Europos judrumo savaitė Pagėgiuose

2017-10-04

Visą praėjusią savaitę Pagėgiai buvo „judrūs“ gerąja šio žodžio prasme. Vyko veiklos, kurios įsiliejo į bendrą Europos judrumo savaitės žemėlapį ir, tikėtina, prisidėjo prie sveikesnės aplinkos, gaivesnio oro ir Žemės taršos mažinimo.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnais žymėjo dviračius ir kitus vertingus daiktus. Pagėgių pradinėje mokykloje ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vyko šiaurietiško ėjimo mokymai mokiniams ir suaugusiems, kuriuos organizavo Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Toje pačioje mokykloje vyko „Gaidžiukų olimpinės žaidynės“ (estafetės, žaidimai, mankštos), kurias organizavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojai. Gimnazijos kūno kultūros mokytojai per tarptautinę dieną be automobilio organizavo tradicinę bėgimo estafetę miesto gatvėmis „Susipažink su Pagėgiais“. Smagu, kad nuo mankštos šios dienos paminėjimą  pradėjo Pagėgių seniūnijos kolektyvas, o seniūnas, į darbą atvažiavęs dviračiu, pažadėjo, kad skatins savo darbuotojus nelaukti jokių progų ir, vykstant į darbą, kuo dažniau rinktis alternatyvią transporto priemonę.

 

Antrojoje dienos pusėje visi aktyviausieji rinkosi prie fontano, kur šoko Pagėgių kultūros centro moterų šokių grupė „Harmonija“ (vadovė Gražina Paliokienė), savo eilėraščius, dedikuotus sveikatai, deklamavo Pagėgių socialinių paslaugų dienos centro vaikai (vad. Rasa Ramanauskienė). Visi norintys galėjo pasivažinėti alternatyviuoju, o, kitaip tariant, tradiciniu, tačiau jau šiuo metu primirštu transportu – arkliais kinkyta „karieta“, kurią geranoriškai paskolino UAB „Lietuvos žirgynas“ filialo „Nemuno žirgynas“ vadovai. Po šio gražaus pasibuvimo draugijos „Gražinkime Lietuvą“ narės ir visi norintys patraukė pėsčiomis iki Pagėgių kaimo ,,OFLAGER-53“ miško, kur vyko ištvermingiausių apdovanojimai, judrūs žaidimai, linksmasis grybų rinkimo konkursas ir kitos pramogos. Susirinkusiuosius sveikinęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis dėkojo už aktyvumą ir parodytą puikią poziciją, kad ir maži darbai gali būti įdomūs ir reikšmingi. Meras išsakė viltį, kad vis daugiau gyventojų ir dirbančiųjų įsijungs į Judrumo savaitės renginius, nepiktnaudžiaus automobiliais.

Akcijos koordinatorius, Nevyriausybinių organizacijų koordinatorius Edmundas Incius dėkojo visiems, prisidėjusiems prie organizacinių darbų ir priminė, kad  šios akcijos tikslai taptų ne įstaigų vadovų, valdininkų, o kiekvieno asmeniniu reikalu, kad kiekvienas žmogus įsisąmonintų, jog, teršdamas gamtą ir aplinką, jis žaloja ir save, ir šalia esantį. Kaip pažymėjo koordinatorius, sėkmingas visų institucijų bendradarbiavimas su vietos nevyriausybinėmis organizacijomis yra svarbiausias šios ir panašių iniciatyvų sėkmės garantas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!