Viliojo saldainiais bernus, būrė su kanapėmis

2017-10-11, Kultūros centro informacija

Šiandien nė vienas lietuvis neįsivaizduoja savo gyvenimo be bulvinių patiekalų. Lietuvininkai bulves vadino roputėmis. Joms nukasti buvo organizuojamos talkos. Į talkas susirinkdavo kaimynai , giminaičiai. Po bulviakasio, daugiausia jaunimas, organizuodavo vakarėlius, vadinamus ,,tanciais“.

Jaunimas sakydavo: ,,Jei nebus nuobaigų, neliks durų nei langų“. Lietuvininkai mažai šoko ir dainavo, bet per darbų pabaigtuves linksminosi ir nepaisė  draudimų. Atsiradus bulvių kasimo mašinoms, talkos pradėjo nykti, nes bulviakasis tapo įveikiamas ir be jų.

Rugsėjo 29 d. Pagėgių kultūros centre vyko bulviakasio nuobaigų vakarėlis ,,Roputes virsim, kepsim ir „šmanta“ tepsim“. Grojant Stoniškių  kaimo kapelai (vad. Rimas Tamašauskas), rinkosi šventės dalyviai ir pačios geriausios Pagėgių krašto šeimininkės: Nijolė Rūkienė,  Danguolė  Kemerienė, Danutė Mikšienė (Pagėgių neįgaliųjų draugija), Indrė Žukauskienė ( Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius) ir Plaškių bendruomenės moterys su pirmininke Danute Bardauskiene  gamino patiekalus iš bulvių. Ir kokių tik patiekalų nebuvo: bulbonai, švilpikai, bulvių vyniotinis, kastinis, kleckynė, bulvių pyragas, bulvių ankštys, bulvės su lašinukų marškiniais ir daržovėmis, baladuškos, šiupinys, lauže keptos bulvės su lašinukais, košė „citerbrei“ ir specialiai nuobaigoms gaminta gira. Renginį aplankė Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas. Jis palinkėjo santarvės, susiklausymo, ramybės ir prasmingų naujų darbų.

Renginio dalyviai prisiminė bulviakasio tradicijas, skanavo valgius, šoko, dainavo kartu su Pagėgių kultūros centro folkloro ansambliu ,,Kamana“ ( A. Mikšienė). Nuo pat renginio pradžios Barbora (Birutė Sadeikienė) kūrė žaismingą  nuotaiką: viliojo saldainiais bernus, būrė su kanapėmis, kad susirastų vyrą, nes nuobaigų vakarėliai  buvo tarsi įžanga į piršlybų ir vestuvių metą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?