Žemaičių Naumiestyje šurmuliavo kopūstais kvepianti Mykolinių šventė

2017-10-06, Edvardas LUKOŠIUS

Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną pamario krašto žmonės vėl buvo pakviesti į Mykolines ir rajoninę Ūkininkų šventę, vykusią Žemaičių Naumiestyje, Žaliakalnio parke. Čia suvažiavo ūkininkai ir žemės gėrybių augintojai, kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų puoselėtojai, liaudies meistrai, žolininkai bei visi nagingi ir  kūrybingi žmonės.

Vyko virimo varžytuvės

Šeštadienį šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis Žaliakalnio parko papėdėje. Mažųjų šventės dalyvių laukė dovanos – nemokami bendruomenių šeimos namų atrakcionai ir batutas. Miestelio bibliotekos patalpose vyko tradicinis kraštiečių susitikimas. Mini konferencija „Žemaičių Naumiestis 100-čio bėgyje“.

Gerokai po pietų renginiui dirigavę Vytautas Laurinavičius ir Lina Balčiauskienė visus naumiestiškius ir svečius kvietė į Mykolines ir rajoninės Ūkininkų šventės atidarymą. Į Žaliakalnio parką (Vanagių piliakalnį) atžygiavo šventės dalyviai, vedini Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, Administracijos direktoriaus Sigito Šepučio bei šios žemės šeimininko, naujojo Žemaičių Naumiesčio seniūno Virginijaus Stasiulio ir išsirikiavo prie šventinės estrados, kurioje prieš atidarymą aparatūrą derino, ruošėsi savo koncertui  grupė „Sare Roma“, vadovaujama Ištvano Kvik. Po koncerto šventės eigai dirigavusiam Vytautui Laurinavičiui sunkiai sekėsi nuo scenos nukrapštyti romus. Ištvanas renginio vedėjui linksmai pareiškė, kad romai dar turi šokti. Jam taip patiko Žemaičių Naumiestyje, kad žadėjo atvykti dar ne kartą.

Po kopūstienės virimo varžytuvių komisijos ir komandų pristatymo šventės dalyvius linksmino folkloro kolektyvas „Pilutė“, vadovaujamas Admos Baltutienės. Šventės metu buvo atidarytas „Ūkininkų miestelis“. Visi buvo kviečiami į  Sodų taką, Grūdų alėją, Pieno alėją, Mėsos skverą... Čia vyko nuotaikingos varžytuvės bei nugalėtojų apdovanojimai, prekyba sodo, daržo gėrybėmis, gerą nuotaiką kūrė edukacinės programos. Scenoje žiūrovus linksmino Žemaičių Naumiesčio kaimiškos muzikos kapela „Žaliakalnis“, vadovaujama Valerijono Krutikovo.

Sveikintojų ir sveikinamųjų netrūko

Renginyje buvo galima bendrauti, ragauti, pirkti, parduoti ar dovanoti. Patys mažiausieji dalyviai tuo metu linksminosi ir pramogavo, išalkusieji mėgavosi šventine „kopūstiene“, o, aplankę  Mėsos skverą („Utenos mėsa“), galėjo paragauti net vietoje iškepto paršelio. Svečių ir šeimininkų šventiniame sveikinime bei apdovanojime be rajono vadovų dalyvavo Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Alfredas Stasys Nausėda, Žemaičių Naumiesčio Šv. ark. Mykolo parapijos bažnyčios naujas sielų ganytojas – klebonas Stanislovas Anužis, buvęs Žemaičių Naumiesčio klebonas Zenonas Degutis ir Evangelikų-liuteronų kunigas Valdas Miliauskas.

Sveikintojų ir sveikinamųjų netrūko. Įsimintiniausia - tradicinė „Metų ūkis“ nominacija. Šilutės rajono savivaldybės komisija, susumavusi „Metų ūkis 2017“ konkurso rezultatus, pirmąją vietą skyrė ūkininkams iš Usėnų Rimai ir Valdui Bernotams, antroji vieta atiteko Birutei ir Kęstučiui Žvirbliams iš Vanagių, treti liko Laimutė ir Kazys Srugiai iš Paleičių.

Gražia, nauja Šilutės rajono savivaldybės tradicija tapo medelių dovanojimas bendruomenėms, rengiančioms šventes. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Žemaičių Naumiesčio bendruomenei dovanojo japonišką šermukšnį, kuris vietos gyventojams primins Mykolinių šventę. Mykolinių ir rajoninę Ūkininkų šventę vainikavo kapelos „Daumantų muzikantai“ koncertinė programa, legendinės ,,Nerijos“ grando Antano Čapo koncertas bei grupės ,,16 Hz“  koncertas ir, be abejo, šventiniai fejerverkai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!