Seimo narys apie naktinę medžioklę, Šilutės polderius bei politines realijas

2017-10-05, Saulius SODONIS
Seimo narys A. S. Nausėda (dešinėje) ir jo padėjėjas Valentinas Dylertas.
Seimo narys A. S. Nausėda (dešinėje) ir jo padėjėjas Valentinas Dylertas.

Šilutės rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda pirmadienį, susitikęs su Šilutės rajono žiniasklaidos atstovais, pasakojo apie Seimo darbą, pasidalino savo įžvalgomis, atsakė į klausimus.    

Dirbdamas Seimo kaimo reikalų komitete, jis geriausiai ten nagrinėjamas problemas ir išmano. Tad ir pristatė, jo manymu, pagrindines aktualijas. Pirmoji - leidimas medžioklėje naudoti naktinio matymo prietaisus. Komitetas tam visiškai pritaria, tačiau jam priešinasi Aplinkos komiteto nariai. Vėliau, argumentuodamas tokio leidimo būtinumą, Seimo narys paaiškino, kad tai palengvintų  šernų medžioklę, kurie platina kiaulių marą. Taip būtų išvengta pataikymų į kitus gyvūnus. Jis sakė, kad tokių prietaisų leidimai bei apskaita turėtų būti griežta ir aiški, kad nepasitaikytų medžioklės piktnaudžiavomo atvejų.

Kita problema, kurią nagrinėja Kaimo reikalų komitetas, turėtų būti supaprastinta labai sudėtinga ir ilgai trunkanti, anot verslininkų, Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, rengiant kai kuriuos didelius projektus. Dabar, anot A. S. Naudėdos, pasitaiko atvejų, kai ši procedūra užtrunka dvejus metus, kai pats projektas įgyvendinamas per porą mėnesių. Galutinio sutarimo, anot Seimo nario, dėl to nėra, bet procedūras, anot jo, būtina supaprastinti.

Seimo narys sakė, kad Vyriausybė yra numačiusi valstybinių įmonių privatizavimo planą. Į jį įtraukta „Šilutės polderių“ įmonė. A. S. Nausėdos nuomone, tai būtų didžiulė klaida, kuri galėtų prilygti įmonės sunaikinimui. Todėl yra daromi žygiai, kad ji iš šio sąrašo būtų išbraukta. Nors Seimo kaimo reikalų komiteto nariai supranta, kad šios įmonės privatizavimas būtų labai neprotingas sprendimas, tačiau dar reikia labai stengtis, kad ir Vilniuje ne vienas suprastų, jog Šilutės rajonas pagal polderius, vandenį ir su tuo susijusius dalykus yra visiškai kitokioje padėtyje nei kiti rajonai. Politikas ne vienam abejojančiam siūlė aplankyti Lenkijos Elblongo regioną, kuris, būdamas panašiu į Šilutės rajoną, labai puikiai tvarkosi su upių žemupio upėmis ir į jas iš beveik visos Lenkijos sunešamu vandeniu. Seimo narys įsitikinęs, kad polderių priežiūros sistema negali būti palikta vien tik rinkos reguliavimui – tam būtinas didelis valstybės dėmesys.

Panašiai jis kalbėjo  ir apie pieno ūkį, kaip reikėtų skatinti  žemės ūkio gamybą. Neblogai Lenkijoje kaimo reikalus žinantis politikas sakė, kad ten pieno gamyba ir perdirbimas yra vienose rankose – pieno statytojai produktus gamina savo įkurtose kooperatinėse įmonėse.

Gana kritiškai A. S. Nausėda kalbėjo, kai buvo paklaustas apie urėdijų reformą. Jis sutiko, kad  būtina esamą sistemą reformuoti, bet viską sutelkti vienose rankose bei išskaidyti sistemą nebuvo išmintinga. Jis minėjo, kad Šilutės rajone yra 24 su medienos gaminiais susijusios įmonės. Tačiau niekas, anot politiko, negali paneigti, kad mažiesiems medienos pirkėjams, tiesiog nebeliks medienos, kai ją dideliais kiekiais supirks stambūs medienos pirkliai. Bus prarastos esamos darbo vietos, negaunamos pajamos į biudžetą. Tuo pačiu tai kertasi su iki rinkimų valstiečių deklaruota regionų politika - numatytas didesnis dėmesys.

Seimo narys A. S. Nausėda buvo paklaustas ir apie politines realijas – socialdemokratų partijos sprendimą trauktis iš koalicijos. Jis sakė, kad nepriklauso partijos viršūnėms, todėl daug ko nežino. Tačiau, jo nuomone, išėjimas būtų neprotingas – visi turi dirbti Lietuvos labui. Ir jis sakė, kad išrinktas atstovauti Šilutės rajono žmonėms, ir žino pagrindines problemas ir, jas spręsdamas, visų pirma, vadovaujasi žmogiškaisiais faktoriais, o ne partiniais interesais.


Straipsnio komentarai

ūūūūūūūūū2017-10-05
apie kokius polderius eina kalba jie išvis nebeegzistuoja ir savo darbo nededirba už ačiū ima pinigus ir bamba kaso o kas darosi gruovuose ir upeliai kokie apleisti Komentaras patinka Komentaras nepatinka