Draugai visada artimi širdimis, net jei jie gyvena skirtingose pasaulio pusėse

2017-10-07, Loreta Skvirbienė, vokiečių kalbos mokytoja

„Laikui bėgant, draugystė, žmonės, aplinkybės keičiasi. Jei sugebėsi prisitaikyti prie pokyčių kaip vanduo, tekantis skirtingomis vagomis, tau pasiseks. Jei ne, tavo draugystė ims merdėti“, - sakė Solala Towler. Prabėgo dar vieneri draugystės metai. Praėjusių metų rugsėjį išlydėdami savo draugus į Bad Iburgą Pagėgių gimnazistai braukė ašaras, nes atsisveikinti buvo sunku, o iki kito susitikimo buvo dar labai toli...

Atėjo ilgai lauktas rugsėjo 8-osios vakaras. Prie Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos rinkosi gimnazistai, jų tėveliai ir artimieji. Mokiniai džiaugėsi, kad vėl galės susitikti su draugais Bad Iburge, o tėveliai nerimavo dėl išvykstančių savo vaikų. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos delegaciją sudarė 23 mokinių mainų programos dalyviai bei vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė ir anglų kalbos mokytoja Gitana Degutienė. Kartu taip pat vyko mokytojai Vanda ir Juozas Žuklijos.

Keliaudami į Bad Iburgą, mokiniai tradiciškai aplankė Vokietijos sostinę Berlyną, kur praleido visą dieną. Viešėdami Berlyne, keliauninkai turėjo galimybę susipažinti su istoriniais ir moderniais miesto architektūros paminklais bei aplankyti žymiausius Vokietijos sostinės objektus: Brandenburgo vartus, Pergalės koloną, Pasaulio laikrodį, Aleksandro aikštę, Reichstagą, memorialą žydų holokausto aukoms atminti ir kt.

Po turiningos dienos Berlyne Pagėgių gimnazistai tęsė kelionę. Ankstų šeštadienio rytą keliauninkai atvyko į Bad Iburgą, kur prie gimnazijos jau laukė draugai, jų tėvai, bendradarbiavimo Bad Iburge vadovai bei daug kitų, mūsų mokyklų draugystei neabejingų žmonių. Po šilto ir draugiško sutikimo ir pasveikinimo pagėgiškiai su savo draugais išsiskirstė į namus. Savaitgalis, praleistas su šeima ir draugais, buvo nuostabus.

Pirmadienį Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ir mokytojų delegaciją pasveikino Bad Iburgo gimnazijos direktorės pavaduotojas Ulrich Solbach. Jis palinkėjo visiems mainų programos dalyviams neišdildomų įspūdžių, įdomių kelionių bei turiningo ir smagaus laiko kartu. Po pasveikinimo gimnazijoje mokiniai susipažino su gražiausiomis Bad Iburgo miesto lankytinomis vietomis, aplankė miesto simbolį — Bad Iburgo pilį. Pasivaikščioję po miestą, mainų programos dalyviai buvo pakviesti į Bad Iburgo miesto rotušę, kur juos nuoširdžiai pasveikino miesto merė Annette Niermann. Mokiniai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su svarbiausiu miesto žmogumi, bet ir pasirašyti Svečių knygoje. Viešėdami Bad Iburge, Pagėgių gimnazistai kartu su savo draugais dalyvavo pamokose bei rašė projektinius darbus, kurių bendras rezultatas bus pristatytas ateinančiais metais, kai mokyklos minės 25 metų draugystės sukaktį.

Žinoma, mokinių mainų programos dalyviai ne tik mokėsi ir dirbo, bet ir pramogavo. Savo jėgas bei fizinę ištvermę mokiniai galėjo išbandyti ir pademonstruoti plaukiodami vandens slidėmis Alfsee ežere bei laipiodami sienomis Osnabriuko boulderingo salėje. Ypač visų laukiama buvo kelionė į Heide parką Soltau, kur daugelis nepabūgo išbandyti net pačių ekstremaliausių atrakcionų. Savaitė Bad Iburge, praleista kartu su draugais, prabėgo kaip viena diena. Išaušęs pirmadienio rytas nebuvo labai linksmas. Po atsisveikinimo pusryčių gimnazijoje Pagėgių gimnazistai išvyko namo.

Šilti apsikabinimai, nuoširdūs žodžiai, ašaros draugų akyse suteikė viltį, kad kitąmet mes būtinai vėl susitiksime Pagėgiuose...

Už pagalbą, organizuojant Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacijos kelionę į Bad Iburgą, dėkojame mokinių mainų programos dalyvių tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, Pagėgių savivaldybės administracijai, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose, Pagėgių savivaldybės tarybos nariui ir ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ direktoriui Remigijui Kelneriui, Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Edvinui Kriščiūnui, Pagėgių krašto ūkininkei Irenai Šeputienei bei visiems geros valios žmonėms.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!