Kompensacijas galima paskaičiuoti ir patiems

2017-10-15, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sako, kad kompensacijas už šildymą gaus didesnis skaičius žmonių.
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sako, kad kompensacijas už šildymą gaus didesnis skaičius žmonių.
Nuo šiol gyventojai neišeidami iš namų galės susiskaičiuoti, kokią socialinę pašalpą ar būsto šildymo kompensaciją jie gautų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) pristatytos socialinės pašalpos ir būsto šildymo išlaidų kompensacijų skaičiuoklės. Šilutės rajone planuojama, kad nuo 2017 metų  spalio mėnesio šildymo sezono kreipsis apie 30-35 procentų daugiau kompensacijų gavėjų nei praėjusiais metais.

Kompensaciją gali gauti ir nuomininkai

Ministerija paskaičiavo, kad šildymo kompensacijas turėtų gauti apie 181 tūkstančių žmonių. Sužinoti, ar šeimai arba asmeniui priklauso būsto šildymo kompensacija, bus galima Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS) www.spis.lt esančia būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle. Pagrindiniai kriterijai gauti kompensacijas yra šeimos arba asmens gaunamos pajamos ir turimas turtas.  Internete veikiančioje naujoje skaičiuoklėje reikia įvesti būsto plotą, jame gyvenančių asmenų skaičių, trijų pastarųjų mėnesių pajamas ir mėnesio išlaidas šildymui, ir tada bus aišku, kokios kompensacijos tikėtis. 

Nuo birželio būsto šildymo kompensacijas šalyje jau gauna tos šeimos, kurios šildymui išleidžia nebe 20 proc. savo pajamų, o vos dešimtadalį. Paramos šildymui galės prašyti ir būstą besinuomojantys gyventojai. Tiesa, iki naujų metų šiluma turėtų būti pigesnė dėl taikomo lengvatinio 9 procentų PVM tarifo, tačiau Vyriausybė nuo sausio siūlo įvesti 15 procentų tarifą. Siekiantys gauti kompensacijas ir besinuomojantys būstą turi būti su nuomotoju sudarę gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį ir ją įregistravę viešame registre – valstybės įmonėje Registrų centre.  Iki šiol, pasak Piniginės paramos skyriaus vedėjos Svetlanos Kulpinos, apie 70 proc. kompensacijų gavo pensinio amžiaus žmonės. Tiesa, skaičiuoklė yra preliminari, nes, skiriant pašalpas ir kompensacijas, yra vertinamas ir šeimos ar asmens turtas. 

Padaugės darbo

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio duomenimis, 2016 metų ketvirtą ketvirtį Šilutės rajone šildymo kompensacijas gavo 1672 asmenys t. y. 983 šeimos.Kompensacijų suma - 112252 eurų. Šių metų pirmąjį ketvirtį ši parama skirta 1938 gyventojams, t.y. 1297 šeimoms. Kompencacijų suma – 103564 eurai. Balandį kompensacijomis džiaugėsi 1213 asmenų, t. y. 478 šeimos. Kompensacijų suma – 11128 eurai. „Per 2016 metų spalio, lapkričio, gruodžio mėnesius, 2017 metų sausio, vasario, kovo, balandžio mėnesių šildymo sezoną apie  kompensacijoms išleista 226944 eurai“, - suskaičiavo pašnekovas. Planuojama, kad nuo 2017 metų  spalio mėnesio šildymo sezono kreipsis apie 30-35 procentų daugiau kompensacijų gavėjų, t. y.  500 - 600 asmenų daugiau. Kompensacijoms už šildymą papildomai gali pritrūkti nuo 68 iki 80 tūkstančių eurų. Pasak vedėjo, dėl to, kad kompensacijų gaus didesnis skaičius žmonių, socialinės paramos skyriaus specialistams ir seniūnijų socialinio darbo organizatorėms padidės darbo krūvis.


Straipsnio komentarai

Nu jo2017-10-16
Šitam ponuliui reiktu pasimokyti etikos,toks elgesys neteikia garbės valstybes tarnautojui... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nereikia 2017-10-15
tik nueikkompensacijos pasako turi mašina ar soda tai ir nepriklauso jokia kompensacija o patys tik ko nesikreipiat tik ko neprašot oi tik dėk prie dūšios kokie paslaugūs o kai ateini i pasturgalį ir pro duris varo lauk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?