaitis, Administracijos direktorius S. Šeputis ir jo pavaduotojas A. Pozingis. S. Sodonio nuotr.

Taip sakė Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, tradiciškai paskutinį mėnesio antradienį susitikęs su rajono žiniasklaidos atstovais. Susitikime taip pat dalyvavo mero pavaduotojas Algis Bekeris, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. 

Kas keisis namų renovacijos procese

Rajono vadovai mėnesio pabaigoje paprastai pristato per mėnesį savo nuveiktus darbus. Vienas iš jų – vykęs pasitarimas Vilniuje, Aplinkos ministerijoje. Savivaldybės vadovai buvo sukviesti į jį, kur ir buvo aptarta nuo lapkričio 1-osios įsigaliosianti nauja daugiabučių namų renovacijos tvarka. Esminis jos pasikeitimas - valstybė rems  nebe 35, o tik 30 proc. renovacijos darbų sąmatos. Tačiau bus pilnai dengiamas investicinis ir techninis projektai bei techninė darbų priežiūra. Meras taip pat sakė, kad Vyriausybės programoje nuo šiol yra numatyta kasmet paremti 500 namų renovaciją. O jie bus parenkami konkurso tvarka. Pirmiausiai bus renovuojami namai atsižvelgiant į kvartalinį principą, kai vienu metu tvarkoma ne mažiau kaip 25 procentai vieno kvartalo namų. Taip pat bus atsižvelgta į numatomą pasiekti efektyvumą. O iš nepatekusių į  laimingųjų tarpą, bus formuojama rezervinė eilė. V. Laurinaitis priminė, kad iki šiol savivaldybėms buvo išdalintos kvotos, o renovuotini namai buvo atrenkami vietoje. Todėl, esant naujai tvarkai, reikės žymiai daugiau pastangų, norint gauti valstybės paramą.

Atsiras nauji regionai

V. Laurinaitis  informavo, kad nuo 2020 metų yra planuojama suformuoti naują regioną, kuriame, Europos sąjungos vertinimu, turėtų gyventi apie 800 tūkstančių gyventojų. Meras sakė, kad šiuo metu vyksta dalykiniai ir produktyvūs pasitarimai su kaimyninių savivaldybių atstovais. Ir labai panašu, kad nuo minėtų metų bus suformuotas administracinis Žemaitijos regionas su Mažosios Lietuvos kraštu. Šie pasikeitimai reikalingi todėl, kad nuo 2020 metų prasideda kitas Europos sąjungos paramos finansavimo etapas. Iki šiol Lietuva  buvo vienas regionas. Tad ir gautas paramos lėšas administravo Vilnius. Tai nemaži pinigai – 213 milijonų eurų. O sumažinus regionų dydį, sumažės ir administravimo išlaidos, kurios atiteks regionams.

Pilki keleliai dulka...

Meras paminėjo, kas rugsėjo mėnesį Šilutėje lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Egidijus Skrodenis. Su juo buvo aptartas ateinančių metų remontuojamų ar rekonstruojamų Šilutės rajono kelių sąrašas. Galutinai jis paaiškės vėliau, sudarant Valstybinę programą, tačiau kitais metais į jį turėtų patekti kelio į Mingės kaimą rekonstrukcija, Žemaičių Naumiesčio – Šilutės kelio remontas bei kiti. Šilutės meras E. Skrodenio buvo patikintas, kad vyksta viešieji pirkimai estakados į Rusnę statybai – rugsėjo 29 dieną bus atplėšti konkurso vokai. Tuomet ir turėtų paaiškėti, kas vykdys projektavo ir statybos darbus. Iš viso planuojama kelio į Rusnę nuo tilto per K. Griniaus  rekonstrukcija ir estakados statyba. O ji iki 2018 metų pabaigos turėtų būti pastatyta.

Valstybės 100 jubiliejaus minėjimo renginiai jau prasidėjo

Meras pasidžiaugė pavykusiu pradėtu minėti Šilutės savivaldybėje valstybės šimtmečiu: Nepriklausomybės akto kopijos kelione per rajono seniūnijas bei paminklo šio akto signatarui Kazimierui Steponui Šauliui Švėkšnoje pastatymu. Jo manymu, viskas praėjo labai neblogai. Vėliau paklaustas, kodėl į šią šventę neatvažiavo nė vienas Lietuvos valstybės vadovas, V. Laurinaitis sakė, kad pakvietimai, pasirašyti Šilutės valdžios bei dviejų vyskupų, buvo išsiųsti dar liepos mėnesį. Tad merui bei greta jo sėdėjusiems kitiems Šilutės rajono vadovams beliko tik skėsčioti rankomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!